Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Oddziały przedszkolne

PRZEDŚWIĄTECZNA KRZĄTANINA

Okres przedświąteczny wiąże się z intensywnymi przygotowaniami. Maluchy wraz ze swoimi paniami pięknie udekorowały świąteczne drzewko wierząc, że już wkrótce znajdzie się pod nim góra prezentów. Świetną zabawą okazało się również przygotowywanie pysznych niespodzianek dla rodziców czyli własnoręcznie zdobionych ciasteczek. Dzieci nie mogą się doczekać możliwości poczęstowania nimi swoich najbliższych podczas klasowego spotkania wigilijnego.

 

Natalia Kucharczyk

Więcej…

TWORZYMY INSTRUMENTY MUZYCZNE

Gra na instrumentach to jedna z dróg prowadząca do świata muzyki. Najprostszymi instrumentami są instrumenty perkusyjne. Zabawy z instrumentami perkusyjnymi kształcą poczucie rytmu, uwrażliwiają na dźwięk i ruch, pobudzają wyobraźnię. Dzieci z grupy pięciolatków wykonały samodzielnie proste instrumenty perkusyjne, które przez kolejne miesiące będą towarzyszyć muzycznym zabawom.

Natalia Kucharczyk

Więcej…

STARSZE DZIECI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W ramach akcji "Starsze dzieci czytają młodszym" uczniowie z klasy III b odwiedzili przedszkolaki z grupy 05b.  Starsze dzieci chętnie wzięły udział w przedsięwzięciu. Każda osoba przygotowała bajkę, którą maluchy słuchały z zaciekawieniem. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Wspólnie spędzone chwile na pewno na długo zapadną w pamięci każdego z nich. Trzecioklasiści już nie mogą  doczekać się kiedy znowu będą mieć okazję poczytać przedszkolakom.

 

Natalia Kucharczyk, Dorota Kowalewska

 

Więcej…

PASOWANIE NA PRZE SZKOLAKA

W czwartkowe popołudnie, 14 listopada 2013r. 5-latki z oddziału przedszkolnego miały pierwsze wielkie świętowanie „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. Dzieci przedstawiły program artystyczny. Potem obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Więcej…

WIDZĘ, CZUJĘ, SMAKUJĘ I DOTYKAM-tak poznaję świat.

Dzieci od najmłodszych lat są ciekawe świata. Interesują się tym, co je otacza. Próbując i doświadczając łatwiej im zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Dlatego w ostatnim czasie 5-latki przekładały wiedzę na działanie: sprawdzaliśmy co się dzieje, gdy któryś zmysł zostaje wyłączony, bawiliśmy się w lekarzy, którzy radzą pacjentom jak zadbać o zmysły, skupialiśmy się na działaniu zmysłów podczas wykonywania codziennych czynności. Smakowaliśmy i wąchaliśmy różne produkty,rozpoznawaliśmy dzięki,  a na koniec wykonaliśmy prace plastyczną.
D.Gapińska
Więcej…

NASI ULUBIEŃCY

Dzieci opowiadały o zwierzętach i jak się nimi należy opiekować, ale zwróciły również uwagę na to, że taki ulubieniec w domu do duży obowiązek.
Słuchając piosenki, wykonały prace plastyczne...
Kiedy wracam ze szkoły i otworzyć chcę drzwi,
już od progu dobiega zawsze wierny głos psi.
Na dywanie w pokoju do nóg łasi się kot,
a w pudełku pod stołem chomik chowa się w kąt.
Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma,
a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa...
D.Gapińska
Więcej…

DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

5 listopada sala 6-latków zamieniła się w Krainę Bajek. Dzieci przebrały się za postacie z ulubionych bajkowych opowieści, wykonały postacie z plasteliny oraz rysunki, przyniosły książki. Zerówkowicze chętnie brali udział w "kopciuszkowych zawodach", gdzie zadaniem było rozdzielenie grochu od fasoli. Tego dnia urządziliśmy sobie również teatrzyk, gdzie każdy mógł wypróbować swoich sił grając rolę bohatera z bajki "Trzy małe świnki".
Więcej…

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Cała Polska Czyta Dzieciom to kampania społeczna, która rozpoczęła się w 2001 roku. Jej celem jest zachęcanie dorosłych do co najmniej 20-minutowego, codziennego czytania dzieciom. W październiku zaproszeni zostali rodzice, którzy czytali przedszkolakom wybrane przez siebie pozycje z dziecięcego repertuaru.

 

Natalia Kucharczyk

Więcej…

NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY ...

Pięciolatki wybrały się do sklepu warzywnego, gdzie oglądały, nazywały i kupowały warzywa.
Po powrocie do sali przygotowały pyszne i zdrowe kanapki, które zjadły ze smakiem na śniadanko. Smakowały oczywiście wyśmienicie, a to dlatego że były zrobione samodzielnie:)

Danuta Gapińska

Więcej…

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW U PIĘCIOLATKÓW

Dnia 28 października 2013r. w jednej z grup pięciolatków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas wspólnie spędzonej godziny przenieśliśmy się w świat figur geometrycznych. Dzieci z wielką dumą prezentowały swoją wiedzę i umiejętności przed rodzicami, a rodzice po raz pierwszy mieli okazję w bezpośredni sposób zobaczyć pracę własnego dziecka oraz zintegrować się ze sobą. Na zakończenie zajęć, wszyscy zatańczyliśmy uwielbiany przez dzieci "Taniec połamaniec". Dziękujemy za przybycie.

Natalia Kucharczyk wraz z wychowankami.

Więcej…

Strona 6 z 9

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.