Dnia 18.10.2017 uczniowie klasy 5e wybrali się na wycieczkę klasową do Laser Fight w Bydgoszczy. Głównym celem zajęć było doskonalenie współpracy w grupie oraz szybkości i precyzyjności.

Zabawa polegała na strzelaniu do siebie z pistoletów laserowych. Jeśli trafiło się w specjalną zbroję umieszczoną na ciele przeciwnika, otrzymywało się punkty. Na arenę wchodziły dwie cztero lub trzy osobowe grupy, które rozgrywały pomiędzy sobą bitwę.

12 października 2017 roku klasa Ie i If wzięły udział w lekcji ekologii, która odbyła się w punkcie edukacyjnym firmy Plast-Mar w Balczewie.  Celem odbytych zajęć było pogłębienie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnej środowiska człowieka, a także praktyczne poznanie procesu recyklingu. Bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę właścicielom firmy.

Uczniowie klasy Ie i If
oraz wychowawcy

10 października 2017 roku dzieci z klas 3h i 3g wybrały się do zakładu PLAST- MAR w Balczewie , gdzie uczestniczyły w zajęciach  edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Tematem zajęć był proces recyklingu. Uczniowie na konkretnych przykładach mogli zobaczyć przedmioty poddawane recyklingowi.

3 października 2017 roku uczestniczyliśmy w drugich zajęciach projektu Ogrodu Botanicznego UKW pt. „ Ptaki wokół nas”.

Tym razem pogoda nie była dla nas łaskawa i nie udało się nam wyjść w teren.  Całe zajęcia odbyły się w sali na terenie UKW w Bydgoszczy. Mimo tego faktu podróż do świata ptaków była fascynująca dzięki energicznemu i pełnemu pasji prowadzącemu, panu Dawidowi Kilonowi. Obejrzeliśmy niezwykłą prezentację na temat rekordzistów wśród ptaków.

26, 27 i 28 września  uczniowie klas IV wraz z opiekunami  udali się na Rajd Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez Nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy.

Pogoda w tych dniach  dopisywała od samego rana. Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na pokład statku "Rusałka" , otrzymując z rąk pracownika PTTK okolicznościowe odznaki.

Spędzenie nocy w szkole dla uczniów klasy V d było niesamowitym przeżyciem. Uczniowie mieli okazję spędzić wspólnie czas na grach, zabawach i rozmowach z sobą i wychowawcą.  Ta noc zapadnie wszystkim w pamięci na długo.

Rohde Elżbieta

29 września uczniowie klas: Ie i If wybrali się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Wioski Chlebowej w Janiej Górze.  Pierwszaki przebyły drogę rozpoczynającą się od kłosów zboża, a kończącą na bochenkach smacznego chleba.  Klasy wzięły udział w pokazie tradycyjnego młócenia zboża, wypieku chleba, grach i zabawach integracyjnych. Znalazł się również czas na ciepły obiad oraz słodkie podpłomyki. Wszyscy czekamy na kolejny tak wspaniały dzień!

Uczniowie klasy Ie i If oraz wychowawcy

 

W tym roku szkolnym Koło przyrodnicze uczestniczy w projekcie „Drzewa wokół nas” organizowanym przez Ogród Botaniczny UKW.

W dniu 20.09.2017r. uczestniczyliśmy w pierwszych zajęciach pt. „ Grzyby wokół nas”.


8 czerwca 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych  0 A, 0 B uczestniczyły w plenerowej wycieczce do artystycznych Brzózek. Podczas wycieczki podziwiały uroki malowniczej wsi. Na łonie  natury rysowali pastelami suchymi i lepili w glinie. Powstały piękne prace, dzieci mogły dostrzec nowe barwy,  uczyć się nowych technik plastycznych oraz  posmakować zupy z ekologicznych warzyw. Uczniowie byli radośni i zadowoleni, żal było wracać.

M. Łukiewska, I.   Kościelska

 

Dnia 7 czerwca 2017 roku klasy 4 d i 4 e brały udział w  fascynujących zajęciach z kryminalistyki w Muzeum Ściśle Tajnym pod Tryszczynem. Ponadto zwiedzali schron, który powstał 50 lat temu. Wielką atrakcją była gra Quest oraz ognisko nad którym uczniowie piekli kiełbaski.