21 marca i 2 kwietnia 2019r. klasy 3e i 3 b gimnazjum wraz z wychowawcami: Małgorzatą Piecuch, Justyną Makowiecką i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz, uczestniczyły w warsztatach poświęconych wojnie, odbywających się w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie aktywnie pracowali w grupach, których zadaniem było przybliżenie biografii osób żyjących w czasie wojny, będących dziećmi. Wojna kojarzyła im się z nienawiścią, rozpaczą, gniewem, śmiercią, głodem, nędzą itp. Uczestnicy wypracowali następujące hasła, które zapadły im głęboko w pamięci:

Międzynarodowy Dzień Teatru w świetlicy -27.03.2019
Uczniowie "aktorzy" w ponadczaswej sztuce pt " Czerwony Kapturek".
 
 
Organizatorzy nauczyciele świetlicy bud.A

DZIEŃ MITÓW GRECKICH

     18 marca 2019 roku klasy piąte wzięły  udział w „DNIU MITÓW GRECKICH”. Uczniowie wcielili się w postacie bogów i herosów, przygotowali stroje oraz boskie atrybuty.

     O godzinie 10:45 spotkaliśmy się  w auli, by obejrzeć prezentację klasy 5a o bogach i herosach greckich oraz inscenizację mitu o Demeter i Korze w wykonaniu klasy 5f. Wspaniała scenografia, niezwykłe stroje i nastrojowa  muzyka przeniosły uczniów do świata starożytnej Grecji, pozwoliły poczuć się jak w mitycznej krainie.

MARCOWA FILHARMONIA

 

„Hiszpański zawrót głowy”- pod takim tytułem odbył się kolejny koncert muzyków filharmonii bydgoskiej dla uczniów naszej szkoły.

Gośćmi naszymi byli:

TYDZIEŃ MÓZGU

11-15. 03. 2019 r. obchodziliśmy „Tydzień mózgu”. Jest to międzynarodowe święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Co się działo w naszej szkole?

  1. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Sen Alicji” ( spektakl przygotowany przez uczniów klasy III a gimnazjum) i dowiedzieli się, jak funkcjonuje mózg i czego potrzebuje, by prawidłowo się rozwijać.
  2. We wtorek w całej szkole rozmieszczone były stoiska ze smakołykami, które „odżywiają” mózg. Uczniowie mogli posmakować pestek, gorzkiej czekolady i różnych owoców.  Klasy  VII, VIII i III gimnazjum wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania.

Dziękujemy!

57.765,25!!!

Cudowna sobota 16.03 rozpoczęła się pochmurnie i deszczowo, jednak wiatr przegonił chmury, a do naszej szkoły przybyły tłumy ludzi o dobrym sercu. Przybyli tu dla Macieja!

Wasza obecność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy WSZYSTKIM, że byliście z nami Razem Dla Macieja.

OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O HARRYM POTTERZE

1 marca chętni uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim teście wiedzy o Harrym Potterze. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy za nich mocno kciuki!

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego już po raz 20 obchodziliśmy   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA  OJCZYSTEGO

„DBAJMY O NASZ JĘZYK OJCZYSTY”

        Już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Święto Języka Ojczystego, które ma na celu podnoszenie świadomości językowej, ugruntowanie poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i każdy jest za nią odpowiedzialny.

       Na uroczystości gościliśmy:

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 BUDYNEK B

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

5 marca 2019 r. dzieci z Przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach wraz z opiekunami odwiedziły bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach w budynku B. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką.

Nasi goście zwiedzili placówkę,  dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki , jak należy się w niej zachowywać , poznali zasady wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.