W poniedziałek 14 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przybyli na nią znamienici goście: wójt gminy Białe Błota, przedstawiciele władz samorządowych, radni gminy, ksiądz proboszcz, sołtys Białych Błot, przedstawiciele rady rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Refleksje na temat szkoły przeplatały się z rytmicznymi piosenkami i wierszami. Dzieci podziękowały nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz zaproszonym gościom wręczając kwiaty i samodzielnie wykonane laurki z życzeniami.

Jejeczne potrawy wprowadziły nas w dobry humor. Było bardzo pomysłowo, kolorowo i smacznie!

Uczniowie klasy I e z wielka radością powitali jesień, a zgromadzone dary wykorzystali aby zrobić z nich ludziki, zwierzęta i inne stwory. Każdy tego dnia bawił się doskonale i znakomicie zapamiętał nazwy owoców, jakimi darzy nas jesień.

W budynku B naszej szkoły odbyła się próbna ewakuacja połączona z ćwiczeniami Straży pożarnej. Uczniowie nie tylko udowodnili, że w razie pożaru potrafią sprawnie opuścić budynek szkoły, ale również mogli obserwować pracę dzielnych strażaków. Dzieci zadowolone, że to tylko próba bardzo cieszyły się, że poradziły sobie z zadaniem tak dobrze jak strażacy.

Dnia 29.09.2013 r. uczestnicy kółka fotograficznego już tradycyjnie o tej porze roku wybrali się na zajęcia plenerowe na pobliską Ścieżkę Dydaktyczną. Przyroda i tym razem nie zawiodła swoim pięknem, jak i darami którymi nas przy okazji obdarzyła. I tak oprócz pięknych zdjęć, przynieśliśmy grzybki.

21 września 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Przy pięknej pogodzie ruszyliśmy  o godz. 10 z Brzozy. Uczestników rajdu tradycyjnie przy Kościele pobłogosławił Ksiądz miejscowej Parafii. Każdy z uczestników dostał kamizelkę odblaskową i odblaski. Ok. godz.11:30 rowerzyści dotarli do mety rajdu położonej w Przyłękach, gdzie rozpoczął się Festiwal Sportowo - Turystyczny. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkurencjach.

Z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z klasy IV a przygotowały nietypową lekcję w czasie której chłopcy zostali uhonorowani a jednocześnie wszyscy mogli się bawić przy grze w kalambury. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najszczerszy i najsympatyczniejszy uśmiech po zjedzeniu kawałka cytryny, który wygrał Paweł.

Nasza szkoła jak co roku włączyła się czynnie do akcji, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Zdjęcia pokazują jak nie dbamy o nasze środowisko. Dziękujemy klasom szóstym za sprzątanie naszej "małej ojczyzny".

 

24 września w naszej szkole rozpoczął się nowy sezon artystyczny. Uczniowie klas I – III  wysłuchali pierwszego koncertu muzyków z filharmonii, p.t. „Młodzi Lutosławni”.  Zaprezentowano twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora II połowy XX wieku – Witolda Lutosławskiego. Wysłuchaliśmy pieśni tworzonych do wierszy polskich poetów oraz utworów instrumentalnych. Pierwszym utworem była pieśń do wiersza Juliana Tuwima: O panu Tralalińskim:


20 września o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się projekcja przedstawienia teatralnego o tematyce ekonomicznej „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”. Sztuka o tematyce ekonomicznej przedstawiała historię Janka, najmłodszego z rodzeństwa, ale najbardziej przedsiębiorczego, pracowitego i pełnego pomysłów godnych prawdziwego przedsiębiorcy. W obliczu katastrofy rodzinnej on jeden będzie umiał powstrzymać nieszczęście.