Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW DZIECI KLASY IV D

Serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy IV d za pomoc w malowaniu sali 319 – składa: Dyrekcja Szkoły wraz z wychowawcą klasy IVd.

 

Tekst i zdjęcia: Anna Owedyk

 

Więcej…

SPOTKANIE Z KULTURĄ WSCHODU

Podczas październikowego spotkania z filharmonią dzieci miały okazję poznać tym razem kulturę Wschodu. Koncert rozpoczął się od przepięknych dźwięków cymbałów wygrywających melodię poloneza. Między muzyką  znanych wschodnich kompozytorów, uczniowie także podziwiali hafty na ubraniach pochodzących z  Ukrainy, poznali nowy instrument, jakim jest bałałajka, wysłuchali dziecięcej wyliczanki w języku rosyjskim, a nawet nauczyli się kilku liter alfabetu rosyjskiego zwanego cyrylicą oraz zwrotów grzecznościowych w tym właśnie języku.

 

Więcej…

CYRKOWE AKROBACJE I POKAZY SZTUCZEK, CZYLI CLOWNADA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 15.10 w naszej szkole odbył się pokaz cyrkowy „Clownada”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję podziwiać parę cyrkową- Clowna Maxa i jego piękną asystentkę , którzy zabawiali nie tylko swoimi umiejętnościami, ale także śmiesznym wyglądem. Podczas występu sporo śmiechu wywołały wirujące krążki, czy jajka, jednak największe oklaski zebrały pokazy akrobatyczne- kręcenie na głowie, pokazy na równoważni oraz figury akrobatyczne na jednej ręce. Dodatkowy dreszczyk emocji dodały dzieciom pokazy żonglerki ogniem!


 

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października odbyła się akademia z okazji rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.  Na uroczystości zgromadzili się wszyscy pracownicy naszej szkoły, byli nauczyciele, oraz przedstawiciele gminy.

 

 

Więcej…

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: BIBLIOTEKI SZKOLNE - KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI".

 

Więcej…

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, w dniach od 30 września do 6 października odbył się Tydzień Zakazanych Książek.
Jest to nie tylko akcja uświadamiającą, ale świetna okazja do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcająca do czytania książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.


Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VI D

Z okazji Dnia chłopca dziewczęta z klasy VI d dla swoich kolegów z klasy przygotowały przedstawienie w którym parodiowały w przebraniach typowe zachowania chłopców na lekcjach. Później każdy chłopiec musiał zjeść plasterek cytryny a następnie się uśmiechnąć, ale chyba najzabawniejszy dla chłopców był lizak w kształcie smoczka.
Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE V D

Zaczęliśmy świętowanie od wizyty w Multikinie. Obejrzeliśmy film pt. „Na tropie Marsupilami” – był naprawdę zabawny. Potem pobawiliśmy się na placu zabaw i zagraliśmy w piłkę. Dzień zakończaliśmy na grach i zabawach w naszej sali. Wybraliśmy trzech najlepszych chłopaków klasy V D. Objedliśmy się rogalikami domowej roboty i w szampańskich nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Ślefarska

 

Więcej…

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, wyposażeni w foliowe worki oraz ochronne rękawice, wyruszyli na akcję Sprzątania Świata. W ciągu godziny lekcyjnej zebrali góry śmieci rozrzuconych po tej malowniczo położonej miejscowości. Nie było dla nich zaskoczeniem, że w przepięknym lesie można znaleźć nie tylko takie dary natury jak grzyby, ale niestety także odpadki, które powinny znajdować się w odpowiednich pojemnikach na śmieci.
Więcej…

KULTURA ROMSKA

Dnia 18.09.2012 r. w naszej szkole zawitała, po raz pierwszy po wakacjach, Filiharmonia. W  swoim koncercie  muzycy przybliżyli nam kulturę romską. Opowiadania o życiu i zwyczajach romskich przeplatały się z piękną muzyką graną na skrzypcach, organach oraz tamburynie. Ponadto gościem specjalnym była pani Maja i pan Marco- romowie, którzy w barwnych i świecących strojach odtańczyli swój rodowity taniec.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejny występ. Ciekawe, gdzie następnym razem wybierzemy się w podróż, by poznać kolejne kultury świata…

 

Więcej…

Strona 65 z 66

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.