Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

5 i 7 października  uczniowie klas IV wraz z opiekunami  udali się na Rajd Pieczonego Ziemniaka organizowany przez Nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy.

Pogoda w tych dniach  dopisywała od samego rana. Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na pokład statku "Rusałka" otrzymując z rąk pracownika PTTK okolicznościowe odznaki. Rejs uprzyjemniał kapitan statku pan F. Borczak, który opowiadał o osobliwościach  terenów Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Więcej…

POWITANIE JESIENI

Klasa 2 c i 2 f postanowiły powitać jesień w leśniczówce. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po Leśnej Ścieżce Dydaktycznej, podczas którego uczniowie chętnie poznawali gatunki drzew oraz zwierząt zamieszkujących las. Dzieci mogły wykazać się wiedzą przyrodniczą wykonując zadania przygotowane przez leśników.

 

Więcej…

WSPOMNIENIA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI NA WILEŃSZCZYZNĘ

22 września 2015 roku uczniowie z trzech szkół znajdujących się  na terenie gminy Białe Błota udali się na wycieczkę na Wileńszczyznę.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Wilna, młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Rudominie oprowadziła nas po starówce, realizując projekt edukacyjny „ Legenda a Fakty”. Po południu udaliśmy się w odwiedziny do placówek znajdujących się na obrzeżach stolicy Litwy w Rakańcach i Turgielach.
Więcej…

X RODZINNY RAJD ROWEROWY

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Z Białych Błot ruszyliśmy na rowerach w kierunku Brzozy. Pokonaliśmy łącznie 40 kilometrów. Uczestników rajdu tradycyjnie przy Kościele pobłogosławił Ksiądz miejscowej Parafii. Każdy z uczestników dostał kamizelkę odblaskową i odblaski. Około  godziny 1130 rowerzyści dotarli do mety rajdu położonej w Przyłękach. Tam rozpoczął się Festiwal Sportowo - Turystyczny. Uczniowi naszej szkoły brali udział w konkurencjach sportowych.

 

Więcej…

SPOTKANIE PRZY OGNISKU - KLASA VI A

Uczniowie klasy VI a wraz z swoimi rodzicami spotkali się w piątkowe popołudnie przy ognisku w białobłockiej leśniczówce.  Młodzież miała okazję do wspólnej  zabawy, a rodzice do wspólnych rozmów przy przepysznej kawie i własnych wypiekach.  Gdyby nie zrobiło się ciemno, to zapewne spotkanie trwałoby dużo dłużej ….

 

Więcej…

POŻEGNANIE LATA

Dnia 19 września klasy Ic i Ie wybrały się do Leśniczówki w Białych Błotach. Dzielne pierwszaki z radością żegnały lato, a witały jesień. Wspólnie bawiły się, malowały, śpiewały piosenki i pląsy. W czasie spaceru po lesie zapoznały się z rosnącymi tam drzewami i warstwami lasu. Do tej akcji chętnie włączyli się rodzice i przyjaciele szkoły, którzy przygotowali kiełbaski i słodki poczęstunek. Wychowawcy klas i nauczyciele bardzo dziękują wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu.

Więcej…

WYCIECZKA EKOLOGICZNA KLASY II H I III F

18 września 2015 roku uczniowie klasy II h i III f  wybrali się na wycieczkę do punktu edukacyjnego PLAST – MAR znajdującego się w Balczewie.  Dzieci uczestniczyły w niezwykle interesujących  i wartościowych zajęciach, podczas których poznały proces recyklingu i jego znaczenia dla środowiska . Dowiedziały się również, jak powinny segregować odpady. Każdy uczestnik zajęć zobaczył , jak wygląda produkcja kolorowych doniczek z regranulatu wytworzonego z plastikowych odpadów.

Więcej…

BALCZEWO

17 września uczniowie klasy II b i II d odwiedzili punkt edukacyjny w Balczewie przy Firmie PLAST-MAR. Uczestnicząc w warsztatach, poznali zasady segregacji odpadów oraz poszczególne etapy przetwarzania tworzyw sztucznych, do momentu powstania granulatu. Przekonali się, że przetwórstwo śmieci  jest nieszkodliwe, przyjazne dla środowiska oraz konieczne dla jego ochrony.


Więcej…

EDUKACYJNA ZAGRODA WIEJSKA W KOZIELCU

19 czerwca 2015 roku klasa Ie wraz z klasą I f były na wycieczce klasowej w Edukacyjnej Zagrodzie Wiejskiej w Kozielcu. Wycieczka przebiegała pod hasłem „Poznajemy przyrodę i jej tajemnice pięcioma zmysłami”.  Dzieci podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie poznały właściwości lecznicze ziół, spotkały się ze zwierzętami, wykonały pracę plastyczną „Owady na łące”, wyprały tkaniny przy pomocy starych metod pralniczych oraz zwiedziły tradycyjną izbę kujawską. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym wrócimy do Kozielca na kolejną, fascynującą lekcję przyrody.

 

Więcej…

BIWAK ANDRZEJKOWY DLA ZUCHÓW I HARCERZY

W wieczór andrzejkowy 55 zuchów i harcerzy z naszej szkoły spotkało się na biwaku andrzejkowym. Starsi harcerze  przygotowali wróżby. Następnie bawiliśmy się na balu prowadzonym przez DJ Bartka. Odbyły się także zajęcia zumby oraz warsztaty z rękodzieła, podczas których zuchy i harcerze wykonały skarpetkowego bałwana. Zabawa trwała do północy. Zmęczeni, niewyspani i pełni wrażeń po nocnej zabawie wróciliśmy do Białych Błot.

Więcej…

Strona 10 z 19

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.