ZDROWE ŚNIADANIE

Dnia 18 września uczniowie klasy IIIe przygotowali na zajęciach zdrowe śniadanie. Jesienne kanapki były bogate w warzywa, smaczne i estetycznie podane. Dzieci podczas zajęć utrwaliły zasady zdrowego odżywiania.

 

Katarzyna Lewandowska.

W ostatni poniedziałek (23.IX) najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Błonie i Białe Błota. Uczniowie poznali mundur strażników prawa oraz ich wyposażenie. Policjanci przekazali informacje na temat bezpieczeństwa i nauczyli dzieci jaka postawa pomoże im uchronić się przed atakiem psa. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze.Weronika Stoltman

W naszej szkole odbył się pokaz robotów. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się w jaki sposób poruszają się i komunikują roboty, ale mieli okazję z nimi rywalizować. Niestety uczennica klasy pierwszej mimo dużego dopingu przegrała układanie kostki Rubika z robotem, ale mimo tego wszyscy doskonale się bawili.

Dnia 12.09.13 naszą Szkołę odwiedził niezmiernie sympatyczny POLFINEK. To Delfinek, który przypomniał Nam jak BEZPIECZNIE dotrzeć do szkoły. Razem z Paniami Policjantkami klasa I a ćwiczyła prawidłowe przechodzenie po pasach, przypomniała sobie znaczenie znaków drogowych ustawionych przy szkole i słuchając rad Pań Policjantek z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy poznawała tajniki bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

05.09 to Światowy Dzień Postaci z Bajek.
Klasa I a postanowiła, że tego dnia wszyscy pochwalą się swoim ulubionym bohaterem bajki :)
Pojawili się i Kot w Butach i Królewny, i Miś Puchatek, i Wróżka, i Kłapouchy, i Myszka Miki, i Zygzak a nawet Robot z Gwiezdnych Wojen :)

 

Klasa I a to klasa "sportowa" - mamy zwiększoną liczbę godzin z zajęć ruchowych.
Pierwsze zajęcia w dniu 03.09.13 rozpoczęliśmy jak przystało na klasę sportową zajęciami z w-f a później usiedliśmy już w ławkach, w swojej nowej sali nr 9 w budynku B przy ulicy Czerskiej. To my :))
Pozdrawiamy wszystkich "Pierwszaków" i życzymy udanego roku szkolnego :)))


I a z wychowawczynią

 

 

6 września 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji pod patronatem Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego Ogólnopolskie Czytanie. W tym roku czytaliśmy utwory Aleksandra Fredry. Uczniowie mogli  obejrzeć prezentację dotyczącą życia i twórczości autora “Zemsty”. Następnie głośno odczytali tekst “Małpy w kąpieli” i namalowali swoje wyobrażenia rezolutnej małpki na boisku szkolnym.

2 września 2013 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, Pani Danuta Ferensztain, dokonała uroczystego otwarcia roku szkolnego 2013/2014.

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej mury szkoły przywitały uczniów. Usłyszały znów radosny gwar i urwane opowieści o wakacyjnych przygodach.

Wszystkim życzymy powodzenia i przyjemnego szperania po tajnikach wiedzy.

 


Choć wakacje dobiegają końca, my ciągle żyjemy wspomnieniami wspólnie spędzonych chwil na półkoloniach letnich. Każdy dzień dostarczał nam wielu atrakcji. Codzienne wycieczki czy zajęcia w szkole nie pozwalały nam się nudzić. Fantastyczne zabawy organizowali nam sympatyczni studenci z fundacji "Projektor". Ciężko było nam się z nimi rozstać. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne półkolonie szkolne. Do zobaczenia. Ps. A tak się bawiliśmy...

Dorota Kowalewska, Anna Radzikowska, Kinga Czarniak-Leśniarek

 

28  sierpnia 2013 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Tego dnia uczniowie z klas I - V otrzymali promocję do kolejnej klasy, a najlepsi dostali dyplomy i nagrody uznania. Uczniów klas VI uroczyście pożegnaliśmy na oddzielnym apelu. W trakcie tego apelu nastąpiło uroczyste  przekazanie sztandaru klasom piątym oraz uroczyste ślubowanie klas szóstych. Nie zabrakło również wspomnień - została przedstawiona prezentacja multimedialna z zdjęciami tegorocznych absolwentów.