15 grudnia, 2012r w murach szkoły podstawowej gościli członkowie ZKRP i BWP oraz ich podopieczni.

Kombatanci, jak co roku spotkali się przy wigilijnym stole, na którym znalazło się dużo smakołyków. Na uroczystości obecna była także pani wójt Katarzyna Kirstein-Piotrowska,  pani dyrektor  Danuta Ferenstain, pan Ryszard Gołąb oraz główna inicjatorka spotkania pani sołtys Maria Płotkowska.


6 grudnia, w bibliotece szkolnej czekały na uczniów dwa wesołe Mikołaje. Każdy, kto tego dnia wypożyczył ksążkę, otrzymywał słodki drobiazg. Chętnych przez cały dzień nie brakowało:) Asystenci biblioteczni, jak zwykle dzielnie pomagali za co bardzo im dziękuję!


Monika Gorzaniak

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,

zamieszczamy dla Was kilka cennych informacji o cyberprzemocy które każdy z nas, w dobie rozwoju komunikatorów internetowych, powinien sobie przyswoić. W ramach przybliżenia wspomnianego tematu, w naszej szkole odbyły się pogadanki i konkurs wiedzy o cyberprzemocy, uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w  przedstawieniu Teatru Profilaktycznego z Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

To już kolejne w naszej szkole projekty edukacyjne w ramach Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu w oparciu o Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W ramach Projektu systematycznego MŁODY NOBEL przygotowano 3 rodzaje zajęć. „Aktywnie i zdrowo”, „Naukowo o bieganiu” oraz „Kryminalistyka dla początkujących”.

 

28 listopada, w bibliotece szkolnej, na każdego ucznia czekała szczęśliwa, andrzejkowa wróżba. Warunkiem wzięcia udziału w zabawie było wypożyczenie lub oddanie książki. Tego dnia, odwiedziło nas ponad 200 uczniów! Asystenci biblioteczni dzielnie pomagali przy wypożyczeniach,za co im serdecznie dziękuję!


Monika Gorzaniak

26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ?Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia?. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs dla klas I - III na indywidualne wykonanie postaci Misia, dowolną techniką, w formie kukiełki, pacynki, maskotki lub figurki.
Otrzymaliśmy wiele prac, z których na korytarzu utworzona została GALERIA MISIÓW.
W bibliotece czekały na Was kolorowanki z Misiami. W najmłodszych klasach odbyły się mini sesje zdjęciowe a oprócz tego, na foto-przerwie, każdy chętnie pozował ze swoją maskotką do obiektywu.


20 listopada, to kolejna data z naszego kalendarza, gdzie spotykamy się ze sztuką. W ramach comiesięcznego cyklu koncertów z filharmonią poznaliśmy kulturę chińską. Gośćmi specjalnymi były trzy panie pochodzące właśnie z Chin, także mieliśmy okazję usłyszeć kilka zwrotów w języku mandaryńskim, a nawet pobraliśmy krótką lekcję liczenia do dziesięciu. Dużym wyzwaniem okazała się kuchnia chińska, a dokładniej próby jedzenia pałeczkami, z którymi zmagali się nasi uczniowie. Jednak, jak przystało na koncert, nie obyło się bez muzyki.

11 listopada 2012 r. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbyły się uroczystości gminne obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyła także grupa uczniów z naszej szkoły. Reprezentanci pocztu sztandarowego uroczyście wprowadzili Sztandar Szkoły, a Zespół Instrumentalny Allegretto w krótkim programie artystycznym poprzedzającym Mszę Św., wykonał dwie pieśni patriotyczne. Organizatorem uroczystości było Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach.

Więcej o uroczystości na stronie

www.bok.bialeblota.com.pl/index.php/component/content/article/35-wiadomoci-ogolne/355-obchody-dnia-niepodlegoci

W dniu 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego przygotowali dla dzieci konkursy:

  1. Konkurs na plakat o Irlandii
  2. Konkurs „Polowanie na krzyżówkę”

W piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Honorowymi gośćmi byli kombatanci białobłockiego ZKRP I BWP.