Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Konkursy

XIII GMINNY KONKURS "WSPOMNIENIE JANA PAWŁA II"

W czwartek 18 maja  uczniowie klas III wzięli udział w XIII Gminnym Konkursie „Wspomnienie  Jana Pawła II” organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie. Uczestniczy musieli wykazać się wiedzą o życiu i nauczaniu Wielkiego Polaka.

I miejsce zajęła : Zuzanna Szymczak 3b

Wyróżnienie otrzymała: Zofia Adamska 3b

 


 

Więcej…

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W ramach „Szkolnych Dni Języka polskiego” w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski zatytułowany „Co mi  w duszy gra”.

I miejsce zdobyła Amelia Ciecierska z klasy 4c,

II miejsce zajął Tymoteusz Jakubowski z klasy 4e,

III miejsce zdobył Mikołaj Patalas z klasy 6g.

 


Więcej…

„British Days”

Dni Brytyjskie to już w naszej szkole tradycja. Z roku na rok impreza coraz bardziej się rozrasta. Tym razem zaproponowaliśmy nowe atrakcje. A było to tak:

8 maja ogłosiliśmy konkurs na najmniejszą i największą flagę Szkocji oraz konkursy na plakat symbol Szkocji-Oset oraz klasowy konkurs na plakat przedstawiający potwora z Loch Ness .

Wyłoniliśmy zwycięzców, zostali nimi:

Więcej…

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017 są następujące:

Wyniki bardzo dobre uzyskali uczniowie:

Michalik Bartosz      -     kl. II f

Czapkowski Tymoteusz  -  kl. II b

 

Więcej…

XVIII Bydgoski Konkurs Ekologiczny

24 kwietnia 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XVIII Bydgoskim Konkursie Ekologicznym. Tematem tegorocznej edycji była woda i ekosystemy wodne, ich wykorzystanie przez człowieka i ochrona. Trzeba było wykazać się m. in. znajomością gatunków wchodzących w skład poszczególnych warstw lasu, rozpoznać gatunki grzybów i roślin leśnych, w tym gatunków chronionych. Naszą szkołę reprezentowali:

 

Więcej…

XIII SZKOLNEGO KONKURSU TAŃCA MŁODZIEŻOWEGO „TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE”, 22.04.2017 r.

24.kwietnia po raz XVIII uczniowie naszej Szkoły mogli  zaprezentować swoje umiejętności taneczne w Szkolnym Konkursie Tańca "Tańczyć każdy może". Przed jury w składzie: p. Bogumiła Ćwięka-Borowiak właścicielka Szkoły BOHEMA, oraz nauczycielki naszej szkoły i byłe tancerki p. Mirosława Bucek i p.Aleksandra Lubońska, wystąpiło:
11 solistów w kategorii klas I-III
7 zespołów w kategorii klas I-III
5 solistów w kategorii klas IV-VI
10 zespołów w kategorii klas IV-VI.

Więcej…

DAMIAN KAROW MISTRZEM POLSKI!!!!

8 kwietnia 2017 roku Damian Karow, uczeń klasy 6a, zdobył tytuł Mistrza Polski w Biegach Górskich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej…

KONKURS PLASTYCZNY "ORZEŁ BIAŁY- NASZA DUMA"

W ostatnich tygodniach uczestnicy koła plastycznego intensywnie przygotowywali prace malarskie, rysunkowe i wykonane technikami własnymi, na wojewódzki konkurs  „Orzeł Biały- Nasza Duma", którego organizatorami są:

Biuro Senatorskie Senatora Jana Rulewskiego i Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty.

Oto owoce wytrwałej pracy uczniów!

 

Więcej…

SPOTKANIE Z POEZJĄ

3 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie recytatorskim „Spotkanie z poezją- twórcy polskiego romantyzmu”, który odbył się w Zespole Szkól nr 7 w Bydgoszczy.

Antonina Muszyńska, Amelia Ciecierska, Vanessa Rępalska oraz Bartosz Adamski zmierzyli się z wymagającymi ogromnych umiejętności utworami i poradzili sobie z nimi znakomicie.

Gratulujemy udanych recytacji.

Więcej…

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W WARCABY KLASYCZNE

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W WARCABY KLASYCZNE

15.03.2017r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Wojewódzkich w Warcaby Klasyczne, które zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Toruniu. Julia Obszańska, Szymon Pilarski, Olivier Bujalski i Olgierd Orzechowski wyłonieni podczas szkolnych eliminacji, dzielnie i z pełnym zaangażowaniem pojedynkowali się niejednokrotnie z lepszym przeciwnikiem. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, ostatecznie zajęliśmy 8 miejsce. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły, zbieramy siły na następny rok.

Robert Olszowiec

 

Więcej…

Strona 10 z 43

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.