Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

WIOSKA CHLEBOWA

Uczniowie klas Ic i Ie z opiekunami odwiedzili Wioskę chlebowa w Janiej Górze. Podczas wycieczki dzieci zdobywały produkty potrzebne do wypieku chleba, samodzielnie przygotowały chleby do wypieku i doskonale się bawiły. Uczniowie dowiedzieli się i mieli okazje przekonać się jak ciężka była produkcja chleba wiele lat temu. Zasmakowali przepysznych podpłomyków, które bardzo przypadły do gustu p. Weronice. Po żywej lekcji dzieci mogły wykorzystać swoją energię na gry i zabawy na  świeżym
powietrzu. Wszyscy doskonale się bawili i zabrali dla rodziców przygotowany przez siebie chleb.

Więcej…

RODZINNY PIKNIK KLASY III E

Dnia 28 września  w sobotę uczniowie klasy IIIe wraz z rodzicami spotkali się na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez państwa Brzozowskich w Kruszynie Krajeńskim. W zakładzie „FORMA ceramika” dzieci i rodzice  podczas spotkania poznali proces produkcji ceramicznych artykułów dekoracyjnych. Uczestnicy pikniku malowali przygotowane figurki i lepili ze specjalnej masy swoje prace. Przedpołudniowy czas uprzyjemnił nam słodki poczęstunek.
To było bardzo udane spotkanie. W imieniu wszystkich uczestników pikniku serdecznie dziękujemy państwu Brzozowskim za interesujące spotkanie i przygotowane atrakcje.

 

Katarzyna Lewandowska.

Więcej…

WYCIECZKA DO SIENNA

Dnia 26 września klasy IIIe i IIIf były na wycieczce w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Siennie. Uczniowie podczas zajęć przetwarzali buraki, rozpoznawali rośliny ogrodowe, wykonywali ozdobne etykiety na słoiki, pokonywali tor przeszkód oraz wykonywali pamiątkowe pieczątki.
Miłym akcentem spotkania był poczęstunek pieczonymi w piecu ziemniakami. Zajęcia był przyjemne i kształcące, dlatego na pewno jeszcze tam wrócimy.


Katarzyna Lewandowska.

Więcej…

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

23 września 2013 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w Rajdzie pieczonego ziemniaka. W tym celu autokarami udali się do Kruszwicy a następnie statkiem "Rusałka" dopłyneli do Złotowa, gdzie poza pieczonymi ziemniakami były jeszcze inne przekąski. Ale ponadto zostało tam rozegranych kilka konkurencji sportowych, które rozgrzały nie tylko sportowców ale i kibiców. W drodze powrotnej na statku odbyła się dyskoteka. A finalnym zadaniem dla każdego uczestnika rajdu było policzenie ile schodów należało pokonać wchodząc na Mysią wieżę.

 

Więcej…

WIZYTA W SALI ZABAW

W środę 18 września dwie grupy 6-latków wybrały się do Sali Zabaw "Kids Play" w Bydgoszczy. Na miejscu dzieci spotkała przemiła niespodzianka. Sala była  wypełniona przeróżnymi atrakcjami, znajdowały się tam między innymi labirynty, zjeżdżalnie, baseny z kulkami, gry, kąciki zabaw tematycznych itp. Dzieci miały okazję lepiej się poznać, zintegrować i bardzo dobrze bawić. Myślę, zarówno dzieci, jak i opiekunowie będą mile wspominać czas spędzony w tej sali zabaw.

Więcej…

WYJAZD DO KRĘGIELNI KLASY IV D

W ramach integracji zespołu klasowego – klasa IVd  dnia 20 czerwca 2013 r.  wraz z opiekunami wybrała się do kręgielni  Olimpic Bowling Center w Bydgoszczy. W sześcioosobowych grupach, pojadając słodycze – zmierzyli swe siły. Sport połączony z wyśmienitą zabawą sprawił, że dzieci wróciły zadowolone dopytując się o termin następnej wycieczki.

 

Więcej…

ZŁOTO ZOSTAŁO ZNALEZIONE ...

Dnia 29 maja uczniowie klas III b i III c pojechali  na wycieczkę, aby poznać historię dzikiego zachodu w miasteczku Kansas City. Trzecioklasiści zostali najpierw zaatakowani przez braci Daltonów, ale szybko nadszedł im z pomocą Lucky Luck. Obejrzeli prawdziwy pokaz westernowy, podczas którego aktorzy zaprezentowali nie tylko zdolności aktorskie, ale również niesamowite akrobacje na koniach. Uczniowie zwiedzili krainę baśni i legend, osadę Indian, Zoo i park dinozaurów.

 

Więcej…

WARSZTATY – FENOMEN PTASICH WĘDRÓWEK

W dniu 30.11.2012r. grupa członków koła przyrodniczego udała się na kolejne już warsztaty naukowe. Organizowane są one przez koło naukowe UKW w Bydgoszczy. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. Zapoznaliśmy się z różnymi informacjami na temat ptaków np. czym się odżywiają. I uwierzcie nam  bocian wcale nie lubi jeść żab, woli za to tłuste myszy.

Następnie rozwiązaliśmy parę ptasich zagadek. Ułożyliśmy puzzle i opowiedzieliśmy o ptakach je przedstawiających.

 

Więcej…

WARSZAWA

Warszawa – miasto kontrastów i kontrowersji. Czy jest ono najnowocześniejsze, najciekawsze, najbardziej dynamiczne, a może z najważniejszymi zabytkami – takie pytania zadawały sobie klasy V b i VI d podczas dwudniowej wycieczki. Program wyjazdu był bardzo ciekawy i napięty. Uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca "Starej Warszawy" a od przewodnika dowiedzieli bardzo ciekawych informacji. Wiszące ogrody - to dopiero ciekawostka - a mogli je zobaczyć na tarasach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Więcej…

PLANETARIUM KLAS SZÓSTYCH

Nauczyciele przyrody z panią Żanetą Piotrowską – Sas na czele, jak co roku zorganizowali wyjazd do planetarium w Toruniu dla uczniów klas VI. W dniu 21.11.12r. na wycieczkę udały się klasy VI a,

VI b oraz VI e. Natomiast 22.11.12r. pojechały klasy VI c i VI d.

Naszą przygodę z Toruniem rozpoczęliśmy od zwiedzania nowej Sali interaktywnej – GEODIUM. Wykonywaliśmy tam różne doświadczenia dotyczące zjawisk związanych z naszą planetą, np. jak powstaje miraż, wybuch wulkanu, wytwarzanie energii w sposób ekologiczny (wiatrak, baterie słoneczne) itp.


Więcej…

Strona 19 z 21

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.