Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

BAJ POMORSKI

W minionym tygodniu uczniowie klasy VD i VIC wraz z wychowawczyniami byli w toruńskim teatrze lalek. „ Baj Pomorski” to znany i ceniony w kraju  krzewiciel sztuki.

Spektakl, na który się udaliśmy, to ponadczasowa „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa w przekładzie Krystyny Tarnowskiej, a wyreżyserowany przez Czesława Sieńko. Przedstawienie, w którym można było podziwiać grę aktorów z wykorzystaniem lalek  jest przejmującym przesłaniem idei świąt Bożego Narodzenia. Z zapartym tchem śledziliśmy losy głównego bohatera, który z nieczułego skąpca zmienia się w dobrego człowieka.

Spektakl „ Opowieść wigilijna” dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

 

W MAGICZNEJ CUKIERNI

Dzieci z klasy 1 j we wtorkowe przedpołudnie udały się do Magicznej Cukierni mieszczącej się niedaleko Białych Błot – w Murowańcu. To manufaktura tworząca karmelki bez użycia maszyn. Produkcja słodyczy odbywała się w całości ręcznie na naszych oczach, na podstawie ściśle określonej technologii. To była magia ręcznie robionych, również przez dzieci, kolorowych, bajecznie wyglądających, bardzo słodkich i pachnących lizaków.

Więcej…

ŚWIATŁO Z GROTY NARODZENIA PAŃSKIEGO W BETLEJEM

Każdego roku skauci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

 

Więcej…

SOPEL

10 grudnia klasa 2k pojechała na wycieczkę do Zakładu Produkcyjnego Sopel w Bydgoszczy. Zwiedziliśmy wzorcownię, w której zapoznaliśmy się z procesem produkcji ozdób choinkowych. Każda z nich wykonana jest ręcznie, co sprawia, że każdy wzór jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Podziwialiśmy wzory, limitowane serie z oryginalnymi kryształami Swarovskiego i eksponaty muzealne.

Więcej…

MUZEUM PIERNIKA

Klasa 1 f i 1 j we wtorkowe przedpołudnie udała się do miasta słynącego od wieków z wyrobu pierników – Torunia. Byliśmy w Żywym Muzeum Piernika. Uczestniczyliśmy w procesie powstawania pachnącego ciasta z dodatkiem miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej i goździków. Zagniataliśmy ciasto, rozwałkowywaliśmy, zamykaliśmy w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku  i  Toruniu czekaliśmy, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu.

 

 

Więcej…

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

8 grudnia 2015 r. klasy II b i II d udały się na mikołajkową wycieczkę do Fabryki Bombek „Sopel” w Bydgoszczy.

Poznawały kolejne etapy wytwarzania ozdób choinkowych począwszy od miejsca, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: misia, kuli itp.


.Więcej…

MIKOŁAJEK NADSZEDŁ CZAS!

Podobnie jak w zeszłym roku – tak i w tym – klasa 5 g obchodziła Mikołajki na basenie w Barcinie. Dzieciaki szalały w wodzie korzystając z zjeżdżalni, rywalizując  w wyścigach pływackich, grając w piłkę wodną czy relaksując się w jacuzzi.  Na koniec czekał pyszny obiadek i słodkie babeczki.  Za organizację i gościnę bardzo dziękujemy.

Anna Olkowska

 

Więcej…

„KRAINA BOMBEK”

3 grudnia klasy 1i oraz 1h wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „Sopel” w Bydgoszczy. Dzieci miały możliwość zwiedzenia czterech głównych działów produkcji. W dziale „dmuchalnia” uczniowie zobaczyli,  jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.

Więcej…

BIWAK KLAS 5 F I 5 G

Czy jest coś fajniejszego niż nocowanie w szkole?

Klasa 5 g już od zeszłego roku wie, że jest to niepowtarzalnie spędzony czas. To był  ich drugi biwak szkolny. Klasa 5 f mogła przekonać się po raz pierwszy i też już wie, że jest super. Trochę pooglądaliśmy, ciut poszaleliśmy  i rozwijaliśmy się plastycznie – nawet udało się nam pospać – sami zobaczcie.

Anna Olkowska

Więcej…

WE ARE THE CHAMPIONS!!!

Uczniowie klas 3-6 mieli okazję przeżyć w Dąbkach pięciodniową przygodę kulturowo-lingwistyczną, biorąc udział w multikulturowych warsztatach. 150 metrów od morza uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez native-speakerów z Włoch, Wenezueli, Irlandii, Togo oraz Ukrainy.
Więcej…

Strona 10 z 21

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.