Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Oddziały przedszkolne

SPOTKANIE ZERÓWEK Z WETERYNARZEM

27 lutego 2017 roku dzieci z grupy 0A i 0B zaprosiły ciekawego gościa. Był nim tata Tosi – pan Jarosław Sobolewski ,który jest weterynarzem. Opowiadał, na czym polega jego praca. Przyniósł ciekawe eksponaty np. model ucha psa , kości psa .Pokazał też stetoskop i otoskop. Ubrał dzieci w specjalne kombinezony ochronne. Dzieci otrzymały książeczki na temat pielęgnacji psa i kota. Spotkanie było bardzo interesujące. Czekamy na następne.

Iwona Kościelska , Maria Łukiewska

SPOTKANIE Z POLICJANTEM GRUP 0A I 0B

16 maja 2017 roku zawitał do nas niezwykły gość. Był nim tata Mikołaja- pan Mariusz Praca ,z zawodu policjant. Przedstawił nam tajniki swojej pracy. Dał wiele cennych rad na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Pokazał sprzęt i rekwizyty pracy policji .Mogliśmy przymierzyć kamizelkę i kask .Zadawaliśmy dużo pytań. Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat bezpieczeństwa, rozwiązywaliśmy zagadki. Po tym spotkaniu wiele osób chciałoby zostać policjantem .

 

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA W ZERÓWKACH

DZIEŃ DZIECKA

W Dzień Dziecka  grupy 0A i 0B wybrały się na lody - kręcone świderki. Były smakowite. Mniam....

 

Iwona Kościelska, Maria Łukiewska

 

Więcej…

WYCIECZKA ZERÓWEK DO OGRODU BOTANICZNEGO

WYCIECZKA ZERÓWEK DO OGRODU BOTANICZNEGO

18 maja 2017roku dzięki uprzejmości pani Barbary Wilbrand, babci Szymona, mieliśmy przyjemność zwiedzenia Ogrodu Botanicznego przy UKW w Bydgoszczy. W tym dniu przypadał Światowy Dzień Roślin. Zostaliśmy oprowadzeni przez pana ogrodnika po zakamarkach ogrodu. Wokół wszystko kwitło i pachniało...Dowiedzieliśmy się wiele o właściwościach niektórych roślin, wiele z nich widzieliśmy pierwszy raz.

 

Więcej…

ZERÓWKI W TEATRZE

21 stycznia 2017 roku dzieci z grupy 0 A i 0 B udały się do Kinoteatru " Adria" na przedstawienie Teatru z Wrocławia pt. " Lokomotywa Pana Tuwima". Dzieci żywo uczestniczyły w spektaklu . Przedstawienie w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyło twórczość poety. Dekoracje i oprawa muzyczna na długo pozostaną w naszej pamięci.

Maria Łukiewska

Iwona Kościelska

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPACH 0 A I 0 B

25 stycznia 2017 roku odbyła się uroczystość  " Święto Babci i Dziadka". Był to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń i radości nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babci i dziadków. Dzieci zaprezentowały wiersze, koncert życzeń, piosenki i taniec. Na koniec przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.

Więcej…
Przed świętami w grupach 0a i 0b odbyły się warsztaty, na których wykonaliśmy świece zapachowe. Zajęcia prowadziły panie instruktorki zaproszone specjalnie na tę okazję. Efekty były zachwycające.
Iwona Kościelska , Maria Łukiewska.

 

Więcej…

KONKURS RECYTATORSKI

22 listopada 2016 roku w Niepublicznym Przedszkolu „4 Pory Roku” w Cielu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Poezja Danuty Wawiłow”. Dzieci z grup Oa i Ob reprezentowały naszą szkołę.

 

Więcej…

WYCIECZKA POD POMNIK POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

10 listopada dzieci z grup 0 A i 0 B  wybrały się na spacer, w celu zapalenia zniczy pod pomnikiem poległych w II wojnie światowej w Białych Błotach. Dzieci wraz z nauczycielami upamiętniły bohaterów, którzy walczyli za naszą Ojczyznę .

M. Łukiewska , I. Kościelska

Więcej…

BAWIMY SIĘ W INDIAN

2 listopada 2016 roku dzieci z grup  0A i 0B podczas poznawania literki I odwiedziły wioskę Indian. Poznały ich życie i zwyczaje na podstawie ilustracji ,piosenek ,tańców, zabaw  i opowiadań o tematyce indiańskiej. Podczas zajęć z plastyki wykonały indiańskie pióropusze. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń i wspaniałej zabawy.

M. Łukiewska, I.Kościelska

Więcej…

Strona 1 z 6

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.