Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

ZIMA W LESIE

Tradycyjnie, jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły pana leśniczego, aby opowiedział nam parę słów o pracy leśnika w lesie w okresie zimowym.

W tym roku odwiedził nas pan mgr inż. Jarosław Chłąd. W barwny i bardzo interesujący sposób opowiadał nam o życiu zwierząt w okresie zimowym. Podpowiedział jak prawidłowo dokarmiać je zimą. Wyjaśnił na czym polega praca leśniczego, który zarządza całym ekosystemem leśnym.


 

Więcej…

WIGILIA W SZKOLE

21 grudnia w nasze szkole odbyły się wigilie klasowe. W czasie spotkań klasowych uczniowie poszerzyli wiedzę o kulturze i tradycjach bożonarodzeniowych naszego regionu, jednocześnie kultywując tradycje chrześcijańskie obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas IV - VI spotkali się na Jasełkach w wykonaniu klasy VI c. Nad przebiegiem przedstawia czuwała pani I. Gniazdowska.

 

 

Więcej…

WIGILIA KOMBATANTÓW W SP im. J. VERNE’A w BIAŁYCH BŁOTACH

15 grudnia, 2012r w murach szkoły podstawowej gościli członkowie ZKRP i BWP oraz ich podopieczni.

Kombatanci, jak co roku spotkali się przy wigilijnym stole, na którym znalazło się dużo smakołyków. Na uroczystości obecna była także pani wójt Katarzyna Kirstein-Piotrowska,  pani dyrektor  Danuta Ferenstain, pan Ryszard Gołąb oraz główna inicjatorka spotkania pani sołtys Maria Płotkowska.


Więcej…

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

6 grudnia, w bibliotece szkolnej czekały na uczniów dwa wesołe Mikołaje. Każdy, kto tego dnia wypożyczył ksążkę, otrzymywał słodki drobiazg. Chętnych przez cały dzień nie brakowało:) Asystenci biblioteczni, jak zwykle dzielnie pomagali za co bardzo im dziękuję!


Monika Gorzaniak

Więcej…

CYBERPRZEMOC

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,

zamieszczamy dla Was kilka cennych informacji o cyberprzemocy które każdy z nas, w dobie rozwoju komunikatorów internetowych, powinien sobie przyswoić. W ramach przybliżenia wspomnianego tematu, w naszej szkole odbyły się pogadanki i konkurs wiedzy o cyberprzemocy, uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w  przedstawieniu Teatru Profilaktycznego z Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Więcej…

PROGRAM PROJEKTOR - "WOLONTARIAT STUDENCKI"

To już kolejne w naszej szkole projekty edukacyjne w ramach Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu w oparciu o Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W ramach Projektu systematycznego MŁODY NOBEL przygotowano 3 rodzaje zajęć. „Aktywnie i zdrowo”, „Naukowo o bieganiu” oraz „Kryminalistyka dla początkujących”.

 

Więcej…

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

28 listopada, w bibliotece szkolnej, na każdego ucznia czekała szczęśliwa, andrzejkowa wróżba. Warunkiem wzięcia udziału w zabawie było wypożyczenie lub oddanie książki. Tego dnia, odwiedziło nas ponad 200 uczniów! Asystenci biblioteczni dzielnie pomagali przy wypożyczeniach,za co im serdecznie dziękuję!


Monika Gorzaniak

Więcej…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ?Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia?. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs dla klas I - III na indywidualne wykonanie postaci Misia, dowolną techniką, w formie kukiełki, pacynki, maskotki lub figurki.
Otrzymaliśmy wiele prac, z których na korytarzu utworzona została GALERIA MISIÓW.
W bibliotece czekały na Was kolorowanki z Misiami. W najmłodszych klasach odbyły się mini sesje zdjęciowe a oprócz tego, na foto-przerwie, każdy chętnie pozował ze swoją maskotką do obiektywu.


Więcej…

KULTURA CHIŃSKA

20 listopada, to kolejna data z naszego kalendarza, gdzie spotykamy się ze sztuką. W ramach comiesięcznego cyklu koncertów z filharmonią poznaliśmy kulturę chińską. Gośćmi specjalnymi były trzy panie pochodzące właśnie z Chin, także mieliśmy okazję usłyszeć kilka zwrotów w języku mandaryńskim, a nawet pobraliśmy krótką lekcję liczenia do dziesięciu. Dużym wyzwaniem okazała się kuchnia chińska, a dokładniej próby jedzenia pałeczkami, z którymi zmagali się nasi uczniowie. Jednak, jak przystało na koncert, nie obyło się bez muzyki.
Więcej…

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2012 r. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbyły się uroczystości gminne obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyła także grupa uczniów z naszej szkoły. Reprezentanci pocztu sztandarowego uroczyście wprowadzili Sztandar Szkoły, a Zespół Instrumentalny Allegretto w krótkim programie artystycznym poprzedzającym Mszę Św., wykonał dwie pieśni patriotyczne. Organizatorem uroczystości było Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach.

Więcej o uroczystości na stronie

www.bok.bialeblota.com.pl/index.php/component/content/article/35-wiadomoci-ogolne/355-obchody-dnia-niepodlegoci

Strona 65 z 67

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.