Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Imprezy szkolne

NUTKI NA „SZANTACH NAD BRDĄ”

W sobotę 3 czerwca już po raz ósmy zespół wokalny Nutki  wystąpił na Bydgoskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską „Szanty nad Brdą”. Była to dwunasta edycja konkursu.

Zespół zaprezentował utwory:

1. Sławomir Klupś, Tęczowe opowieści

2. Z repertuaru zespołu Banana Boat, Negroszanta


Więcej…

POKAZ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

26 maja uczniowie klas piątych uczestniczyli w  pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych wolontariuszy PCK Bydgoszcz. Na początku dzieci uważnie wysłuchały, jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować.

Więcej…

FOCHY I CHICHOTKI

25 maja 2017 roku klasa 2 D uczestniczyła w Bydgoskim Festiwalu Nauki w zajęciach "Fochy i chichotki - uczymy się rozpoznawać i wyrażać emocje".  Zajęcia odbyły się w budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Była to dla nas doskonała okazja do zabawy, współpracy i nauki wyrażania swoich emocji.  Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Uczniowie z klasy 2 D wraz z wychowawczynią.

Więcej…

SPOTKANIE Z PANEM ŁUKASZEM WIERZBICKIM

W środę, 24 maja na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy przyjechał do naszej szkoły Pan Łukasz Wierzbicki.  Autor znanych książek dla dzieci takich jak „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek: historia prawdziwa”, „Machiną przez Chiny”, „Podróż niesłychana Benedykta i  Jana”, „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”.
Więcej…

MUZYKA I MEDIA

Koncertem „Muzyka i media”, który odbył się 11 maja w naszej szkole, zakończyliśmy tegoroczny cykl muzycznych spotkań  pod tytułem „Muzyka i sztuka”.

Koncert poprowadził pan Maciej, na fortepianie grał pan Michał, na klarnecie pan Krzysztof,  na flecie bocznym  grała oraz śpiewała pani Natalia.  Koncert uświadomił nam, jak wielkie znaczenie ma muzyka klasyczna w naszym życiu. Nie zdajemy sobie często sprawy, że fragmenty utworów wielkich klasycznych kompozytorów brzmią w naszych dzwonkach w telefonach, w grach komputerowych.

Więcej…

POKAZY CHEMICZNE

17 maja  odbyły się pokazy chemiczne dla  uczniów klas piątych i szóstych. Na zaproszenie przyjechał do naszej szkoły pan Mateusz Stocki - dydaktyk chemii i wielki popularyzator nauk przyrodniczych. Pokazy „Od wrzenia do gazu” w wykonaniu gościa były zaproszeniem każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się kolorami tęczy i wypełnionej różnymi dźwiękami, a nawet elementami pirotechnicznymi.

Więcej…

UCZTA BOGÓW I HEROSÓW

W środę, w ramach „Szkolnych Dni Języka Polskiego”, uczniowie klas piątych spotkali się na „Uczcie bogów i herosów”.

Popijając nektar i spożywając ambrozję rozmawialiśmy o antycznym świecie bogów. Wszyscy, którzy przybyli, znakomicie przygotowali się do zaprezentowania sylwetki wybranego przez siebie boga.

Spotkanie było niezwykle udane.

 

Więcej…

SZKOLNE WYBORY KSIĄŻEK!!!

Już się rozpoczęły Szkolne Wybory Książek. Koniecznie przyjdź z klasą i zagłosuj. Przez cały tydzień masz możliwość oddania swojego głosu na ulubioną, wymarzoną książkę; bądź na taką, której jeszcze nie ma w bibliotece. Serdecznie Zapraszamy

Nauczyciele Bibliotekarze :)

 

 

Więcej…

KONCERT FILHARMONII PT. MUZYKA I TEATR

W naszej szkole rozwijamy muzyczne zainteresowania dzieci na wiele sposobów, a od wielu lat jednym z nich są spotkania z artystami bydgoskiej filharmonii. Przyjeżdżają do nas artyści instrumentaliści, śpiewacy, tancerze, a nawet zespoły.
Więcej…

MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE

Z okazji  rocznic świąt majowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii przygotowanej przez panią  Edytę Ramian. Odśpiewanie całego hymnu państwowego rozpoczęło uroczystość. Montaż słowno-muzyczny przybliżył uczniom historię ustanowienia w naszym państwie święta 1 Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Wiersze recytowane przez uczniów klas IV przeplatane były pięknymi pieśniami wykonanymi przez nasz szkolny chór pod kierunkiem  pani Magdaleny Opalińskiej.

Więcej…

Strona 10 z 60

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.