30 stycznia, w bibliotece szkolnej, odbyły się kwalifikacje etapu szkolnego Wielkiej Ligi Czytelników. Spośród 32 uczestników aż 15 uczniów zdobyło minimum 6 sprawności, które uprawniały ich do napisania kolejnego testu. Klasy 1-4 sprawdzały swoją wiedzę z książki „Cukierku, Ty łobuzie!”, a klasy 5-8 z książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Testy wyłoniły zwycięzców oraz reprezentację naszej szkoły do rozgrywek powiatowych.

Miło mi poinformować, że Laureatami etapu szkolnego zostali:

Rozstrzygnięcie  „Góry Grosza”

Największą górę grosza usypała klasa 6 c – 9,10kg

Nagrodą dla zwycięskiej klasy są jednorazowe
niepytajniki!

7 stycznia 2019 r. w sali Zespołu Szkół w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym szkół podstawowych rocznik 2003-2005. W zawodach wzięło udział cztery drużyny chłopców, reprezentujących gminy naszego powiatu. Chłopcy rywalizowali  systemem „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja w składzie Aleksander Majchrzak i Krystian Mikołajczyk przegrała tylko jedno spotkanie i zdobyli srebrny medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun: Sebastian Zwiewka

„Ukryliśmy się w krzakach, tuż za ogroblowanym wałem, żeby poobserwować powstańców - jak się później dowiedzieliśmy - Pierwszego Batalionu 10. Pułku Strzelców Wielkopolskich pod dowództwem porucznika Stanisława Śliwińskiego. Po drugiej stronie kanału, przy wszystkich przeprawach stacjonowały oddziały niemieckie, a przy głównym moście groźnie stały strażnice z cekaemami. Po naradzie z Tadkiem wywnioskowałam, iż powstańcy będą próbowali przedostać się na drugą stronę kanału, przez most – pewnie będą chcieli iść na Bydgoszcz.

Dziękujemy za udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną ( konkurs był skierowany do uczniów klasy pierwszej)  i kalendarz adwentowy (dla klas 2-3). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były ciekawe – te najpiękniejsze zostały wyróżnione.

Oto wyniki:

W połowie grudnia Komitet Główny OMJ podsumował pierwsze dwa etapy XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły. Są to uczniowie klas VIII: Paulina Czyżewska, Julia Obszańska, Alicja Szulc i Mikołaj Patalas, a także uczennica klasy IIIa Gimnazjum -  Emilia Słupinska.

17.11.2018 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej w kategorii klas 7, 8 i 3 gimnazjum .

Reprezentacje klas zgłoszone do turnieju stawiły się w sobotę o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej w budynku B gdzie rozpoczęliśmy turniej.

Już od dwóch lat IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy organizuje Wojewódzki Konkurs Literacki im. Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenia bydgoskie” oraz Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenie”.

Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Bydgoszcz oraz Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty.

24 listopada 2018 roku odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Szkoły na Ergometrze Wioślarskim. Nasi uczniowie startowali na dystansie 250 metrów.  Gratulujemy udanych zawodów.

 

5 listopada 2018 roku odbył się konkurs literacki dla klas drugich i trzecich. Celem konkursu było kształtowanie postaw , szacunku i fascynacji przyrodą . W konkursie zwracaliśmy uwagę na kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz wyobraźnię młodych twórców. Uczniowie rozwijali uzdolnienia literackie oraz swój talent plastyczny. Prace pisemne zostały ozdobione liśćmi, naturalnymi darami jesieni i materiałami plastycznymi. Zwycięzcy  otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Poniżej znajdą Państwo wyniki przeprowadzonego konkursu: