Z życia szkoły

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach informuje, że w przypadku braku decyzji o zawieszeniu lub zakończeniu strajku nauczycieli,
w szkole czynne będą świetlice szkolne w budynkach A, B, C
w godzinach od 6.30 do 17.00.

Od jutra wznowione zostaną również kursy autobusów szkolnych!

Do naszej szkoły kursy będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy
na godzinę 8:00 i 8:55!

Odwozy będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy.

W związku z trwającą akcją strajkową w oświacie informujemy, że od środy – 24 kwietnia 2019 roku placówki oświatowe w gminie Białe Błota:

- Gminne Przedszkole „Wróżka” w Białych Błotach

- Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie

- Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach

 

 21 marca i 2 kwietnia 2019r. klasy 3e i 3 b gimnazjum wraz z wychowawcami: Małgorzatą Piecuch, Justyną Makowiecką i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz, uczestniczyły w warsztatach poświęconych wojnie, odbywających się w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie aktywnie pracowali w grupach, których zadaniem było przybliżenie biografii osób żyjących w czasie wojny, będących dziećmi. Wojna kojarzyła im się z nienawiścią, rozpaczą, gniewem, śmiercią, głodem, nędzą itp. Uczestnicy wypracowali następujące hasła, które zapadły im głęboko w pamięci:

 01.04.2019r w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

 

Klasyfikacja drużynowa

 Rocznik 2006/ 2007

dziewczęta:

Międzynarodowy Dzień Teatru w świetlicy -27.03.2019
Uczniowie "aktorzy" w ponadczaswej sztuce pt " Czerwony Kapturek".
 
 
Organizatorzy nauczyciele świetlicy bud.A

 

Znalezione obrazy dla zapytania doba kajak

W sobotę 13 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Aleksandrem Dobą - niesamowitym podróżnikiem. Oto relacja, która pojawiła się w Expresie bydgoskim

https://expressbydgoski.pl/aleksander-doba-w-bialych-blotach-opowiadal-o-wyprawach-i-odpowiadal-na-pytania-mlodziezy-i-doroslych-zdjecia/ga/c1-14049215/zd/35116963

PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO „LIGA ZADANIOWA”

W sobotę 23.03.2019 odbyło się 3 spotkanie konkursu przedmiotowego z matematyki dla uczniów klas VI i VII „Liga zadaniowa”. Konkurs ten organizowany jest przez  Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Podczas każdego z trzech spotkań uczniowie rozwiązywali zadania o wysokim stopniu trudności. W szczególności na pochwałę zasługują uczniowie klas piątych: Paulina Pudlich, Michał Masierak, Tymon Gotowicz, Damian Kuczewski, którzy zmagali się z zadaniami dla klas VI. Natomiast najlepszy wynik w szkole uzyskała Tomaszczyk Iga.

                     

 CHŁOPCY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 05.04.2019r. we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja chłopców naszej szkoły z rocznika 2006/2007 dzielnie walczyła i zajęła  pierwsze miejsce na podium awansując tym samym do Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec kwietnia.

Skład drużyny:

KOSTKA RUBIKA

2 kwietnia w naszej szkole odbył się I szkolny konkurs układania kostki Rubika. W konkursie wzięło udział 22 uczniów w tym tylko dwie dziewczynki.

Nasi uczniowie są niesamowici. Najlepszy średni czas ułożenia kostki wyniósł 32,25 sekundy.

A oto poszczególna klasyfikacja:

KLASOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE

W środę 20.03.2019 roku w ramach „DNI MATEMATYKI” odbyły się „KLASOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE”.

Celem tego konkursu było doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów. Uświadomienie im, że matematyka to nie tylko typowe lekcje, ale również zabawa i radość. Potyczki zachęcały uczniów do aktywności, wykazywania się inicjatywą i realizowania własnych pomysłów. Dzięki wspólnej zabawie sprzyjały integracji środowiska uczniowskiego. 

Znalezione obrazy dla zapytania potyczki matematyczne

 

 

 MIĘDZYPOWIATOWE "POTYCZKI MATEMATYCZNE"

W sobotę 30 marca w Nowej Wsi Wielkiej odbyły się powiatowe potyczki matematyczne. Poza zadaniami matematycznymi uczestnicy musieli wykazać się  sprawnością fizyczną.

