Z życia szkoły

5A W OPERZE

W minioną sobotę klasa 5a wzięła udział w przedstawieniu „Dziadek do orzechów” w Operze Novej w Bydgoszczy.

Wydarzenie było niezwykłą okazją to tego, by spotkać się gronie uczniów poza szkołą, ale przede wszystkim pozwoliło na obcowanie ze sztuką. Dla niektórych uczniów to była pierwsza wizyta w operze, dlatego też emocji i zachwytów było co niemiara.

            Tradycyjnie, jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły leśnika, aby opowiedział uczniom klas IV o swojej pracy w lesie w okresie zimowym i nie tylko …

            W tym roku odwiedził nas ponownie pan mgr inż. Jarosław Chłąd. W bardzo interesujący sposób opowiadał nam o pracy w lesie. Podpowiedział jak rozróżniać popularne gatunki drzew.  Opowiedział nam, jak wygląda „produkcja” drzew. Wyjaśnił na czym polega praca leśniczego, który zarządza całym ekosystemem leśnym.

KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE

17 grudnia młodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami spotkali się na świątecznym kolędowaniu przy choince. Wspólnie ze szkolnym zespołem Nutki, dzieci wyśpiewały kolędy,  w tym tę najpiękniejszą : „Cichą noc” oraz piosenki świąteczne takie jak: „Kto wie”, „Biały śnieg i ty” oraz „Pada śnieg”. Do tej ostatniej dzieci akompaniowały na instrumentach perkusyjnych. Niespodzianką spotkania był udział  pani Grażyny Woźniak, pracownika naszej szkoły, której pasją jest gra na akordeonie.

ŚWIĘTO MIŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

14 lutego 2019 r. dzieci uczęszczające do świetlicy, odwiedziły uczniów i nauczycieli ze skrzynią pełną czerwonych serc. Było to dzień pełen miłych słów,  gestów i piosenek! (oczywiście o miłości)

 Dzieci i nauczyciele ze świetlicy bud.A

11 lutego 2019 roku gościliśmy w szkole nasze Kochane Babcie i Dziadków. Dla naszych gości przygotowaliśmy: wiersze, piosenki, taniec, życzenia i upominki wykonane na zajęciach. W ten sposób chcieliśmy wyrazić wdzięczność naszym Babciom i Dziadkom za ich troskę, ale przede wszystkim za to, że Ich mamy.                                          

                                                              Emilia Radkiewicz

 Znalezione obrazy dla zapytania NIEPODLEGŁA
 
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który powstał z fragmentów uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to zaledwie mała cząstka wszystkich działań, które podjęliśmy w naszej szkole w związku z tym wydarzeniem.
Kamera i montaż: Monika Rzońca - nauczyciel bibliotekarz.
 
 
 

Znalezione obrazy dla zapytania HARCERZE 

Nasi harcerze startują w XL Harcerskim Bydgoskim Biegu  Nocnym.

http://www.radiopik.pl/2,76078,nocny-bieg-z-przeslaniem-ulicami-bydgoszczy

 

Rok przed wielką rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła włączyła się do programu „Niepodległa 1918–2018” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności.

TURNIEJ KLAS

Turniej Klas jest konkursem organizowanym przez
Samorządu Uczniowski, który w roku szkolny  2018/2019 odbywa się wyłącznie w II semestrze.

W Turnieju Klas uczestniczą klasy 4 – 8 oraz 3 oddziałów gimnazjalnych. Samorząd Uczniowski na podstawie planu pracy samorządu oraz kalendarza imprez szkolnych decyduje, które działanie zostanie wpisane do Turnieju Klas.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ  DLA ZWIERZĄT
(żywność, koce, zabawki dla psów i kotów)

 Zebrane artykuły klasa przechowuje we własnym zakresie. Koniec zbiórki w świetlicy szkolnej (budek A, B, C) 28.02.2019r.

W zależności od ilości artykułów zostaną przyznane punkty w Turnieju Klas. Regulamin dostępny w świetlicy szkolnej
budynku A, B, C.

 

Zespół wokalny Nutki przeżył noc w szkole. Dzieci wzięły udział w biwaku, który był okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu. Do nowego składu zespołu na czas biwaku dołączyły byłe Nutki z klasy 5 e. Zebraliśmy się 14 grudnia o 17.00 w szkolnej świetlicy. Rozpakowanie i zagospodarowanie się zajęło nam około godzinę, rodzice bardzo pomogli. Obowiązkowym punktem biwaku są zajęcia wokalne. Dzieci przećwiczyły świąteczny repertuar. Po odpoczynku i kolacji Nutki pod czujnym okiem pani Basi wykonały świąteczne aniołki na choinkę.

PO OBOZACH NARCIARSKICH...

Tradycyjnie w czasie ferii  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Białych Błotach uczestniczyli w obozach narciarskich w Murzasichlu. Kolejny raz nasza szkoła zorganizowała dwa obozowe turnusy. Zimowa pogoda dopisywała, a doskonale przygotowane stoki sprzyjały nauce i doskonaleniu techniki jazdy na nartach. Pod okiem instruktora już po dwóch dniach wprowadzenia wszyscy obozowicze zażywali białego szaleństwa na większych profesjonalnych pobliskich stokach m. in. na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej, na  stacji Małe Ciche oraz na ,,Kotelnicy" w Białce Tatrzańskiej.

NAJLEPSZĄ FORMĄ POMOCY JAKĄ MOŻEMY DAĆ AFRYCE JEST DOSTĘP DO EDUKACJI

Chcielibyśmy Państwa bardzo serdecznie prosić  o włączenie się do akcji charytatywnej organizowanej na terenie  Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a. w Białych Błotach.  Akcja ma na celu zbiórkę materiałów papierniczych, które następnie zostaną przekazane dzieciom z ubogich krajach afrykańskich. Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy poprzez przyniesienie do szkoły takich rzeczy jak; Kredki, farby, zeszyty, bloki, długopisy,, ołówki ora inne materiały papiernicze używane w szkołach.

IX Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania Kazimierza Hoffmana

dla uczniów klas VII, VIII i gimnazjów

Zapraszamy  chętnych uczniów z klas VII, VIII i gimnazjów do udziału w Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Informacje i zapisy u nauczycieli języka polskiego uczących w w/w klasach oraz nauczycieli bibliotekarzy w budynku B

Zapisy do 22 lutego

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje: Prezydent Miasta Bydgoszczy

Alina Janowicz

Małgorzata Mellem-Zwiewka

OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O HARRYM POTTERZE

Zapraszamy fanów Harry’ego Pottera z klas IV- VIII oraz gimnazjum do udziału w konkursie wiedzy.

 Zapisy i informacje u nauczycieli bibliotekarzy w budynku A i B

do 11 lutego b.r.

 Test wiedzy odbędzie się 1 marca w szkole w godzinach od 13:00 – 14:30.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe związane z tematyką konkursu.

 ZAPRASZAMY

7 stycznia 2019 r. w sali Zespołu Szkół w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym szkół podstawowych rocznik 2003-2005. W zawodach wzięło udział cztery drużyny chłopców, reprezentujących gminy naszego powiatu. Chłopcy rywalizowali  systemem „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja w składzie Aleksander Majchrzak i Krystian Mikołajczyk przegrała tylko jedno spotkanie i zdobyli srebrny medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun: Sebastian Zwiewka

W dniach od 14 do 18 stycznia 2019 r. 10 grup dzieci spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. Verne’a w Białych Błotach. Pogoda nie była niestety zimowa, ale dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Starsi zwiedzili Niewidzialny Dom w Toruniu, młodsi uczestniczyli w warsztatach w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie.