W dniu 30.11.2012r. grupa członków koła przyrodniczego udała się na kolejne już warsztaty naukowe. Organizowane są one przez koło naukowe UKW w Bydgoszczy. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. Zapoznaliśmy się z różnymi informacjami na temat ptaków np. czym się odżywiają. I uwierzcie nam  bocian wcale nie lubi jeść żab, woli za to tłuste myszy.

Następnie rozwiązaliśmy parę ptasich zagadek. Ułożyliśmy puzzle i opowiedzieliśmy o ptakach je przedstawiających.

 

Warszawa – miasto kontrastów i kontrowersji. Czy jest ono najnowocześniejsze, najciekawsze, najbardziej dynamiczne, a może z najważniejszymi zabytkami – takie pytania zadawały sobie klasy V b i VI d podczas dwudniowej wycieczki. Program wyjazdu był bardzo ciekawy i napięty. Uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca "Starej Warszawy" a od przewodnika dowiedzieli bardzo ciekawych informacji. Wiszące ogrody - to dopiero ciekawostka - a mogli je zobaczyć na tarasach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Nauczyciele przyrody z panią Żanetą Piotrowską – Sas na czele, jak co roku zorganizowali wyjazd do planetarium w Toruniu dla uczniów klas VI. W dniu 21.11.12r. na wycieczkę udały się klasy VI a,

VI b oraz VI e. Natomiast 22.11.12r. pojechały klasy VI c i VI d.

Naszą przygodę z Toruniem rozpoczęliśmy od zwiedzania nowej Sali interaktywnej – GEODIUM. Wykonywaliśmy tam różne doświadczenia dotyczące zjawisk związanych z naszą planetą, np. jak powstaje miraż, wybuch wulkanu, wytwarzanie energii w sposób ekologiczny (wiatrak, baterie słoneczne) itp.


05.06.2013 r. klasy III a i III e wybrały się na całodniową wycieczkę do Malborka. Dzień okazał się pełen wrażeń. Po trzygodzinnej podróży autokarem dotarliśmy do Zamku w Malborku. Przywitała nas deszczowa pogoda, która ani na trochę nie popsuła nam humorów. Pan Przewodnik oprowadzał nas po Zamku  prawie trzy godziny, opowiadał o historii Zamku, o Wielkich Mistrzach, o próbach zdobycia Zamku przez wojska polskich królów. Zamek okazał się ogromny.

 

 

W dniach 26-27 października w murach naszej szkoły odbył się biwak klasy 6 d. Podczas pierwszego wspólnego posiłku (herbata, ciastka i ciasto czekoladowe z jabłkami) uczniowie zostali podzieleni na sekcje odpowiedzialne za posiłki i porządek. Następnie był czas gdzie szóstoklasiści wspólnie grali i rozmawiali. Po czym zorganizowali wojnę na poduszki: dziewczęta - chłopcy. Tradycyjnie odbyła się gra "zbijak" oraz mecz piłki nożnej  na sali gimnastycznej. Podczas wspólnych posiłków furorę robiły sandwiche (które dziewczęta nie nadążały robić) oraz ciepła herbata z cytryną.

W dniach 19.10.2012 - 20.10.2012 odbył się szkolny biwak klasy VD.

Po rozpakowaniu naszych rzeczy wszyscy zagraliśmy w matematycznego chińczyka. Potem odebraliśmy zamówioną pizzę (była pyszna … palce lizać!). Następnie bawiliśmy się w gry ruchowe, tańczyliśmy na specjalnej macie, budowaliśmy model domku oraz graliśmy w różnorodne gry planszowe. Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy film pt. Harry Potter i kamień filozoficzny.


15 października to Światowy Dzień Czystych Rąk. Z tej okazji klasa 1f postanowiła odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Poznaliśmy zwyczaje dbania o higienę już w starożytnej Grecji oraz historię powstawania mydła. Mogliśmy powąchać mydełka, które są starsze od nas. Testowaliśmy pierwszy wymyślony prysznic i toaletę oraz suszarkę do włosów z lat 50-tych. Niektórzy z nas zmierzyli się z bardzo trudnym zadaniem, jakim było pranie ręczne na starej tarce.


Nadszedł dzień oczekiwanej wycieczki. 11 października dzieci ze wszystkich grup oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji m.in. ścieżka edukacyjna śladami prehistorycznych stworzeń, oglądanie filmu w 5D, karuzele i zabawy na placu zabaw.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń z nadzieją, że jeszcze raz w to miejsce powrócą.

 

Uczniowie kółek: plastycznego i fotograficznego wraz z opiekunami – Ireną Gniazdowską i Anną Olkowską wybrali się na pobliską Ścieżkę Dydaktyczną w celu pozbierania materiałów do prac plastycznych oraz sfotografowania piękna jesiennego krajobrazu. Wyjście zaowocowało przemoczonymi nogami od zbierania nie tylko szyszek i fotografowania roślinek, ale przede wszystkim od uzbieranych w siatkach, kieszeniach i kapturach grzybów, których tego dnia było niemało.

Dnia 3 października 2012 roku klasa IVd i IVe udały się do Kruszwicy na „Rajd Pieczonego Ziemniaka”. W ramach rajdu odbył się:

- rejs słynnym statkiem wycieczkowym Rusałka oraz promem,

- gry i zabawy na świeżym powietrzu,

- wybory miss i mistera rajdu,

- objadanie się grillowanymi kiełbaskami i oczywiście pieczonymi ziemniakami,

- zwiedzanie Mysiej Wieży.