Trochę z opóźnieniem, ale za to hucznie obchodziliśmy dzień chłopaka w naszej klasie. Dziewczęta spisały się na medal. Zorganizowały konkurs dla kolegów, który wyłonił „najlepszego” z nich – naszego tegorocznego króla klasy. Rodzice zadbali  o słodki poczęstunek. We wtorek 16 października udaliśmy się na długo przez nas wyczekiwany film „Hotel Transylwania 3”. Jak dobrze się bawiliśmy – widać na zdjęciach.


TRENING CHARYTATYWNY DLA MAI BIELSKIEJ

5 grudnia  w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Trening Charytatywny dla Mai Bielskiej, która walczy z białaczką. Maja ma 8 lat i jest pogodną dziewczynką, ale niestety wymaga leczenia. To już 3. edycja charytatywnego treningu organizowanego przez nauczyciela wychowania fizycznego Rafała Kensika oraz grupy Run Pasja. W treningu brali udział mieszkańcy Bydgoszczy Białych Błot oraz okolic.

 

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni szkolnej w budynku B odbyła się „Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej”, w której  udział wzięli uczniowie z klasy 4d wraz z wychowawcą panią Magdaleną Wolską oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Aliną Janowicz.


SPEKTAKL TEATRU „MASKA”

W ostatni wtorek w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatru „Maska”  dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków. Dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego, który dotyczył bardzo ważnych wartości - przyjaźń i tolerancji.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Białe Błota za zorganizowanie spotkania dla naszych uczniów.

Pedagodzy

12 października 2018 roku o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne'a  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowana została przez panie Magdalenę Sobolewską oraz Marię Rauhut.

Na scenie podziwiać można było występy chóru Chanson prowadzonego przez panią Magdalenę Opalińską oraz chóru Legato prowadzonego przez panią Magdalenę Puciatą.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY BUDYNEK A

25.11.2018 r.

„MI SIĘ CHCE MISIE”.

Mały, duży, kolorowy lub bury -każdy przecież kocha swojego MISIA!!!

W Dzień Pluszowego Misia w świetlicy każdy mógł opowiedzieć o swoim najlepszym przyjacielu, zaprezentować go, a także własnoręcznie wykonać nowego Misia.

 

Nauczyciele świetlicy

"Nasze mocne strony. Pamiętaj, każdy je ma! - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej im. J. Verne'a w Białych Błotach w budynku A i B.

 

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2018 został ustanowiony

Rokiem Ireny Sendlerowej.

Z tej okazji nauczyciel bibliotekarz przy współpracy nauczyciela języka polskiego zorganizowały wyjście do Muzeum Oświaty w Bydgoszczy na lekcję

„Irena Sendlerowa sprawiedliwy wśród narodów świata”

z klasą IIID gimnazjum.


Andrzejki na Kujawach

 

budynek B

Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię uczniów, pozwalają oderwać się od rzeczywistości, przenieść w świat marzeń i fantazji.  Z tej okazji tradycyjnie , jak co roku,  30 listopada w czytelni szkolnej w budynku B nauczyciele bibliotekarze wraz z wychowawcą świetlicy zorganizowali „Andrzejki na Kujawach”.

 

KONFERENCJA „NIE MIJAMY SIĘ”

28 listopada 2018 roku w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach odbyła się konferencja „Nie mijamy się – skutecznie dogaduj się ze sobą i innymi”. Konferencja została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach oraz Stowarzyszenie „Nie mijamy się”.