Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

KODOWANIE NA DYWANIE

W piątek, 03 listopada 2017 r.oku, nauczyciele naszej szkoły uczyli się kodowania :)

Przyjechała do nas pani Anna Świć - trener Mistrzów Kodowania i autorka książki "Kodowanie na dywanie".


Przygotowała cały zestaw ćwiczeń zawierających elementy kodowania i programowania. Przez 5 godzin wszyscy z dużym zaangażowaniem układali cegiełki na macie Mistrzów Kodowania, kolorowe kubeczki na szachownicy, sudoku, tworzyli dyktanda graficzne o budowaniu żaglówki, latarni morskiej oraz o torcie :)

Na koniec - chyba najprzyjemniejsze zajęcie - nauczyciele z zapałem kolorowali (kodowali) drogę dla Ozobotów - malutkich kulek-robotów, które potem posłusznie wykonywały ich polecenia. Dwa z Ozobotów zostały w naszej szkole - niebawem i Wy, uczniowie, będziecie programować te cudeńka :)

Oto krótka fotorelacja z zajęć:

A.jpg C.jpg CC.jpg D.jpg G.jpg H.jpg

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.