Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

EUROWEEK- LISTOPAD 2017

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych Euroweek. Tym razem warsztaty odbywały się w malowniczej miejscowości- Długopole Zdrój w  Kotlinie Kłodzkiej.  Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z: Ugandy, Etiopii, Armenii, Ukrainy, Indii, Holandii, Filipin. Uczniowie poprzez zabawę poznawali kulturę i tradycję różnych państw. Oczywiście wszystko w języku angielskim.
Więcej…

RODZICE KLASY III H CZYTAJĄ DZIECIOM

Miało być inaczej i ciekawiej – i tak było. 22 listopada 2017 roku gościliśmy w naszej klasie Panią Joannę Hennig – mamę Maxa. Pani Joasia czytała uczniom przygody Karolci, bohaterki lektury Marii Krüger.  Dla dzieci była to nie tylko możliwość poznania treści książki, ale również nowe doświadczenie. Chcemy, aby nasze dzieci chętnie czytały. Każdy sposób, aby ich do tego zachęcić, jest dobry.

Dzieci z III H

z wychowawczynią E. Radkiewicz

Więcej…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji biblioteka szkolna (budynek A) przygotowała wystawę autorskich zdjęć z podróży Pani Moniki Rzońcy, która pokazuje na przykładzie takich państw jak np. Birma, Indie, Etiopia, Kambodża, Uganda, Indonezja  i wiele innych, jak łamane są prawa dzieci. Konwencja  Praw Dziecka obowiązuje we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA.

 

Więcej…

"ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA OZOBOTÓW"

Dnia 15 listopada 2017r. dzieci ze świetlicy szkolnej w budynku A, a potem uczniowie klasy 1e mieli okazję uczestniczyć w darmowych warsztatach z programowania prowadzonych przez specjalistę z firmy Edu Sens. Nasi uczniowie rozmawiali na temat roli robotów w życiu codziennym, poznali ich budowę i mieli okazje samodzielnie zaprogramować drogę do przebycia dla Ozobota dzięki specjalnym kodom ulożonym w odpowiedniej sekwencji kolorów. Zajęcia były niezwykle ciekawe.
Więcej…

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

21 października 2017 był ważnym dniem dla rzeszy 130 uczniów klas pierwszych.W obecności dyrekcji szkoły, rodziców, licznie zgromadzonych gości  i nauczycieli zostali oni uroczyście przyjęci w poczet uczniów. Pani dyrektor Danuta Ferenstain wygłosiła  przemówienie, w którym w ciepłych słowach wyrażała się na temat dzieci i ich funkcjonowania w nowe


Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

W tym roku szkolnym obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach drugich i trzecich trwały aż dwa dni! Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w uroczystym koncercie, podczas którego wykonywane były pieśni narodowe i patriotyczne. Wcześniej przygotowaliśmy przepiękne kotyliony. Drugiego dnia wzięliśmy udział w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy, która wiązała się z poznawaniem historii naszego kraju. Każda klasa miała do wykonania 12 zadań zarówno w szkole, jak i na powietrzu.
Więcej…

11 LISTOPADA 2017 ROKU

W piątek uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Tegoroczne obchody upłynęły pod hasłem „ Koncert dla Ojczyzny”.

Obchody Święta Niepodległości połączone były z wystawą prac uczniów prezentujących polskie symbole narodowe.


Więcej…

KONCERT MUZYKÓW Z BYDGOSKIEJ FILHARMONII

7 listopada w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyków z bydgoskiej filharmonii, który był poświęcony zbliżającej się 99. rocznicy wyzwolenia Polski.

Usłyszeliśmy utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu:

Więcej…

ORNITOLOGICZNE WARSZTATY DLA KLAS PIĄTYCH

W dniach 07-09.10.2017 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli dwugodzinnych warsztatach na temat ptaków.

Zajęcia  poprowadził energiczny i pełen pasji pan Dawid Kilon. Najpierw opowiedział nam trochę na temat jego pasji – ptaków. Pokazał również swoje niezwykle zdjęcia „lotników”. Wspólnie z prowadzącym sprawdziliśmy wodoodporność ptasich piór. W drugiej części zajęć malowaliśmy suchymi pastelami pióra ptaków.

Więcej…

CAPSTRZYK HARCERSKI

10 listopada o godzinie 18.45 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się na capstrzyk harcerski, podczas którego harcerze otrzymali Ognień Niepodległości. Ważnym elementem capstrzyku było również odczytanie odezwy do harcerzy i instruktorów o rozpoczęciu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego. W uroczystości uczestniczyli harcerze z naszej szkoły.

 

Więcej…

Strona 9 z 65

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.