Dziękujemy!

57.765,25!!!

Cudowna sobota 16.03 rozpoczęła się pochmurnie i deszczowo, jednak wiatr przegonił chmury, a do naszej szkoły przybyły tłumy ludzi o dobrym sercu. Przybyli tu dla Macieja!

Wasza obecność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy WSZYSTKIM, że byliście z nami Razem Dla Macieja.

OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O HARRYM POTTERZE

1 marca chętni uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim teście wiedzy o Harrym Potterze. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy za nich mocno kciuki!

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego już po raz 20 obchodziliśmy   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA  OJCZYSTEGO

„DBAJMY O NASZ JĘZYK OJCZYSTY”

        Już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Święto Języka Ojczystego, które ma na celu podnoszenie świadomości językowej, ugruntowanie poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i każdy jest za nią odpowiedzialny.

       Na uroczystości gościliśmy:

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 BUDYNEK B

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

5 marca 2019 r. dzieci z Przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach wraz z opiekunami odwiedziły bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach w budynku B. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką.

Nasi goście zwiedzili placówkę,  dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki , jak należy się w niej zachowywać , poznali zasady wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1marca „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” związane jest z potrzebą odwoływania się do tradycji niepodległościowej i odbudowywania „kośćca tożsamości narodowej”.

FILHARMONIA W SZKOLE

W lutym dzieci klas młodszych uczestniczyły w kolejnym koncercie muzyków Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Tematem przewodnim był balet. Artyści zaprezentowali utwory skomponowane przez czołowego kompozytora rosyjskiego, Piotra Czajkowskiego do baletów takich jak: „Dziadek do orzechów” i „Jezioro Łabędzie”. Dzieci poznały elementy stroju baletnicy oraz podstawowe pozycje, które przy okazji mogły poćwiczyć pod okiem baletnicy. Uczniowie  wzięli udział również w tańcu, podczas którego wykonali prosty, chociaż niełatwy układ baletowy. Wybrańcom mogliśmy tylko pozazdrościć!

DZIEŃ OTWARTY

16 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Otwarty" dla dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice oraz rodzeństwo. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Danuta Ferenstain, która serdecznie przywitała przybyłych gości i opowiedziała o funkcjonowaniu placówki. Następna część spotkania to zwiedzanie szkoły i rozmowy z dyrekcją, nauczycielami oraz specjalistami (pedagogiem, psychologiem, logopedą). 

 

DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ

W ramach ogólnopolskiej  kampanii „Dobrze Cię widzieć” do naszej szkoły dotarły kamizelki odblaskowe dla wszystkich naszych uczniów.

Cały projekt jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości i jest dla szkoły bezpłatny.

Bardzo dziękujemy!

Będziemy widoczni i bezpieczni!!!

5A W OPERZE

W minioną sobotę klasa 5a wzięła udział w przedstawieniu „Dziadek do orzechów” w Operze Novej w Bydgoszczy.

Wydarzenie było niezwykłą okazją to tego, by spotkać się gronie uczniów poza szkołą, ale przede wszystkim pozwoliło na obcowanie ze sztuką. Dla niektórych uczniów to była pierwsza wizyta w operze, dlatego też emocji i zachwytów było co niemiara.