W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie

klasy IVg uczestniczyli w lekcji muzealnej „Szkoła sprzed lat”.

 

„Szkoła sprzed lat” to  szkoła, do której uczęszczali dziadkowie i pradziadkowie naszych uczniów.

Podczas zajęć nasi mali uczniowie poznali:

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

w czytelni szkolnej w budynku B odbywały się cykliczne zajęcia  głośnego czytania "Starsi - Młodszym".

Uczniowie klas 4 mieli okazję wysłuchać fragmentów "Pinokia" w interpretacji starszych koleżanek z klasy 8. Nie zabrakło również licznych zabaw i zajęć plastycznych, podczas których uczestnicy rysowali ulubionego bohatera.

FILHARMONIA GRUDZIEŃ

 

19 grudnia muzycy z Filharmonii Pomorskiej zagrali uczniom naszej szkoły świąteczny koncert.

Repertuar składał się z największych, amerykańskich, świątecznych hitów:

  • "Let It Snow"
  • "Do they know it's Christmas"
  • "Shake Up Christmas"
  • "Merry Christmas Everyone" .
  • "White Christmas"
  • „Rudolf czerwonosy”

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 8a i 8e uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych odbywających się

w Pedagogicznej Bibliotece w Bydgoszczy.

Tematyka zajęć:

  • Akademia Gier Logicznych,

których celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, pamięci, spostrzegawczości – a to wszystko przy okazji świetnej zabawy z grami planszowymi i zagadkami logicznymi.

  • Bezpieczeństwo w sieci”,

24 października w naszej szkole odbyła się druga w tym roku szkolnym audycja muzyczna z cyklu edukacyjnych koncertów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Na scenie szkolnej auli gościliśmy:

panie:  Anetę Nurcek i Zuzannę Szary – śpiew

pana Arkadiusza Szopę – fortepian

 

CZAS MAGII, CUDÓW I ANIOŁÓW!

W grudniu do naszej szkoły przybyły cudowne, ceramiczne Anioły.

Ich pozytywna energia, czułość i radość witają każdego, kto do nas przyjdzie. Wykonane zostały przez grupę uczniów podczas sobotnich warsztatów ceramicznych. Na początku było lepienie, później dwa wypały na biskwit, no i ten ostatni- najważniejszy ze szkliwieniem.

A oto efekty naszej pracy.

Tekst-Karolina Siadak

W naszej szkole uczniowie mają okazję zobaczyć różnorodne prezentacje zachęcające ich do czynnego spędzania wolnego czasu. Ostatnio gościliśmy instruktorów AZSUKW  TAEKWONDO BYDOGOSZCZ.

TAEKWONDO to bardzo stara sztuka walki, której korzenie pochodzą z Korei. To sport kształtujący charakter i rozwijający umiejętności interpersonalne. Dzięki systematycznym ćwiczeniom znacznie poprawia się ogólna sprawność fizyczna.


9 października 2018 roku gościem Chóru Chanson w naszej szkole była Pani doktor Agnieszka Sowa, wieloletni dyrygent dziecięcego Chóru „Rubinki” Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, dyrygent Chóru Akademii Techniczno- Rolniczej w Bydgoszczy i korepetytor muzyczno-wokalny w Teatrze Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy oraz współpracownik dydaktyczny w programie „Śpiewająca Polska”.


Tanecznym krokiem weszliśmy w nowy cykl edukacyjnych koncertów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Podczas pierwszego w nowym roku szkolnym koncertu naszymi gośćmi były panie:

Karolina Szponar – skrzypce

Martyna Kościuszko – wiolonczela

Ewelina Dudzik – fortepian

Naszą szkolną bibliotekę odwiedziła grupa III z Przedszkola Wróżka. Dzieci obejrzały i zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, miały okazję zadać pytania bibliotekarzom i pooglądać książki. Przy okazji Przedszkolaki założyły kartę czytelnika swojej grupy i wypożyczyły książkę. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia wkrótce!