Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

URZĄDZENIA MOBILNE NA LEKCJI MATEMATYKI W RAMACH DNIA "JESTEM SMART"

Uczniowie klas VI b i VI d oraz V c Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach w ramach dnia z technologią „Jestem Smart” mieli okazję na lekcji matematyki skorzystać z urządzeń mobilnych.  Przygotowane dla nich zadania miały pobudzać ich wyobraźnię, uaktywnić umiejętność planowania ale także pokazać jak korzystać z Google Maps, Translatora i Kalkulatora przy jednoczesnym wykorzystaniu umiejętności matematycznych takich jak: sumowanie, przewalutowywanie, obliczanie kosztu paliwa, obliczanie średniej prędkości pojazdu.

Jak się okazuje zarówno matematyka jak i umiejętność korzystania z urządzeń mobilnych  jest bardzo potrzebna w życiu codziennym.

Klasa V d  w ramach dnia z technologią „Jestem smart” zapoznała się z techniką robienie zdjęć za pomocą urządzenia mobilnego. Uczniowie robili sobie zdjęcia w różnych pozach a następnie na zajęciach komputerowych mogli stworzyć kolaż z uzbieranego materiału. Zabawa była rewelacyjna, ale poza zabawą uczniowie poznali techniki robienia zdjęć smartfonem, zgrywania tych zdjęć a następnie tworzenia kolażu.

Rohde Elżbieta

tn_IMG_7760.JPG tn_IMG_7685.JPG tn_IMG_7692.JPG tn_DSC_1222.JPG tn_DSC_1216.JPG tn_IMG_7693.JPG tn_IMG_7702.JPG tn_IMG_7714.JPG tn_IMG_7710.JPG tn_IMG_7705.JPG tn_IMG_7699.JPG tn_IMG_7715.JPG tn_IMG_7720.JPG tn_IMG_7766.JPG tn_IMG_7740.JPG

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.