JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW!

 Miło mi poinformować, że reprezentantki szkoły w kategorii klas V–VIII, po wielkiej dogrywce ze Szkołą Podstawową z Łochowa, zdobyły tytuł Mistrza Powiatu i jako jedyna drużyna z naszego powiatu będą nas reprezentować na szczeblu wojewódzkim. Wielkie brawa i gratulacje dla Niny Patalas, Amelii Ciecierskiej i Julity Kurz!

Monika Rzońca - nauczyciel bibliotekarz

Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy

11.03.2019

   W poniedziałek 11 marca 2019 roku, reprezentacja chłopców, naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy. W turnieju wystartowało 8 drużyn. W pierwszej części rozgrywek nasz zespół pokonał w meczach grupowych 1:0 szkołę Podstawową nr 40 z Bydgoszczy, 4:1 szkołę Podstawową nr 64 z Bydgoszczy, oraz 2:0 Szkołę Podstawową nr 35 z Bydgoszczy.

STRONG MAN

09.03.19 odbyły się pierwsze zawody Strong Man w naszej szkole.

Uczniowie po dokładnym ważeniu startowali w 4 konkurencjach: wyciskanie na ławeczce ciężaru ciała, podciąganie na drążku, ergometr oraz przewracanie opony ciężarowej.

Najsilniejszym uczniem naszej szkoły okazał się Jakub Górniak a następnie Mikołaj Drewnik, Emil Drzymalski, Michał Olszewski i jedyna zawodniczka Nadia Jadomska która zajęła Vm.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

Organizatorzy: Rafał Kensik, Mateusz Klawitter

SZKOLNE ELIMINACJE PIĘKNEGO CZYTANIA

czytelnia szkolna budynek B

5 marca 2019 roku  w czytelni szkolnej w budynku B nauczyciele bibliotekarze zorganizowali Szkolne Eliminacje Pięknego Czytania, podczas których jury w składzie: pani  Anita Perczak (nauczycielka języka polskiego w budynku B), pani  Małgorzata Piecuch (nauczycielka języka polskiego w budynku A i B) oraz pani Monika Rzońca (nauczyciel bibliotekarz w budynku A) oceniało prezentowane przez uczniów teksty. Spośród 11 uczestników do półfinału zakwalifikowali się:

  • Weronika Guz kl. 3 a gimnazjum
  • Weronika Krysińska kl. 3 a gimnazjum
  • Kamil Wasielewski kl. 3 a gimnazjum

III BIAŁOBŁOCKIE DYKTANDO, CZYLI PRZEDWIOSENNA SUPERATRAKCJA – PÓŁ ZABAWA, PÓŁ RYWALIZACJA, NIEZAPOMNIANA MEGAPRZYGODA WSZECH CZASÓW

       Białobłockie Dyktando na stałe wpisało się w tradycję Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a. Gościem specjalnym i autorem tegorocznego dyktanda był dr Adam Wróbel – profesor nadzwyczajny Kujawskiej Szkoły Wyższej, sekretarz Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

Wiktoria Kuczewska

FINALISTKĄ

III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej 

dla szkół gimnazjalnych

 W dniach 1-3 marca 2019r. w Warszawie, w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, odbyły się zawody centralne Ogólnopolskiej  Olimpiady Historycznej. Uczennica naszej szkoły znalazła się gronie 74 najlepszych młodych historyków z całej Polski. 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW Z HISTORII

Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem biorą udział w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich  z historii!

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej  dla szkół gimnazjalnych organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne wzięło udział  6 uczniów naszej szkoły. Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolneo, okręgowego i centralnego a każdy z nich z części ustnej i pisemnej. Po szkolnych eliminacjach ustnych do etapu pisemnego zostało zakwalifikowanych troje uczniów: Wiktoria Kuczewska klasa III A, Oskar Wiarek klasa III B i Emilia Słupińska klasa III A. W części pisemnej etapu szkolnego uczniowie musieli przygotować pracę pisemną na jeden z trzech tematów zaproponowanych przez organizatorów olimpiady.

30 stycznia, w bibliotece szkolnej, odbyły się kwalifikacje etapu szkolnego Wielkiej Ligi Czytelników. Spośród 32 uczestników aż 15 uczniów zdobyło minimum 6 sprawności, które uprawniały ich do napisania kolejnego testu. Klasy 1-4 sprawdzały swoją wiedzę z książki „Cukierku, Ty łobuzie!”, a klasy 5-8 z książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Testy wyłoniły zwycięzców oraz reprezentację naszej szkoły do rozgrywek powiatowych.

Miło mi poinformować, że Laureatami etapu szkolnego zostali:

Rozstrzygnięcie  „Góry Grosza”

Największą górę grosza usypała klasa 6 c – 9,10kg

Nagrodą dla zwycięskiej klasy są jednorazowe
niepytajniki!

WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W BYDGOSZCZY

Zespół wokalny Nutki 9 stycznia 2019 roku  wziął udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Kolęd
i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu” w Bydgoszczy. Konkurs miał miejsce w przepięknej sali koncertowej w Domu Polskim przy ulicy Grodzkiej. Dzieci zaprezentowały kolędy: „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem”, które zaśpiewały do akompaniamentu fortepianowego. Konkurencja była silna, a Nutki pięknie wyśpiewały drugą nagrodę. Zespół już teraz został serdecznie zaproszony przez organizatorów do udziału w jubileuszowym XX konkursie, który odbędzie się za rok. Trzymajmy kciuki za kolejne sukcesy Nutek.