Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

POKAZY ORIGAMI

Od 24 października do 11 listopada obchodzimy Światowe Dni Origami. Kolejny już raz w naszej szkole uczniowie ze Szkolnego Klubu Origami zorganizowali pokazy tej pięknej i wymagającej sztuki składania papieru.

Różnorodne i ciekawe wzory  składane przez naszych origamistów zachwycały publiczność, która zgromadziła się na holu I piętra. Na szczęcie nasi specjaliści rozdali wszystkie swoje prace, ciesząc tym oglądających.


 

Więcej…

WIEDZIEĆ WIĘCEJ - JEŚĆ ZDROWIEJ - ŻYĆ DŁUŻEJ

8 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej ( w budynku C) obchodziliśmy Dzień Zdrowej Żywności, podczas którego odbyła się prelekcja pt."Wiedzieć więcej-jeść zdrowiej-żyć dłużej". Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą i poszerzyć swoje wiadomości o zdrowym odżywianiu. Następnie odbyła się degustacja warzyw i owoców, a po niej dzieci wykonały prace plastyczne z ulubionymi warzywami. Na zakończenie śpiewaliśmy piosenki związane z tematyką zdrowego trybu życia.

Więcej…

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI - VINCENTY VAN GOGH

W ramach obchodzonego w szkole Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, którego motywem przewodnim w tym roku była postać Vincenta Van Gogha, biblioteka szkolna przygotowała kilka atrakcji. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę związaną ze słynnym malarzem.

Więcej…

„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

Pod takim tytułem 16 listopada 2017 roku w Kinoteatrze przy ulicy  Dwernickiego w Bydgoszczy odbył się koncert w wykonaniu wybranych chórów programu Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna, w ramach zadania publicznego: Realizacja projektów z zakresu edukacji i animacji kulturalnej, pod patronatem Urzędu Miasta i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Nasz Chór Chanson, w składzie:

Więcej…

„NIEZWYKŁA NOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ” BUDYNEK B

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni szkolnej odbyła się „Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej”, w której  udział wzięli uczniowie z klasy 7d wraz z wychowawcą Adrianną Dublańską oraz nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz. Celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów i popularyzacja literatury młodzieżowej. Podczas nocy w bibliotece szkolnej uczestnicy w grupach pisali własne bajki zawierające morał.
Więcej…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Od poniedziałku, 06 listopada 2017 roku do środy 08 listopada 2017 roku będą w naszej szkole trwały obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły :)

Każdy dzień to inne zadanie.

 

Więcej…

KODOWANIE NA DYWANIE

W piątek, 03 listopada 2017 r.oku, nauczyciele naszej szkoły uczyli się kodowania :)

Przyjechała do nas pani Anna Świć - trener Mistrzów Kodowania i autorka książki "Kodowanie na dywanie".


Więcej…

CODE WEEK 2017

Zakończył się "Code Week 2017" - to nie koniec jednak naszej przygody z kodowaniem i programowaniem :)

W tym roku uczestniczyliśmy w nim po raz pierwszy, ale jak widać zabawy było mnóstwo i za rok ponownie dołączymy świętując już 6. urodziny Code Week :)

 

Więcej…

PAMIĘTAMY

Początek listopada to czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli. Pamiętamy o nauczycielach, o uczniach i pracownikach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a oraz tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Samorząd Uczniowski, harcerze z drużyny Białe Czaple i Włóczykije, Gromada Zuchowa „Tuptusie”.

 

Więcej…

ZNICZ PAMIĘCI 2017 ROK

Także w tym roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o zmarłych kombatantach, ich rodzinach oraz pedagogach. Dziewczęta z klasy V g wraz z wychowawczynią panią Edyta Ramian  zapaliły znicze na mogiłach  i uczciły ich pamięć.

 

 

Więcej…

Strona 10 z 65

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.