Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI UNIWERSYTETU IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

25 kwietnia uczennice z klasy 6b oraz dwoje uczniów z klasy 4d mieli możliwość zwiedzania Biblioteki Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Biblioteka ta funkcjonuje od czterech lat i jest najnowocześniejszą w Bydgoszczy. W budynku  często organizowane są wystawy regionalnych twórców oraz fotograficzne. Studenci posiadający kartę biblioteczną mają możliwość wynajęcia boksów, w których mogą pisać prace lub przygotowywać się do egzaminów.


Więcej…

WARSZAWA

W dniach  24-26 kwietnia 2017 roku klasy VI d i VI e brały udział w wycieczce krajoznawczej do Warszawy. Celem  było poznanie najciekawszych zakątków kraju, zabytków kultury i historii jednego z wielu takich miejsc – Warszawy. W ciągu trzech dni zwiedziliśmy: Stare i Nowe Miasto – Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernika, Łazienki, dzielnicę Ambasad oraz Stadion  Narodowy. Byliśmy tez z wizytą w sejmie oraz Wytwórni Filmów Fabularnych.

Więcej…

ZWIEDZANIE TVP3 BYDGOSZCZ

Klasy IIIc wraz z IIIk wybrały się do Bydgoszczy, by zwiedzić studio telewizyjne TVP Bydgoszcz. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć studio, w którym nagrywane są Zbliżenia, zwiedzili pomieszczenia reżyserskie, newsroom, charakteryzatornię. Dzieci były zachwycone sprzętem znajdującym się w studio, mogły dotknąć, wypróbować i wczuć się w rolę pracowników telewizji.

 

Więcej…

Z WIZYTĄ U KOZY MELI

W Kozielcu w Edukacyjnej Zagrodzie mieszkają zgodnie przyjazne dzieciom zwierzęta: koza Mela, osioł Oli, świnia Stefan, królik, lama, kaczki, kury, koty... W tym tygodniu kilka niezapomnianych godzin w Zagrodzie i pobliskim parku spędziła klasa 2 g i 2 i.
Poza warsztatami Wielkanocnymi dotyczącymi tradycji świąt Wielkanocnych na Kujawach, wykonaniem palm i ozdób świątecznych.
Więcej…

BALCZEWO

16 marca klasy IIIc i IIIk wybrały się na zajęcia w punkcie edukacji ekologicznej w Balczewie PLAST-MAR, które łączą teorię z praktyką. Na początku w dużym kolorowym holu uczniowie przy specjalnych stanowiskach dowiadują się co to są odpady. Potem poznają zasady ich segregacji.


Więcej…

6A W MUZEUM FOTOGRAFII

Tuż przed feriami odwiedziliśmy „Muzeum Fotografii” w Bydgoszczy.

Zobaczyliśmy wystawę stałą i mogliśmy podziwiać aparaty oraz sprzęty służące do wykonywania zdjęć, ale to nie wszystko. Wzięliśmy też udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, której efekty zachwyciły wszystkich.

Wyjazd okazał się bardzo udany, wszystkim polecamy wybrać się w to miejsce.

Uczniowie i wychowawca klasy 6a

Więcej…

WYPRAWA DO KARMELOWEJ KRAINY

6 grudnia to bardzo magiczny dzień. Klasa 1 c wybrała się na pokaz tworzenia słodyczy do Karmelowej Krainy- Manufaktury słodyczy , mieszczącej się przy ulicy Długiej w Bydgoszczy. Uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania masy cukierniczej. Każde dziecko wykonało swojego kolorowego  lizaka.

Wychowawca klasy: Sandra Walczak-Grażyńska

Więcej…

WYCIECZKA KLASY 3 G

Z okazji mikołajek 5 grudnia klasa 3 g pojechała do Olimpic Center Bowling w Bydgoszczy. Tam dzieci przez ponad godzinę grały w kręgle. Następnie  uczestniczyły w grach i zabawach mikołajkowych prowadzonych w języku angielskm.


 

Więcej…

BIWAK MIKOŁAJKOWY VI G

Czy Mikołajki mogą być wcześniej? Oczywiście!  Przekonała się o tym klasa VI g. Zebrała się wieczorem 2 grudnia,  by wspólnie spędzić noc z atrakcjami mikołajkowymi.  Czas upływał szybko: na wygłupach, bitwie na poduszki, tworzeniu najdłuższego łańcucha choinkowego, konsumpcji pysznych kanapek, ciepłych zapiekanek z napojami i cudownie pachnących już świętami ciast oraz oglądaniu filmów.


Więcej…

Rozwiń skrzydła wiedzy

30 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych z zakresu biologii i fizyki. Zajęcia zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 6 w Bydgoszczy w ramach III Konferencji Naukowej „Rozwiń skrzydła wiedzy”. Dzieci mogły doświadczyć,  jak w sposób praktyczny i nietuzinkowy wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole.

 

Anna Owedyk

Więcej…

Strona 6 z 20

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.