Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Oddziały przedszkolne

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia odbyła się wyjątkowa uroczystość dla babć i dziadków dzieci z grupy Oa.

W tym wyjątkowym i radosnym dniu dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Przedszkolaki wręczyły laurki oraz własnoręcznie zrobione prezenty. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

H.Nowakowska


 

Więcej…

SPOTKANIE WIGILIJNE

12 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w grupie Oa. Przybyli na nie rodzice, by podziwiać swoje pociechy w roli małych aktorów. Dzieciaki przygotowały piękne i wzruszające Jasełka przepełnione kolędami i pastorałkami. Wielką niespodzianką dla rodziców były anioły z gipsu, które dzieci wykonały podczas warsztatów rzeźbiarskich. Dzieciaki znalazły prezenty pod choinką, na które tak bardzo czekały. Na koniec zasiedli wszyscy do wspólnego poczęstunku.

H. Nowakowska

 

Więcej…

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

Dzieci z grupy 0a  pokazały, jak wielkie i gorące mają serduszka.

Podczas lekcji ,,I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” odkryły, jaką wielką radością jest dzielenie się z innymi.

Wraz ze swymi paniami oraz rodzicami przyłączyli się do akcji ,,Szlachetna Paczka” pomagając innym.

Wszystkim biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy.

H. Nowakowska

 


 

MUZEUM OKRĘGOWE LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO

28 listopada  dzieci z grupy O a  odwiedziły Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Odbyły tam swoją pierwszą lekcję muzealną. Miejsce to zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Miały okazję podziwiać wyjątkowe dzieła słynnego malarza oraz przedmioty, którymi się otaczał. Stworzyły również swoje muzeum marzeń podczas pracy w grupach.

H.Nowakowska


Więcej…

SIENNO

23 listopada grupy: O a i I a wybrały się na wycieczkę do zagrody wiejskiej w Siennie. Uczniowie  poznawali tam tradycje andrzejkowych wieczorów z czasów naszych babć i dziadków. Wielką radość sprawiło lanie wosku przez klucz oraz samodzielnie przygotowane ciastko z wróżbą. Dzieci wykonały własnoręcznie pamiątkę, którą zabrały do domu. Zapoznały  się także z historyczną produkcją świec. Na koniec otrzymały pokrzepiającą herbatkę ziołową i ciasto.

H.Nowakowska

M.Bordon


 

Więcej…

OWOCOWO

Grupa 0a uwielbia jeść zdrowo i kolorowo. Postanowiliśmy sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Wykonaliśmy pyszne  i zdrowe szaszłyki owocowe. Zapach i kolor uaktywnił wszystkie nasze zmysły. Wszystkim ta przygoda kulinarna bardzo się podobała. Następnego dnia próbowaliśmy własnoręcznie zrobionych soków owocowo-warzywnych.

H. Nowakowska


 

Więcej…

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY " STRACH NA WRÓBLE"

Dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych zaproszone zostały do udziału w konkursie plastycznym.

Należało rodzinnie wykonać stracha na wróble wykorzystując dowolną technikę.Mogła to być forma płaska lub przestrzenna. Dzieci przez cały tydzień przynosiły swoje prace.


 

 

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

5 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Zwierząt. Z tej  okazji zagościły u nas: żółw, królik, patyczaki i Pani Natalia ze swoim kameleonem. Nasz gość specjalny opowiadał o swojej pracy w lecznicy zwierząt i opiece nad zwierzętami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt i ich upodobań. Pamiętając, że każde zwierze to obowiązek, od tego dnia troszczymy się o swoich pupili.
Więcej…

WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI.

W grupie Ob obchodziliśmy Dzień Zielonego Ogórka. Tego dnia nie tylko ubraliśmy się na zielono , ale nucąc słowa piosenki "Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek i czapkę i sandały,  zielony, zielony jest cały....." podjadaliśmy cały dzień ogórki. Wspólnie jako pierwszą przygotowaliśmy przepyszną zupę ogórkową. Zapach gotującej się zupy w naszej sali powodował, że czekaliśmy na nią z niecierpliwością. Aby zaspokoić narastający apetyt podjadaliśmy świeże i kiszone ogórki, przygotowując równie pyszną mizerię. Na koniec dnia kisiliśmy ogórki w dużym kamionkowym garnku, po których nie ma już śladu :)

Więcej…

30 września chłopcy z grupy Ob z okazji swojego święta mieli specjalne przywileje. Każdy jak król zasiadł na tronie, a koleżanki obdarowały ich słodkim, piernikowym medalem.

Danuta Gapińska

 

Więcej…

Strona 1 z 7

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.