Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

ŚWIATŁO Z GROTY NARODZENIA PAŃSKIEGO W BETLEJEM

Każdego roku skauci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

 

Więcej…

SOPEL

10 grudnia klasa 2k pojechała na wycieczkę do Zakładu Produkcyjnego Sopel w Bydgoszczy. Zwiedziliśmy wzorcownię, w której zapoznaliśmy się z procesem produkcji ozdób choinkowych. Każda z nich wykonana jest ręcznie, co sprawia, że każdy wzór jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Podziwialiśmy wzory, limitowane serie z oryginalnymi kryształami Swarovskiego i eksponaty muzealne.

Więcej…

MUZEUM PIERNIKA

Klasa 1 f i 1 j we wtorkowe przedpołudnie udała się do miasta słynącego od wieków z wyrobu pierników – Torunia. Byliśmy w Żywym Muzeum Piernika. Uczestniczyliśmy w procesie powstawania pachnącego ciasta z dodatkiem miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej i goździków. Zagniataliśmy ciasto, rozwałkowywaliśmy, zamykaliśmy w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku  i  Toruniu czekaliśmy, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu.

 

 

Więcej…

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

8 grudnia 2015 r. klasy II b i II d udały się na mikołajkową wycieczkę do Fabryki Bombek „Sopel” w Bydgoszczy.

Poznawały kolejne etapy wytwarzania ozdób choinkowych począwszy od miejsca, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: misia, kuli itp.


.Więcej…

MIKOŁAJEK NADSZEDŁ CZAS!

Podobnie jak w zeszłym roku – tak i w tym – klasa 5 g obchodziła Mikołajki na basenie w Barcinie. Dzieciaki szalały w wodzie korzystając z zjeżdżalni, rywalizując  w wyścigach pływackich, grając w piłkę wodną czy relaksując się w jacuzzi.  Na koniec czekał pyszny obiadek i słodkie babeczki.  Za organizację i gościnę bardzo dziękujemy.

Anna Olkowska

 

Więcej…

„KRAINA BOMBEK”

3 grudnia klasy 1i oraz 1h wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „Sopel” w Bydgoszczy. Dzieci miały możliwość zwiedzenia czterech głównych działów produkcji. W dziale „dmuchalnia” uczniowie zobaczyli,  jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.

Więcej…

BIWAK KLAS 5 F I 5 G

Czy jest coś fajniejszego niż nocowanie w szkole?

Klasa 5 g już od zeszłego roku wie, że jest to niepowtarzalnie spędzony czas. To był  ich drugi biwak szkolny. Klasa 5 f mogła przekonać się po raz pierwszy i też już wie, że jest super. Trochę pooglądaliśmy, ciut poszaleliśmy  i rozwijaliśmy się plastycznie – nawet udało się nam pospać – sami zobaczcie.

Anna Olkowska

Więcej…

WE ARE THE CHAMPIONS!!!

Uczniowie klas 3-6 mieli okazję przeżyć w Dąbkach pięciodniową przygodę kulturowo-lingwistyczną, biorąc udział w multikulturowych warsztatach. 150 metrów od morza uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez native-speakerów z Włoch, Wenezueli, Irlandii, Togo oraz Ukrainy.
Więcej…

BIWAK ZESPOŁU WOKALNEGO „NUTKI”

W piątek 27 listopada po południu dzieci z zespołu " Nutki " przyjechały do szkoły na biwak, który trwał do rana następnego dnia. Pomyliłby się ktoś, myśląc że  po całym tygodniu  już tylko będziemy odpoczywać. Nic podobnego! Nutki bardzo pracowicie spędziły czas. Po rozpakowaniu  swoich rzeczy  i przygotowaniu miejsca do spania, zespół pracował nad świątecznym repertuarem.

 

 

Więcej…

WYCIECZKA DO MUZEUM OKRĘGOWEGO W BYDGOSZCZY

5 listopada pojechaliśmy do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Braliśmy udział w zajęciach, które odbywały się w dziale Archeologicznym. Podczas tej wspaniałej  podróży w czasie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwyczajów, wierzeń czy metod zdobywania pożywienia pierwotnych ludzi. Wśród zabytków znajdowało się również wiele narzędzi,  biżuterii oraz naczyń. Każdy z nas mógł zaprojektować swoje własne wzory na prehistorycznym

Więcej…

Strona 10 z 20

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.