Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Wycieczki szkolne

PLAST-MAR

13 października klasy IIIb i IIIg wybrały się na wycieczkę do punktu edukacji ekologicznej PLAST-MAR w Balczewie, gdzie podczas  zajęć łączy się teorię z praktyką. Najpierw w dużym, kolorowym holu uczniowie przy specjalnych stanowiskach dowiadują się, co to są odpady. Potem poznają zasady ich segregacji. Następnie lekcja prowadzona jest w klasie.

Więcej…

WARSZTATY WYPIEKU PIZZY

W poniedziałek 19 października pojechaliśmy do hotelu Saga koło Zamościa. Tam wzięliśmy udział w warsztatach wypiekania pizzy. Poznaliśmy profesjonalny sprzęt i proces produkcji pizzy. Następnie zamieniliśmy się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowaliśmy swoją ulubioną pizzę. Nasza praca została ukoronowana degustacją przy wspólnym stole.Było przepysznie!!!

Natalia Grochowska

Więcej…

WYSTAWA HENRYKA FEDDERA

5 października uczniowie koła plastycznego i klasy 6c Szkoły Podstawowej imienia Juliusza Verne'a udali się do bydgoskiej Galerii Wieży Ciśnień, żeby podziwiać dzieła Pana Henryka Feddera, wspaniałego artysty i wieloletniego nauczyciela plastyki w naszej szkole. Na temat jego misternych, poetyckich i bardzo osobistych rysunków uczniowie, jako odbiorcy prawdziwej sztuki, mieli okazję wyrazić swoje spostrzeżenia, wpisując się do księgi pamiątkowej galerii. Choć od 9 października nie ma już wśród nas Pana Henryka, w naszej pamięci pozostaną grafiki człowieka, którego Zbigniew Jastrowski, artysta malarz nazwał; poetą rysunku". Dołączamy się do tej opinii i zgadzamy się, że każda dotąd nienarysowana praca Henryka Feddera, to zbyt duży uszczerbek w dorobku plastycznym Bydgoszczy i regionu.

Mariola Grewling

 

Więcej…

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

5 i 7 października  uczniowie klas IV wraz z opiekunami  udali się na Rajd Pieczonego Ziemniaka organizowany przez Nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy.

Pogoda w tych dniach  dopisywała od samego rana. Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na pokład statku "Rusałka" otrzymując z rąk pracownika PTTK okolicznościowe odznaki. Rejs uprzyjemniał kapitan statku pan F. Borczak, który opowiadał o osobliwościach  terenów Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Więcej…

POWITANIE JESIENI

Klasa 2 c i 2 f postanowiły powitać jesień w leśniczówce. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po Leśnej Ścieżce Dydaktycznej, podczas którego uczniowie chętnie poznawali gatunki drzew oraz zwierząt zamieszkujących las. Dzieci mogły wykazać się wiedzą przyrodniczą wykonując zadania przygotowane przez leśników.

 

Więcej…

WSPOMNIENIA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI NA WILEŃSZCZYZNĘ

22 września 2015 roku uczniowie z trzech szkół znajdujących się  na terenie gminy Białe Błota udali się na wycieczkę na Wileńszczyznę.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Wilna, młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Rudominie oprowadziła nas po starówce, realizując projekt edukacyjny „ Legenda a Fakty”. Po południu udaliśmy się w odwiedziny do placówek znajdujących się na obrzeżach stolicy Litwy w Rakańcach i Turgielach.
Więcej…

X RODZINNY RAJD ROWEROWY

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Z Białych Błot ruszyliśmy na rowerach w kierunku Brzozy. Pokonaliśmy łącznie 40 kilometrów. Uczestników rajdu tradycyjnie przy Kościele pobłogosławił Ksiądz miejscowej Parafii. Każdy z uczestników dostał kamizelkę odblaskową i odblaski. Około  godziny 1130 rowerzyści dotarli do mety rajdu położonej w Przyłękach. Tam rozpoczął się Festiwal Sportowo - Turystyczny. Uczniowi naszej szkoły brali udział w konkurencjach sportowych.

 

Więcej…

SPOTKANIE PRZY OGNISKU - KLASA VI A

Uczniowie klasy VI a wraz z swoimi rodzicami spotkali się w piątkowe popołudnie przy ognisku w białobłockiej leśniczówce.  Młodzież miała okazję do wspólnej  zabawy, a rodzice do wspólnych rozmów przy przepysznej kawie i własnych wypiekach.  Gdyby nie zrobiło się ciemno, to zapewne spotkanie trwałoby dużo dłużej ….

 

Więcej…

POŻEGNANIE LATA

Dnia 19 września klasy Ic i Ie wybrały się do Leśniczówki w Białych Błotach. Dzielne pierwszaki z radością żegnały lato, a witały jesień. Wspólnie bawiły się, malowały, śpiewały piosenki i pląsy. W czasie spaceru po lesie zapoznały się z rosnącymi tam drzewami i warstwami lasu. Do tej akcji chętnie włączyli się rodzice i przyjaciele szkoły, którzy przygotowali kiełbaski i słodki poczęstunek. Wychowawcy klas i nauczyciele bardzo dziękują wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu.

Więcej…

WYCIECZKA EKOLOGICZNA KLASY II H I III F

18 września 2015 roku uczniowie klasy II h i III f  wybrali się na wycieczkę do punktu edukacyjnego PLAST – MAR znajdującego się w Balczewie.  Dzieci uczestniczyły w niezwykle interesujących  i wartościowych zajęciach, podczas których poznały proces recyklingu i jego znaczenia dla środowiska . Dowiedziały się również, jak powinny segregować odpady. Każdy uczestnik zajęć zobaczył , jak wygląda produkcja kolorowych doniczek z regranulatu wytworzonego z plastikowych odpadów.

Więcej…

Strona 10 z 19

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.