Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

Pod takim tytułem 16 listopada 2017 roku w Kinoteatrze przy ulicy  Dwernickiego w Bydgoszczy odbył się koncert w wykonaniu wybranych chórów programu Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna, w ramach zadania publicznego: Realizacja projektów z zakresu edukacji i animacji kulturalnej, pod patronatem Urzędu Miasta i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Nasz Chór Chanson, w składzie:

Więcej…

„NIEZWYKŁA NOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ” BUDYNEK B

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni szkolnej odbyła się „Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej”, w której  udział wzięli uczniowie z klasy 7d wraz z wychowawcą Adrianną Dublańską oraz nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz. Celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów i popularyzacja literatury młodzieżowej. Podczas nocy w bibliotece szkolnej uczestnicy w grupach pisali własne bajki zawierające morał.
Więcej…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Od poniedziałku, 06 listopada 2017 roku do środy 08 listopada 2017 roku będą w naszej szkole trwały obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły :)

Każdy dzień to inne zadanie.

 

Więcej…

KODOWANIE NA DYWANIE

W piątek, 03 listopada 2017 r.oku, nauczyciele naszej szkoły uczyli się kodowania :)

Przyjechała do nas pani Anna Świć - trener Mistrzów Kodowania i autorka książki "Kodowanie na dywanie".


Więcej…

CODE WEEK 2017

Zakończył się "Code Week 2017" - to nie koniec jednak naszej przygody z kodowaniem i programowaniem :)

W tym roku uczestniczyliśmy w nim po raz pierwszy, ale jak widać zabawy było mnóstwo i za rok ponownie dołączymy świętując już 6. urodziny Code Week :)

 

Więcej…

PAMIĘTAMY

Początek listopada to czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli. Pamiętamy o nauczycielach, o uczniach i pracownikach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a oraz tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Samorząd Uczniowski, harcerze z drużyny Białe Czaple i Włóczykije, Gromada Zuchowa „Tuptusie”.

 

Więcej…

ZNICZ PAMIĘCI 2017 ROK

Także w tym roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o zmarłych kombatantach, ich rodzinach oraz pedagogach. Dziewczęta z klasy V g wraz z wychowawczynią panią Edyta Ramian  zapaliły znicze na mogiłach  i uczciły ich pamięć.

 

 

Więcej…

DZIEŃ SPÓDNICY

30 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy. Wszystkie młode Panie z budynku C, które wystroily się w spódniczki, dostały słodki upominek

24 października 2017 roku odwiedziły naszą szkołę inicjatorki Poranków muzycznych dla dzieci w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, panie Ewelina Boesche-Kopczyńska i Honorata Glaza-Gulgowska .

Prowadzące wykorzystały metodę „aktywnego słuchania”, polegającą na dodaniu do muzyki elementów ruchu, gry na instrumentach czy melorecytacji. Angażowały dzieci do wspólnej zabawy. Cel zajęć to umuzykalnianie i rozwijanie zainteresowań muzycznych.

 

Uczniowie wybranych klas II, III i IV wsłuchiwali się w utwory Fryderyka Chopina, śpiewali piosenki o tematyce jesiennej i wspólnie realizowali do nich proste układy rytmiczne oraz improwizację ruchową.

Zdjęcia: Jan Duks


 

Więcej…

JESIENNY CUDACZEK – WARZYWNIACZEK

11 października 2017 roku dzieci z klasy 3h podczas zajęć wykonywały prace z owoców, warzyw oraz „darów jesieni”. Pomysłów było tyle, ilu uczniów w klasie. Gdy wszystkie prace były już gotowe, umieszczone zostały na wystawie.  Każda praca była jedyna w swoim rodzaju, tak jak „twórca”.

Emilia Radkiewicz

Więcej…

Strona 10 z 64

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.