Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 3 października 2012 roku klasa IVd i IVe udały się do Kruszwicy na „Rajd Pieczonego Ziemniaka”. W ramach rajdu odbył się:

- rejs słynnym statkiem wycieczkowym Rusałka oraz promem,

- gry i zabawy na świeżym powietrzu,

- wybory miss i mistera rajdu,

- objadanie się grillowanymi kiełbaskami i oczywiście pieczonymi ziemniakami,

- zwiedzanie Mysiej Wieży.


Więcej…

WYCIECZKA KLASY VC DO OPERY

Dnia 2 października 2012 roku odbyła się wycieczka klasy V c do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Uczniowie z zapartym tchem  śledzili losy królewny i jej przyjaciół. Chętnie dali się też porwać do zabawy z rozbrykanymi krasnoludkami, które pojawiły się również na widowni.

Więcej…

BIBLIOTEKA MIEJSKA W BYDGOSZCZY

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, dnia 23 października,  pojechaliśmy na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Bydgoszczy. Mieliśmy okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteczne od zaplecza, przechadzać się korytarzami i zaglądać w najciekawsze zakamarki pomieszczeń. Zobaczyliśmy wypożyczalnię, czytelnię, Bibliotekę Bernardynów, dział regionalny, magazyny itd. Uczniowie poznali zasady korzystania z katalogów tradycyjnych i zautomatyzowanych
oraz zasady i potrzebę funkcjonowania Biblioteki.

Więcej…

WYCIECZKA DO TORUNIA

Jak Wisła długa, Sekwana szeroka, a Dunajec rwący, Toruń ze swych wybornych pierników słynący. Dlatego 28.09.2012r. postanowiliśmy wybrać się do ,,Żywego Muzeum Piernika" w Toruniu aby zgłębić tajniki powstawania tego toruńskiego symbolu. Braliśmy aktywny udział w pokazie pomagając wyrabiać ciasto piernikowe: przesiewając mąkę, ubijając w moździerzu korzenie, etc. Następnie przy pomocy oryginalnych form kształtowaliśmy z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabraliśmy jako pamiątkę.

 

Więcej…

AUQA PARK - SOLEC KUJAWSKI

Dnia 15 września 2012 r odbyła się wycieczka klasowa do Auqa Parku w Solcu Kujawskim klas 5f i 5c. Zabawa była przednia, woda mokra, a rura szybka. Do zobaczenia w krótce pod wodą ... W Auqa Parku. Chętnych zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Opiekun M.Gołata, J.Dyczko, A.Olkowska.

Tekst, fot. M. Gołata

 

Więcej…

Strona 20 z 20

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.