W ostatecznej klasyfikacji nasza szkoła uzyskała wyniki:

poziom klas V - I miejsce

poziom klas VI - I miejsce

poziom klas VII - IV miejsce

 

MISTRZ RACHUNKU

Dnia 25.03.2019 roku w ramach „DNI MATEMATYKI” odbył się szkolny konkurs matematyczny „MISTRZ RACHUNKU”. Celem tego konkursu było doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, mobilizowanie  uczniów do samodzielnej i wytrwałej pracy oraz sprawdzenie umiejętności szybkiego rachunku. Konkurs przebiegał w poziomie klas czwartych, piątych, szóstych oraz po raz pierwszy w poziomie klas siódmych. Każdy uczeń  w ciągu 45 minut rozwiązywał oddzielny zestaw zadań. Uczniowie w ciągu całego czasu pracowali bardzo intensywnie i w dużym skupieniu, wykazując się  umiejętnością szybkiego  i poprawnego rachunku.

 Najlepsze wyniki  osiągnęli:

DZIEŃ MITÓW GRECKICH

     18 marca 2019 roku klasy piąte wzięły  udział w „DNIU MITÓW GRECKICH”. Uczniowie wcielili się w postacie bogów i herosów, przygotowali stroje oraz boskie atrybuty.

     O godzinie 10:45 spotkaliśmy się  w auli, by obejrzeć prezentację klasy 5a o bogach i herosach greckich oraz inscenizację mitu o Demeter i Korze w wykonaniu klasy 5f. Wspaniała scenografia, niezwykłe stroje i nastrojowa  muzyka przeniosły uczniów do świata starożytnej Grecji, pozwoliły poczuć się jak w mitycznej krainie.

MARCOWA FILHARMONIA

 

„Hiszpański zawrót głowy”- pod takim tytułem odbył się kolejny koncert muzyków filharmonii bydgoskiej dla uczniów naszej szkoły.

Gośćmi naszymi byli:

 

JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW!

 Miło mi poinformować, że reprezentantki szkoły w kategorii klas V–VIII, po wielkiej dogrywce ze Szkołą Podstawową z Łochowa, zdobyły tytuł Mistrza Powiatu i jako jedyna drużyna z naszego powiatu będą nas reprezentować na szczeblu wojewódzkim. Wielkie brawa i gratulacje dla Niny Patalas, Amelii Ciecierskiej i Julity Kurz!

Monika Rzońca - nauczyciel bibliotekarz

TYDZIEŃ MÓZGU

11-15. 03. 2019 r. obchodziliśmy „Tydzień mózgu”. Jest to międzynarodowe święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Co się działo w naszej szkole?

  1. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Sen Alicji” ( spektakl przygotowany przez uczniów klasy III a gimnazjum) i dowiedzieli się, jak funkcjonuje mózg i czego potrzebuje, by prawidłowo się rozwijać.
  2. We wtorek w całej szkole rozmieszczone były stoiska ze smakołykami, które „odżywiają” mózg. Uczniowie mogli posmakować pestek, gorzkiej czekolady i różnych owoców.  Klasy  VII, VIII i III gimnazjum wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania.

Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy

11.03.2019

   W poniedziałek 11 marca 2019 roku, reprezentacja chłopców, naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy. W turnieju wystartowało 8 drużyn. W pierwszej części rozgrywek nasz zespół pokonał w meczach grupowych 1:0 szkołę Podstawową nr 40 z Bydgoszczy, 4:1 szkołę Podstawową nr 64 z Bydgoszczy, oraz 2:0 Szkołę Podstawową nr 35 z Bydgoszczy.

Dziękujemy!

57.765,25!!!

Cudowna sobota 16.03 rozpoczęła się pochmurnie i deszczowo, jednak wiatr przegonił chmury, a do naszej szkoły przybyły tłumy ludzi o dobrym sercu. Przybyli tu dla Macieja!

Wasza obecność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy WSZYSTKIM, że byliście z nami Razem Dla Macieja.

STRONG MAN

09.03.19 odbyły się pierwsze zawody Strong Man w naszej szkole.

Uczniowie po dokładnym ważeniu startowali w 4 konkurencjach: wyciskanie na ławeczce ciężaru ciała, podciąganie na drążku, ergometr oraz przewracanie opony ciężarowej.

Najsilniejszym uczniem naszej szkoły okazał się Jakub Górniak a następnie Mikołaj Drewnik, Emil Drzymalski, Michał Olszewski i jedyna zawodniczka Nadia Jadomska która zajęła Vm.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

Organizatorzy: Rafał Kensik, Mateusz Klawitter

OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O HARRYM POTTERZE

1 marca chętni uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim teście wiedzy o Harrym Potterze. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy za nich mocno kciuki!

 

Podkategorie