Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA GRUP 0 A, 0 B

22 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego grup zerowych. Z tej okazji dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny: wiersze, piosenki improwizowane ruchem. Pani Dyrektor przekazała rodzicom podziękowania za działalność społeczną na rzecz szkoły, a dzieciom życzyła sukcesów w dalszej edukacji. Na zakończenie przedszkolaki  otrzymały dyplomy i pamiątkowe książki.

Więcej…

NARESZCIE UPRAGNIONE WAKACJE!

Słońce, lekki wiaterek, majestatyczne góry, szum fal rozbijających się o brzeg, cudowne,nieznane  miejsca, przygody czekające za rogiem,  piosenki przy ognisku....nadeszły WAKACJE!

W piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor szkoły- pani Danuta Ferenstain-  podziękowała wszystkim za ciężką pracę i  wręczyła świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV c, w której aż 19 otrzymało świadectwa z paskiem.

Więcej…

POKAZY STRZELECTWA

19 i  20 czerwca 2017 roku stowarzyszenie kulturalno - naukowe “Awangarda” zorganizowało dla uczniów naszej szkoły lekcje strzelectwa. W ramach lekcji wychowania fizycznego dzieci klas IV, V i VI spróbowały swoich sił w strzelaniu z łuku bloczkowego, łuku tradycyjnego i broni pneumatycznej. Każdy mógł oddać po trzy strzały do wyznaczonej tarczy. Podczas zajęć uczniowie przestrzegali wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczestunek od pani dyrektor.

Więcej…

REPORTERKI Z ZHP

Jeśli nie wiesz co można robić będąc harcerzem, to dla Ciebie kolejna odsłona naszej działalności.

"Raperki z ZHP" to zespół, który założyła Zosia, Zuza, Julia z naszej szkoły. Same napisały słowa i skomponowały muzykę.

W minioną niedzielę zaśpiewały na prawdziwej scenie na Wyspie Młyńskiej.

Tylko chcieć ...

 

Więcej…

DYSKOTEKA POŻEGNALNA

W piątek, 9 czerwca  uczniowie klas szóstych bawili się na długo wyczekiwanej dyskotece pożegnalnej.

Wszystkich zebranych przywitała pani Dyrektor Danuta Ferenstain, a kiedy tylko aulę wypełniła muzyka, szóstoklasiści zaczęli tańczyć i tak już zostało do samego końca.Miłym akcentem był ogromny tort, który wszystkim bardzo smakował.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą świetnie wspominać ten czas.

 

Więcej…

"NAUKA JEST FAJNA" ZAJĘCIA RYZYK - FIZYK

Uczniowie klas: II b, II i, II j, i III h wzięli udział w warsztatach "Ryzyk - fizyk" prowadzonych przez Panie Justynę i Dominikę z "Nauka jest fajna". Dzieci budowały swoją "rakietę" z balona, sprawdzały czy możliwe jest przebicie woreczka z wodą ołówkiem w taki sposób aby woda nie wypłynęła. Poznawały właściwości wody i mleka w połączeniu z innymi substancjami i miały możliwość zauważenia reakcji "nurka wodnego"
Więcej…

ZAŚPIEWALIŚMY DLA PANA

Dałeś nam Panie tyle złotych nut

i śpiewające serca, i dusze.

I tym co czują muzyki cud

pozwalasz przeżyć miliony wzruszeń.

Bo przecież Ty muzyką jesteś,

Ty z wiatrem grasz, dzwonisz jak deszcz.

Ty szumem traw, strumyków szeptem,

o  sobie nam powiedzieć chcesz…

(z repertuaru zespołu „Koty”)

Więcej…

WYBORY KSIĄŻEK


W związku z udziałem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa  nasza szkolna biblioteka otrzyma finansowe wsparcie na zakup nowych książek. Jednak czy dorośli zawsze wiedzą, co jest dobre dla dzieci? Pewnie tak, ale nie zawsze wiedzą, co je najbardziej interesuje. W związku z tym biblioteka szkolna postanowiła zorganizować wybory książek, które dałyby możliwość wyboru dzieciom ich ulubionych lektur.

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA 2017

1 czerwca nasza szkoła zmieniła się nie do poznania. Uczniowie nie przynieśli ze sobą książek, zeszytów. W dniu swojego święta dzieci zawitały do miejsca, które przypominało raczej plac zabawy, gwarny piknik i w żadnym stopniu nie kojarzyło się z nauką.

 

Więcej…

Strona 9 z 60

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.