Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

"ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA OZOBOTÓW"

Dnia 15 listopada 2017r. dzieci ze świetlicy szkolnej w budynku A, a potem uczniowie klasy 1e mieli okazję uczestniczyć w darmowych warsztatach z programowania prowadzonych przez specjalistę z firmy Edu Sens. Nasi uczniowie rozmawiali na temat roli robotów w życiu codziennym, poznali ich budowę i mieli okazje samodzielnie zaprogramować drogę do przebycia dla Ozobota dzięki specjalnym kodom ulożonym w odpowiedniej sekwencji kolorów. Zajęcia były niezwykle ciekawe.
Więcej…

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

21 października 2017 był ważnym dniem dla rzeszy 130 uczniów klas pierwszych.W obecności dyrekcji szkoły, rodziców, licznie zgromadzonych gości  i nauczycieli zostali oni uroczyście przyjęci w poczet uczniów. Pani dyrektor Danuta Ferenstain wygłosiła  przemówienie, w którym w ciepłych słowach wyrażała się na temat dzieci i ich funkcjonowania w nowe


Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

W tym roku szkolnym obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach drugich i trzecich trwały aż dwa dni! Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w uroczystym koncercie, podczas którego wykonywane były pieśni narodowe i patriotyczne. Wcześniej przygotowaliśmy przepiękne kotyliony. Drugiego dnia wzięliśmy udział w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy, która wiązała się z poznawaniem historii naszego kraju. Każda klasa miała do wykonania 12 zadań zarówno w szkole, jak i na powietrzu.
Więcej…

11 LISTOPADA 2017 ROKU

W piątek uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Tegoroczne obchody upłynęły pod hasłem „ Koncert dla Ojczyzny”.

Obchody Święta Niepodległości połączone były z wystawą prac uczniów prezentujących polskie symbole narodowe.


Więcej…

KONCERT MUZYKÓW Z BYDGOSKIEJ FILHARMONII

7 listopada w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyków z bydgoskiej filharmonii, który był poświęcony zbliżającej się 99. rocznicy wyzwolenia Polski.

Usłyszeliśmy utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu:

Więcej…

ORNITOLOGICZNE WARSZTATY DLA KLAS PIĄTYCH

W dniach 07-09.10.2017 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli dwugodzinnych warsztatach na temat ptaków.

Zajęcia  poprowadził energiczny i pełen pasji pan Dawid Kilon. Najpierw opowiedział nam trochę na temat jego pasji – ptaków. Pokazał również swoje niezwykle zdjęcia „lotników”. Wspólnie z prowadzącym sprawdziliśmy wodoodporność ptasich piór. W drugiej części zajęć malowaliśmy suchymi pastelami pióra ptaków.

Więcej…

CAPSTRZYK HARCERSKI

10 listopada o godzinie 18.45 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się na capstrzyk harcerski, podczas którego harcerze otrzymali Ognień Niepodległości. Ważnym elementem capstrzyku było również odczytanie odezwy do harcerzy i instruktorów o rozpoczęciu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego. W uroczystości uczestniczyli harcerze z naszej szkoły.

 

Więcej…

POKAZY ORIGAMI

Od 24 października do 11 listopada obchodzimy Światowe Dni Origami. Kolejny już raz w naszej szkole uczniowie ze Szkolnego Klubu Origami zorganizowali pokazy tej pięknej i wymagającej sztuki składania papieru.

Różnorodne i ciekawe wzory  składane przez naszych origamistów zachwycały publiczność, która zgromadziła się na holu I piętra. Na szczęcie nasi specjaliści rozdali wszystkie swoje prace, ciesząc tym oglądających.


 

Więcej…

WIEDZIEĆ WIĘCEJ - JEŚĆ ZDROWIEJ - ŻYĆ DŁUŻEJ

8 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej ( w budynku C) obchodziliśmy Dzień Zdrowej Żywności, podczas którego odbyła się prelekcja pt."Wiedzieć więcej-jeść zdrowiej-żyć dłużej". Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą i poszerzyć swoje wiadomości o zdrowym odżywianiu. Następnie odbyła się degustacja warzyw i owoców, a po niej dzieci wykonały prace plastyczne z ulubionymi warzywami. Na zakończenie śpiewaliśmy piosenki związane z tematyką zdrowego trybu życia.

Więcej…

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI - VINCENTY VAN GOGH

W ramach obchodzonego w szkole Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, którego motywem przewodnim w tym roku była postać Vincenta Van Gogha, biblioteka szkolna przygotowała kilka atrakcji. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę związaną ze słynnym malarzem.

Więcej…

Strona 9 z 64

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.