5 grudnia 2017 roku nauczyciel języka angielskiego oraz nauczyciel bibliotekarz zorganizowali nietypową lekcję języka angielskiego w Toruniu.

Podczas spotkań w szkole uczniowie mieli możliwość wybrania miejsc/ obiektów,  o których chcą opowiedzieć. Nad zaplanowaniem wycieczki, przygotowaniem historii zwiedzanych miejsc w języku angielskim czuwali  nauczyciele.


Każda grupa przygotowała również pytanie dotyczące opowiadanego przez nich miejsca, dzięki czemu powstała karta pracy, którą po zakończeniu spaceru młodzież uzupełniała.

W dniu wycieczki uczniowie wcielili się w rolę przewodników i w języku angielskim opowiadali o wybranych przez siebie miejscach.

Dodatkową atrakcją były zajęcia w Muzeum Piernika przeprowadzone również w języku angielskim. Muzeum w magiczny sposób przenosi młodzież w przedświąteczny czas. Pośród zapachów kardamonu, imbiru i kory cynamonowej uczniowie przesiewali mąkę, ucierali korzenie, kształtowali ciasto i umieszczali je w ozdobnych formach. Następnie ciasto trafiało do pieca, a uczestnicy pokazu słuchając toruńskich legend i opowieści czekali na gotowy wypiek, który mogli zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą na pamiątkę.

 

Paulina Przygoda

Małgorzata Mellem-Zwiewka

tn_IMG_5771.JPG tn_IMG_5780.JPG tn_IMG_5798.JPG tn_IMG_5796.JPG tn_IMG_5792.JPG tn_IMG_5783.JPG