23 kwietnia  uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XIX Bydgoskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową numer 41 im. Romualda Traugutta. Konkurs Ekologiczny jest wspierany przez Bydgoski Grant Oświatowy w ramach projektu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz od kilku lat również przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

Tematem tegorocznej edycji był las i ekosystemy leśne, ich wykorzystanie przez człowieka i ochrona. Trzeba było wykazać się m. in. znajomością gatunków zwierząt i roślin wchodzących w skład poszczególnych warstw lasu, rozpoznać gatunki grzybów i roślin leśnych, w tym gatunków chronionych. Naszą szkołę reprezentowali:

- Patrycja Chrzanowska kl. Vb

- Bartosz Adamski kl. VIb

- Zuzanna Załęgowska kl. VId.

Konkurs składał się z części pisemnej (test), w której brali udział wszyscy uczestnicy i części finałowej, w której uczestniczyło dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami po części pisemnej. Uczniowie ci odpowiadali na przygotowane pytania.


Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się Zuzanna Załęgowska uzyskując tytuł finalisty.

Gratulujemy!

tn_mms_img-1198197619.jpg tn_mms_img-1365784873.jpg tn_mms_img-541729439.jpg tn_mms_img681876210.jpg

 

Anna Owedyk