ŚWIĘTO MIŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

14 lutego 2019 r. dzieci uczęszczające do świetlicy, odwiedziły uczniów i nauczycieli ze skrzynią pełną czerwonych serc. Było to dzień pełen miłych słów,  gestów i piosenek! (oczywiście o miłości)

 Dzieci i nauczyciele ze świetlicy bud.A

11 lutego 2019 roku gościliśmy w szkole nasze Kochane Babcie i Dziadków. Dla naszych gości przygotowaliśmy: wiersze, piosenki, taniec, życzenia i upominki wykonane na zajęciach. W ten sposób chcieliśmy wyrazić wdzięczność naszym Babciom i Dziadkom za ich troskę, ale przede wszystkim za to, że Ich mamy.                                          

                                                              Emilia Radkiewicz

W dniach od 14 do 18 stycznia 2019 r. 10 grup dzieci spędzało wolny czas na zimowisku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. Verne’a w Białych Błotach. Pogoda nie była niestety zimowa, ale dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Starsi zwiedzili Niewidzialny Dom w Toruniu, młodsi uczestniczyli w warsztatach w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie.

PO OBOZACH NARCIARSKICH...

Tradycyjnie w czasie ferii  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Białych Błotach uczestniczyli w obozach narciarskich w Murzasichlu. Kolejny raz nasza szkoła zorganizowała dwa obozowe turnusy. Zimowa pogoda dopisywała, a doskonale przygotowane stoki sprzyjały nauce i doskonaleniu techniki jazdy na nartach. Pod okiem instruktora już po dwóch dniach wprowadzenia wszyscy obozowicze zażywali białego szaleństwa na większych profesjonalnych pobliskich stokach m. in. na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej, na  stacji Małe Ciche oraz na ,,Kotelnicy" w Białce Tatrzańskiej.

KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE

17 grudnia młodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami spotkali się na świątecznym kolędowaniu przy choince. Wspólnie ze szkolnym zespołem Nutki, dzieci wyśpiewały kolędy,  w tym tę najpiękniejszą : „Cichą noc” oraz piosenki świąteczne takie jak: „Kto wie”, „Biały śnieg i ty” oraz „Pada śnieg”. Do tej ostatniej dzieci akompaniowały na instrumentach perkusyjnych. Niespodzianką spotkania był udział  pani Grażyny Woźniak, pracownika naszej szkoły, której pasją jest gra na akordeonie.

            Tradycyjnie, jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły leśnika, aby opowiedział uczniom klas IV o swojej pracy w lesie w okresie zimowym i nie tylko …

            W tym roku odwiedził nas ponownie pan mgr inż. Jarosław Chłąd. W bardzo interesujący sposób opowiadał nam o pracy w lesie. Podpowiedział jak rozróżniać popularne gatunki drzew.  Opowiedział nam, jak wygląda „produkcja” drzew. Wyjaśnił na czym polega praca leśniczego, który zarządza całym ekosystemem leśnym.

 

 W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klas piątych, szóstych  i siódmych mogli uczestniczyć  w warsztatach artystycznych „ LEKCJE MUZEALNE” w pracowniach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. W ramach zajęć  grupa uczniów podziwiała malarstwo i grafikę Leona Wyczółkowskiego  oraz kolekcję monet wykopanych w bydgoskiej Farze, znanej jako Skarb Bydgoski.

 

28 listopada 2018 roku odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przeżyły wspaniały dzień, pełen wróżb, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał  przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawił buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego ( jej) jako pierwszy przekroczy próg. Największym uznaniem cieszyły się konkursy i tańce. Całość imprezy umilił przepyszny poczęstunek.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej w budynku B odbyły się następujące imprezy:

- w czytelni szkolnej:

  • Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej
  • Głośne Czytanie "Starsi - Młodszym" fragmentów książki "Pinokia C. Collodiego

- przy współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Bydgoszczy, Muzeum Oświaty

30 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych.

Tego dnia było jak w niebie: dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych i aniołów.

Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tylu świętych osób.