Dnia 21.12.2012 roku odbyły się II zawody pływackie o „Wigilijnego karpia”. Organizatorem zawodów był p.Maciej Gołata SP Białe Błota i OSIR Solec Kujawski. Dzieci startowały w kategoriach wiekowych od pierwszej do szóstej klasy z podziałem na chłopcy - dziewczęta.

w ogólnej klasyfikacji medalowej SP Białe Błota zdobyła 27 medali.

W zawodach brały udział szkoły podstawowe z Solca Kujawskiego i

SP Białe Błota. Dziękujemy wszystkim za pomoc i opiekę - p. I. Kotońska -Mojsiej- jak i wsparcie nagrodami- p. dyretkor SP Białe Błota  D. Ferenstain.

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs przedświąteczny -

"Drzwi do świąt".

Polegał on na najciekawszym świątecznym przystrojeniu drzwi do sal lekcyjnych. Wyniki konkursu są następujące:

W dniu 14.12.2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Katedrze Ekologii Instytutu Biologii Środowiska na UKW w Bydgoszczy. W konkursie udział wzięło 12 szkół, wpłynęło 201 prac za sprawą 19 nauczycieli. Trzej uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody. Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy!!!

Koordynator  -  Katarzyna Ślefarska

(tekst i zdjęcia)

 


MIKOŁAJKOWY KONKURS NA

100% BIAŁEJ BRODY

ZOSTAŁ ROZTRZYGNIĘTY

Klasy w których każdy uczeń miał brodę to:


28 listopada w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z umiejętności pisania pismem technicznym.  Wyniki konkursu są następujące:

 


 

 

Nasi uczniowie: Aleksandra Czerwińska i Michał Kolassa z klasy VID wykonali prezentację multimedialną na konkurs historyczno-komputerowy pt. "Leon Wyczółkowski i jego związki z regionem kujawsko-pomorskim". Praca jako jedna z 10 została zakwalifikowana do finału, spośród wielu prac nadesłanych z całego regionu. Finał obył się 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Bydgoszczy. Nasi uczniowie pod opieką p. Anny Olkowskiej i E. Ramian zdobyli wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu!!!

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS IV SĄ NASTĘPUJĄCE:

I miejsce – Agata Kołaczyk z kl. IV d i Mateusz Kołodziejski z kl. IV a, którzy wykonali marakasy

II miejsce – Kacper Owczarek z kl. IV e za wykonanie dzwonków „rurowych”,

III miejsce – Paulina Nitschke za marakas.


 

 

W dniach 26 – 27 listopada 2012 r., podczas lekcji muzyki w klasach IV-VI, odbyła się kolejna edycja Cecyliady – klasowych prezentacji artystycznych uczniów naszej szkoły.

Św. Cecylia – patronka muzyków, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, której wspomnienie przypada 22 listopada, i tym razem dodawała odwagi naszym młodym artystom podczas ich wstępów przed rówieśnikami. Tegoroczni wykonawcy pokazali różnorodne talenty i zainteresowania: wokalne (solowe i zespołowe), wokalno-instrumentalne (były także autorskie piosenki !), instrumentalne (pianino, keyboard, gitara, skrzypce, flet prosty, harmonijka ustna, fletnia Pana), taniec solo (np. balet) i zespołowy (wystąpiły też całe klasy), rysunek i malarstwo, teatr, kabaret oraz tegoroczna nowość – „Cecylie i Cecyliusze”, klasowi prezenterzy.


O1.12.2012 w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się X jubileuszowy konkurs „MISTRZ ARYTMETYKI”, w którym wzięło udział 83 uczniów z 17 szkół podstawowych.AKCJA

„ZBIÓRKA MAKULATURY”

ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

POSZCZEGÓLNE KLASY IV – VI ZEBRAŁY NASTĘPUJĄCĄ ILOŚĆ MAKULATURY:

Klasa IV a – 8,8 kg

Klasa IV b – 11,6 kg

Klasa IV d – 12,4 kg

Klasa V b - 5,5 kg

Klasa V c – 54,2 kg

Klasa V d – 28,47 kg

Klasa V f – 18,9 kg

Klasa VI a – 25,4 kg

Klasa VI b – 6,5 kg

Klasa VI c – 16,8 kg

Klasa VI d – 227,6 kg