Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, w dniach od 30 września do 6 października odbył się Tydzień Zakazanych Książek.
Jest to nie tylko akcja uświadamiającą, ale świetna okazja do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcająca do czytania książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.


Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VI D

Z okazji Dnia chłopca dziewczęta z klasy VI d dla swoich kolegów z klasy przygotowały przedstawienie w którym parodiowały w przebraniach typowe zachowania chłopców na lekcjach. Później każdy chłopiec musiał zjeść plasterek cytryny a następnie się uśmiechnąć, ale chyba najzabawniejszy dla chłopców był lizak w kształcie smoczka.
Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE V D

Zaczęliśmy świętowanie od wizyty w Multikinie. Obejrzeliśmy film pt. „Na tropie Marsupilami” – był naprawdę zabawny. Potem pobawiliśmy się na placu zabaw i zagraliśmy w piłkę. Dzień zakończaliśmy na grach i zabawach w naszej sali. Wybraliśmy trzech najlepszych chłopaków klasy V D. Objedliśmy się rogalikami domowej roboty i w szampańskich nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Ślefarska

 

Więcej…

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, wyposażeni w foliowe worki oraz ochronne rękawice, wyruszyli na akcję Sprzątania Świata. W ciągu godziny lekcyjnej zebrali góry śmieci rozrzuconych po tej malowniczo położonej miejscowości. Nie było dla nich zaskoczeniem, że w przepięknym lesie można znaleźć nie tylko takie dary natury jak grzyby, ale niestety także odpadki, które powinny znajdować się w odpowiednich pojemnikach na śmieci.
Więcej…

KULTURA ROMSKA

Dnia 18.09.2012 r. w naszej szkole zawitała, po raz pierwszy po wakacjach, Filiharmonia. W  swoim koncercie  muzycy przybliżyli nam kulturę romską. Opowiadania o życiu i zwyczajach romskich przeplatały się z piękną muzyką graną na skrzypcach, organach oraz tamburynie. Ponadto gościem specjalnym była pani Maja i pan Marco- romowie, którzy w barwnych i świecących strojach odtańczyli swój rodowity taniec.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejny występ. Ciekawe, gdzie następnym razem wybierzemy się w podróż, by poznać kolejne kultury świata…

 

Więcej…

POKAZ SZERMIERKI

Dnia 18 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć krótki pokaz szermierki - sportu dla walecznych serc, sportu, który uczy, bawi i rozwija.
Więcej…

PAMIĘCI WYKLĘTYCH BOHATERÓW

10 września 2012 roku o godzinie 12:00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej akcję rozbrojenia posterunku Milicji Obywatelskiej
w Białych Błotach 10 -09-1945 roku.

Oto treść napisu na tablicy pamiątkowej, która znajduje się na froncie budynku po byłym posterunku Milicji Obywatelskiej :


W tym budynku 10 września 1945 roku sześciu
miejscowych Powstańców Antykomunistycznych
z "Oddziału Bojowego Armii Krajowej"
przeprowadziło akcję rozbrojenia
posterunku Milicji Obywatelskiej
Cześć i Chwała Bohaterom

Więcej…

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września 2012 roku to wyjątkowy dzień dla Szkoły Podstawowej im. J. Verene’a w Białych Błotach. Otwarty został nowy budynek przy ul. Czerskiej 10, budynek B, który jest częścią naszej szkoły.

Już od lat nasza szkoła borykała się z trudnymi warunkami lokalowymi. Budynek przeznaczony dla 600 uczniów, musiał pomieścić ponad 800 dzieci. Ciasnota i tłok panujący na korytarzach, w świetlicy i w szatniach, utrudniał naukę i stwarzał wiele zagrożeń. Nauczyciele pełnili dodatkowe dyżury, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Lekcje kończyły się popołudniu, późne powroty dzieci budziły niepokój rodziców. Na szczęście te kłopoty mamy już za sobą. Nasze władze samorządowe, Rada Gminy i Pani Wójt Katarzyna Kirstein-Piotrowska wykazali zrozumienie i podjęli odważną i na pewno trudną decyzję, o przekazaniu szkole nowego budynku.

Więcej…

PÓŁKOLONIE LETNIE

W dniach od 30 lipca do 10 sierpnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białych Błotach brali udział w półkoloniach letnich zorganizowanych przez naszą szkołę. Dzieci korzystały z wielu atrakcji – zwiedziły Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, podziwiali widoki pływając tramwajem wodnym po Brdzie, uczestniczyli w warsztatach „Tkactwo” i „Paciorki” w Biskupinie. Wielką frajdą były zabawy w basenach w Solcu Kujawskim oraz na Astorii, a także jazda konna w stadninie w Mochlu. Dzieci zwiedziły również Muzeum Sportu na stadionie „Zawiszy”.
Więcej…

Strona 67 z 67

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.