Z życia szkoły

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

Dnia 28 czerwca 2019 roku o godzinie 16.oo w budynku A przy ul. Centralnej 27 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców, których dzieci 1 września 2019r rozpoczną edukację w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach.

 Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców.

Z poważaniem

Danuta Ferenstain

dyrektor szkoły

 „LATO 2019”

W poniedziałek 1 lipca rozpoczynamy półkolonie letnie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. J. Verne’a w Białych Błotach. Dla prawie 140 dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe, warsztaty kulinarne, ceramiczne. Będzie wyjazd do Torunia, rejsy tramwajem wodnym, wyjazdy na basen w Solcu Kujawskim, pobyt w Krainie Lawendy, szkole przetrwania, ranczu nad Notecią oraz seanse filmowe w Multikinie. Codziennie na zakończenie dnia polecamy pyszny obiad.

Mam nadzieję, że te 2 tygodnie będą przyjemne, miłe i bezpieczne.                                                                                

Zbiórka dzieci w holu budynku A

Dzieci korzystające ze świetlicy zapraszamy do świetlicy w budynku A.

Do poniedziałku.

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019

oddziałów 0

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019

uczniów klas VI - VII

„Tydzień z Dashem i Dotem”

5 czerwca, w środę, gościliśmy w naszej szkole p. Krzysztofa Jaworskiego ze Stowarzyszenia „Mistrzowie Kodowania” i firmy WONDER, który wraz z Niebieskimi Stworkami – robotami DASH i DOT włączył się bezpośrednio w pracę w ramach projektu „Tydzień z Dashem i Dotem”, który trwał w dniach 03-07.06.2019 r.

„BRITISH DAYS”

 Dni Brytyjskie to już w naszej szkole tradycja. Tym razem zaproponowaliśmy następujące atrakcje:

3 czerwca odbył się konkurs Literowania "BEST AT SPELLING" dla klas 4.

5 MIEJSCE W POLSCE W KAT. MŁODZICZEK U-13 DLA TĘCZY BYDGOSZCZ!!

Emilia Sobierajska i trenerka Karolina Bietracka w dniach 2-5.06.2019r., razem ze swoją drużyną Tęcza Bydgoszcz, mieli możliwość rozegrania finału Mistrzostw Polski Młodziczek u-13 w Koninie. Rywale byli bardzo silni i musieliśmy uznać ich wyższość. Niestety dwie porażki i remis w grupie dał nam tylko możliwość grania o miejsca 5-8.

MECZ MISTRZOSTW ŚWIATA U-20

FRANCJA 2:3 USA

 Dnia 04/06/2019r (wtorek) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbył się kolejny mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn do lat 20. W 1/8 po zaciętym meczu i pięknym widowisku lepsi od francuzów okazali się zawodnicy USA. Korzystając z okazji nabycia biletów na ten mecz, zdecydowaliśmy się wyjechać z młodszymi adeptami futbolu z klas: 5k oraz 4g Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. Wycieczka odbyła się komunikacją miejską co pozwoliło naszym uczniom poznać tajniki jazdy autobusami miejskimi. W wycieczce udział wzięli:

KOŁA NAUKOWE NA LEŚNEJ ŚCIEŻCE DYDAKTYCZNEJ W BIAŁYCH BŁOTACH

3 czerwca 2019 roku zjednoczone koła naukowe udały się na wycieczkę do naszej leśniczówki w Białych Błotach. Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat zwierząt, roślin grzybów znajdujących się w naszej okolicy. Powtórzyliśmy sobie wiedzę dotyczącą zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy sprzęt wykorzystywany przez leśników oraz dowiedzieliśmy się jak działa szkółka leśna. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski, które własnoręcznie piekliśmy na przygotowanym przez Pana leśniczego ognisku.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WANDĄ SZYMANOWSKĄ

30 maja gościliśmy w szkole Panią Wandę Szymanowską- pisarkę, której książki cieszą się dużym powodzeniem i skierowane są zarówno do dorosłego czytelnika jak i do dzieci  . W spotkaniu, w którym uczestniczyły klasy czwarte, zaprezentowana została książka "Zaina"  a dla najmłodszych na spotkaniu w klasie pierwszej „Tomcio Telefoncio”.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

W LEKKOATLETYCE

W piątek 24 maja 2019 roku na pięknym Stadionie Miejskim w Tucholi odbyła się Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Reprezentanci naszej szkoły odnieśli wielki sukces, zdobywając w kategorii chłopców złoty medal i mistrzostwo województwa. Równie piękny sukces odniosły nasze dziewczęta stając na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami.

 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO POMORSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w lekkiej atletyce zakończone sukcesem! Zdobyliśmy 4 medale! Zawody odbyły się 31.05.2019 w Świeciu na stadionie miejskim.

 

 

FOTORELACJA Z DNIA DZIECKA

KLASY PIERWSZE ZOSTAŁY PASOWANE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

23 maja odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Wszystkie pierwszaki zostały zaproszone na baśniowe przedstawienie o smutnej Księżniczce, dla której całe królestwo szukało lekarstwa na wieczny smutek. Na ratunek wyruszyło w świat trzech Podróżników, którzy odwiedzając odległe, nieznane krainy, szukało dla niej ratunku.

„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

 Majówka w wykonaniu uczennic naszej szkoły- Emilii Sobierajskiej oraz Niny Barczewskiej była na najwyższym poziomie! W dniach 29.04- 2.05.2019 r. obie dziewczynki, pod opieką Karoliny Bietrackiej, razem ze swoją drużyną "UKS Tęcza Bydgoszcz" udały się na finały XIX edycji turnieju piłkarskiego
„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,TAJEMNICZY OGRÓD".

 Z przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięto konkurs plastyczny przeznaczony dla klas 1-8 oraz klas gimnazjalnych ,,Tajemniczy ogród". Jury w składzie: A. Bujarkiewicz, M. Grewling, J. Wysocka, M. Wiese-Wełnicka i K. Siadak wytypowało listę laureatów spośród 56 prac:

WYCIECZKA KLASY 5F

W czwartek 23 maja uczniowie klasy 5f uczestniczyli w wyprawie do Bydgoszczy. Najpierw udali się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, gdzie pod okiem przewodnika poznawali sylwetkę wybitnego malarza i grafika Leona Wyczółkowskiego, który przekazał muzeum bydgoskiemu wiele swoich cennych prac. Uczniowie odwiedzili także pracownię artysty. Kolejne zajęcia w muzeum to warsztaty grafiki, gdzie każdy miał okazję  wykonać własne dzieło pod okiem bydgoskiego artysty Jerzego Gordona.

FESTIWAL NAUKI 2019

 

            W dniach 22-23.05.2019 koła naukowe działające w naszej szkole udały się na Bydgoski Festiwal Nauki. Dni te były pełne wrażeń.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Collegium Medicum UMK na zajęciach „ Smartfony – postęp cywilizacji, czy klątwa XXI wieku? Po wykładzie na którym dowiedzieliśmy się, że stara zasada mniej we wszystkim umiar jest najlepszym rozwiązaniem na używanie elektroniki udaliśmy się na badania wzroku. Pani doktor zbadała nasze oczy i wydała nam indywidualne zalecenia, jak o nie dbać.

ZAPRASZAMY

NA DNI BRYTYJSKIE!

3-7 CZERWCA

W PROGRAMIE:

03.06

  • konkurs literowania dla klas 4

04.06

Podkategorie