Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Oddziały przedszkolne

Przed świętami w grupach 0a i 0b odbyły się warsztaty, na których wykonaliśmy świece zapachowe. Zajęcia prowadziły panie instruktorki zaproszone specjalnie na tę okazję. Efekty były zachwycające.
Iwona Kościelska , Maria Łukiewska.

 

Więcej…

KONKURS RECYTATORSKI

22 listopada 2016 roku w Niepublicznym Przedszkolu „4 Pory Roku” w Cielu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Poezja Danuty Wawiłow”. Dzieci z grup Oa i Ob reprezentowały naszą szkołę.

 

Więcej…

WYCIECZKA POD POMNIK POLEGŁYCH W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

10 listopada dzieci z grup 0 A i 0 B  wybrały się na spacer, w celu zapalenia zniczy pod pomnikiem poległych w II wojnie światowej w Białych Błotach. Dzieci wraz z nauczycielami upamiętniły bohaterów, którzy walczyli za naszą Ojczyznę .

M. Łukiewska , I. Kościelska

Więcej…

BAWIMY SIĘ W INDIAN

2 listopada 2016 roku dzieci z grup  0A i 0B podczas poznawania literki I odwiedziły wioskę Indian. Poznały ich życie i zwyczaje na podstawie ilustracji ,piosenek ,tańców, zabaw  i opowiadań o tematyce indiańskiej. Podczas zajęć z plastyki wykonały indiańskie pióropusze. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń i wspaniałej zabawy.

M. Łukiewska, I.Kościelska

Więcej…

WIELKANOC W ZERÓWCE

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, zatem przygotowania czas zacząć. „Zerówkowicze „ przyłożyli się do tego zadania solidnie. Malowali jajka, dekorowali je, ozdabiali również przygotowane przez jedną z mam świąteczne wypieki, a na koniec przygotowali z pomocą pań i mam śniadanko wielkanocne. Nie obyło się również bez zabawy zwanej "walatką", która polega na stukaniu się jajkami trzymanymi w dłoni.

Więcej…

WIZYTA PANA STRAŻAKA W 0B

19 marca odwiedził nas pan strażak- tata Igora. Początkowo przeprowadził z dziećmi pogadankę. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych akcji na lodzie oraz w  wodzie, do wypadków, a nawet do pomagania zwierzętom. Dzieciaki przypomniały sobie, jaki jest numer alarmowy do straży, kiedy i w jaki sposób należy go używać.

 

Więcej…

ODZIAŁY PRZEDSZKOLNE W LEŚNICZÓWCE

Las - to miejsce, w którym można zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą. Poprzez bezpośrednią obserwację natury łatwiej jest dziecku poznawać tajemniczy świat zwierząt i roślin.
Oddziały przedszkolne wybrały się do leśniczówki w Białych Błotach. Wyprawa ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Nasz pobyt został zakończony pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

 


Więcej…

JASEŁKA W O B

19 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez grupę 0b. Mali aktorzy w ciekawych strojach prezentowali się doskonale i wspaniale recytowali  przygotowane wierszyki. Sala wypełniona była gośćmi, którzy wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Nie zabrakło również Gwiazdora z prezentami dla najmłodszych.


Więcej…

NA KUJAWSKĄ NUTĘ

9 grudnia klasę 0b odwiedziła Pani Kujawianka- członek Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Dzieci zobaczyły, z jakich elementów i barw składa się strój kujawski. Poznały tradycyjne tańce, zabawy i pieśni narodowe, zadawały wiele ciekawych pytań dotyczących owego tematu. W podziękowaniu za przybycie, dzieci zatańczyły wcześniej przygotowany taniec Krakowiak i wykonały piękne rysunki przedstawiające Kujawiankę.

Rita Piotrowska

Więcej…

MIKOŁAJ W ZERÓWCE!

Piątego grudnia klasę 0b odwiedził  święty Mikołaj. Na grzeczne dzieci czekały upominki i mnóstwo ciekawych atrakcji. Dzieci miały okazję zdradzić Mikołajowi swoje najskrytsze marzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i czytania książek przez naszego gościa. Dzieci pożegnały Mikołaja z wielką nadzieją, że odwiedzi je za rok.

Rita Piotrowska

Więcej…

Strona 4 z 9

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.