WYPRAWA KLASY IV C

W  lutym klasa IV c zaplanowała wyprawę na łyżwy. Mimo, że połowa klasy nigdy na łyżwach nie jeździła,  już po 45 minutach "niedźwiadki" nie były nam potrzebne. Przed szaleństwem na łyżwach odwiedziliśmy w ramach lekcji historii w terenie  poklasztorną bibliotekę należąca niegdyś do  bydgoskiego klasztoru bernardynów. Zebrane tu zbiory  to  najstarszy i największy z zachowanych w mieście księgozbiorów; jego początki sięgają schyłku XV wieku.

 Beata Kobus

 

Zespół wokalny Nutki przeżył noc w szkole. Dzieci wzięły udział w biwaku, który był okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu. Do nowego składu zespołu na czas biwaku dołączyły byłe Nutki z klasy 5 e. Zebraliśmy się 14 grudnia o 17.00 w szkolnej świetlicy. Rozpakowanie i zagospodarowanie się zajęło nam około godzinę, rodzice bardzo pomogli. Obowiązkowym punktem biwaku są zajęcia wokalne. Dzieci przećwiczyły świąteczny repertuar. Po odpoczynku i kolacji Nutki pod czujnym okiem pani Basi wykonały świąteczne aniołki na choinkę.

 

W miniony piątek klasa 5a nocowała w szkole. Spotkaliśmy się, aby wspólnie się bawić, tym razem to  uczniowie zorganizowali zabawy, które sprawdzały, jak dobrze się znamy. Był więc quiz o klasie, potyczki w grupach, bitwa na taniec oraz memory. Uczniowie otrzymali także drobne upominki od rodziców.

Spotkanie upłynęło nam w znakomitej atmosferze.

Wychowawca klasy 5a

 

W tym roku szkolnym Koło przyrodnicze uczestniczy w projekcie „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Ogród Botaniczny UKW.

25 października 2018roku uczestniczyliśmy w drugich zajęciach pt. „ Grzyby wokół nas”.

Dzięki uprzejmości Pana doktora  Włodzimierza Masieraka 22 października 2018 roku klasa 5 B wraz z opiekunami udała się na zajęcia warsztatowe do Instytutu Fizyki UKW w Bydgoszczy.


 

W tym roku szkolnym Koło przyrodnicze uczestniczy po raz kolejny w projekcie „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Ogród Botaniczny UKW.

29 października 2018 roku uczestniczyliśmy w trzecich zajęciach pt. „ Ptaki wokół nas”.


Uczniowie klas: Ih i Ie wybrali się na wycieczkę do artystycznych Brzózek. Na miejscu powitała nas pani Kasia, która zaprosiła na spacer po leśnej okolicy, zajęcia plastyczne i zabawy na polanie. Podczas wycieczki po lesie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia leśnych zwierząt i leśnej roślinności. Po spacerze rysowaliśmy pastelami.

W ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował spektakl, który wystawiono w niecodziennej scenerii Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy.

Któż z nas nie marzył o lataniu… klasy 4 rozmarzyły się o nim na przedstawieniu pt. „Motyle”.


 

W dniach od 12 do 16 września 2018r., 32 uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie szkoleniowym EUROWEEK w Stroniu Śląskim. Byli to uczniowie klasy IV B, VA, VG oraz III B. Wszystkie zajęcia w których uczniowie brali udział były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów. Pochodzą oni  z Malezji, Hondurasu, Meksyku oraz  Hondurasu. Dla dzieci przygotowano moc  atrakcji. Były to zabawy integracyjne- oczywiście wszystkie prowadzone  były w języku angielskim.

5 czerwca 2018 roku klasy III h i III g zwiedzały podczas wspólnej wycieczki historyczny gród w Biskupinie. Na początku wycieczki dzieci dowiedziały się, z jakich naczyń dawno temu korzystali ludzie. Mogli nie tylko podziwiać takie naczynia, ale sami podobne ulepić z gliny. Lepienie z gliny było ciekawym zajęciem i super zabawą. Po zajęciach rozpoczęliśmy zwiedzanie. Przewodnik podczas spaceru szlakami Biskupina pokazał nam wiele ciekawych budowli i opowiadał o tym, jak żyli i czym zajmowali się  nasi przodkowie.