Dnia 9.05.2013 r. na stadionie sportowym w Białych Błotach odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym. Rywalizowali ze sobą uczniowie z dwóch szkół: SP Białe Błota i SP Przyłęki.

Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach: biegu krótkim 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i w biegach długich: 600 m i 1000 m.

Drużyna SP Białe Błota wygrała sumą pkt: 919 chłopcy i 1306 dziewczęta.


27.04.2013 r. odbyły się” Mistrzostwa Gminne LA” zorganizowane przez klub sportowy „Czapla”w Białych Błotach. Uczniowie naszej szkoły oraz szkoły z Łochowa i z Przyłęk mogli wybrać sobie dwie konkurencje  i rywalizować ze sobą w poziomach poszczególnych klas. Dzieci startowały w biegu na 60 m, 300 m, 1000 m i w skoku w dal oraz rzucały piłeczką palantową. Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, a wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Po wstępnych eliminacjach klasowych 22.04.2013r. odbył się pod kierunkiem p. D. Górkiewicz i p. N. Grochowskiej szkolny konkurs ortograficzny dla klas II, zaś 29.04. 2013r. dla klas III. Nagrody książkowe za osiągnięte sukcesy otrzymują:


17 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy, odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, poświęconego poezji ks. Jana Twardowskiego. Uczestniczyło w nim 11 szkół podstawowych a do walki o podium stanęło ponad 30 osób.
Oceniając interpretację, dobór repertuaru, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.
Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z następującymi utworami:

W dniu 13.04.2013r. o godz. 900 w Szkole Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim odbyły się eliminacje powiatowe w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego składający się z 25 pytań. Następnie trzyosobowe drużyny uczniowskie rywalizowały na rowerowym torze przeszkód, gdzie musieli pokonać kilkanaście specjalnie przygotowanych przeszkód.


 

13 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy odbyła się Gala V edycji konkursu historycznego dla uczniów klas I – III pn. „Jagiellonowie na tronie Polski”. Na uroczystość zaproszono wszystkich naszych uczniów, którzy prezentowali wiedzę i umiejętności muzyczne w przesłuchaniach dnia 20 marca 2013 r. Duet wokalny Aleksandra Korzeb i Zofia Opalińska wykonał pieśń „Pierwsza kadrowa”. Uczniowie obejrzeli pokaz walki średniowiecznych rycerzy.

 


W środę  10.04.2013r. w naszej szkole odbył się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W konkursie brały udział  trzy miejscowości Białe Błota, Łochowo i Przyłęki. Podczas konkursu uczniowie w pierwszej części rozwiązywali test teoretyczny składający się z 25 pytań, natomiast w drugiej części na boisku szkolnym jeździli na rowerach pokonując tor przeszkód. Podczas konkursu każdy z uczestników dostał poczęstunek. Nasza drużyna w składzie: Daniel Jankowski 5a, Jakub Lesiński 5a, Darek Dragan 5a, zdobyli 1 miejsce. Teraz nasi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas konkursu powiatowego w Solcu Kujawskim.

W czasie trwania TYGODNIA MATEMATYKI w naszej szkole odbyło się wiele konkursów matematycznych i nie tylko. Ilość prac literackich, plakatów, witraży, prac graficznych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.  Jury miało naprawdę bardzo dużo pracy aby wyłonić te najlepsze i najciekawsze prace. Organizatorzy Tygodnia Matematyki nagrodzili autorów nie tylko dyplomami ale też i nagrodami rzeczowymi. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach.

W środę 20.03.2013 roku w ramach „TYGODNIA MATEMATYKI”  odbyły się „KLASOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE”.

Celem tego konkursu było doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów. Uświadomienie im, że matematyka to nie tylko typowe lekcje, ale również zabawa i radość. Potyczki zachęcały uczniów do aktywności,  wykazywania się inicjatywą i realizowania własnych pomysłów. Dzięki wspólnej zabawie sprzyjały  integracji środowiska uczniowskiego.

 

W dniu 18.03.2013 odbył się po raz piąty szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas IV, V i VI „Mistrz rachunku”

W konkursie wzięło udział 106 uczniów: z klas IV – 39, klasy V – 40, klasy VI – 27. Zadaniem uczniów było rozwiązanie w przeciągu 45 minut zadań rachunkowych o różnym poziomie trudności. Uczniowie klas IV mieli do rozwiązania 45 zadań, klasy V – 50 zadań, a klasy VI – 55 zadań.

Wyniki konkursu są następujące: