Ostatnio dużo mówi się o likwidacji bibliotek szkolnych w Polsce i próbie zastąpienia ich bibliotekami publicznymi. Nasi uczniowie wiedzą jak obie instytucje są ważne i potrzebne ale też znają różnice ich funkcjonowania. Rozumieją, że "BIBLIOTEKA SZKOLNA" to nie to samo co "BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZKOLE".

Emocje, które towarzyszą temu tematowi postanowiliśmy wykorzystać w dobrym celu i najpierw nagraliśmy piosenkę a później w naszej bibliotece powstał teledysk.

Dnia 27 marca uczniowie klas IV – VI mogli sprawdzić się w KLASOWYCH  POTYCZKACH WIELKANOCNYCH.  Mieli okazję sprawdzić swoją wiadomości i umiejętności  w quizie wiedzy, konkurencjach sportowych i podczas przyozdabiania palmy oraz jajka wielkanocnego. Kiedy przedstawiciele klas zmagali się z konkurencjami, pozostali uczniowie dzielnie im kibicowali. Emocji i zabawy było bez liku.

 

Dnia 21 marca 2013r. dzieci ze szkoły podstawowej przywitały pierwszy dzień wiosny z kwiatami we włosach. Nauczyciele świetlicy przygotowali „Wiosenny salon fryzjerski”.  Na korytarzach szkolnych zrobiło się wiosennie i kolorowo. Dziewczęta chętnie przybiegały podczas przerwy po barwne kwiaty. Chłopcy natomiast mieli kwiaty malowane na twarzach. Wielobarwny kosz ozdób sprawił, że wszyscy poczuliśmy się wiosennie i radośnie. Szkoda, że za oknem jeszcze leży śnieg.

Nasza szkoła wzięła udział w nowatorskim projekcie współorganizowanym przez TVP S.A. Oddział w Bydgoszczy "Internetowy Teatr TVP dla szkół". 21 marca 2013 roku w naszej szkole uczniowie klas I - III na żywo za pośrednictwem Internetu obejrzeli spektakl "Pinokio" z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż  podczas trwania „Tygodnia kolorów” w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w dniu czerwonym pojawił się po raz pierwszy w Białych Błotach wóz do poboru krwi ze stacji krwiodawstwa w Bydgoszczy. Wszystko rozpoczęło się dnia 21.02.2013 roku o  godzinie 10 przed budynkiem Szkoły Podstawowej, kiedy to pojawili się pierwsi wspaniali mieszkańcy Białych Błot, pragnący oddać swoją krew. Szczególne podziękowania dla zaangażowanych rodziców, byłych uczniów oraz nauczycieli.

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie  obecnych klas trzecich wzięły udział w Projekcie  „Od grosika do złotówki” pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.  Realizacja projektu trwała 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie podróżowali z Grosikiem po planetach: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Złotówka, Grosikowa Majówka, Grosikowe Wakacje, Grosikowe Wspomnienia, Grosikowe Oszczędzanie, Grosikowe wędrówki. Podczas „galaktycznej podróży” poznali oni podstawy edukacji finansowej, w tym np.

 

W dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski miał pełne ręce roboty. Poczta walentynkowa dosłownie pękała w szwach, trzeba było wszystkie listy posegregować a następnie dostarczyć do adresata. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem i wszyscy obdarowani z wypiekami na twarzy czytali swoje walentynkowe kartki. Najwięcej listów, bo aż 8,  otrzymała ANGELIKA CZARNECKA z 6 A.
Życzenia można było również przekazać wypisując je na przygotowanym w tym celu arkuszu, umieszczonym na gazetce Samorządu Szkolnego "ŚCIANKA" - (ku uciesze wielu).

Dnia 12.02.2013r. gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Pomorskiej, którzy zagrali koncert zatytułowany „Religie świata”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje panujące w religii chrześcijańskiej, islamu, hinduizmu oraz judaizmu. Muzycy z filharmonii wykonali utwory charakterystyczne dla danych religii śpiewając oraz grając na organach, oboju i tamburynach.

7 lutego 2013 roku odbyła się w naszej szkole I GMINNA KONFERENCJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH - "ZNAM SWOJE PRAWA". W konferencji wzięły udział Samorządy Uczniowskie z Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie oraz z naszej szkoły. Konferencja była okazją do bliższego zapoznania się uczniów działających w Samorządach Uczniowskich oraz do uświadomienia sobie na ile znają uczniowie swoje prawa.

Dnia 31 stycznia Została zorganizowana dyskoteka dla uczniów klas IV - VI. Oto kilka zdjęć z dyskoteki.