Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

„FERIE SPORTOWE 2019”

SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ BUDYNEK A CZYNNA BĘDZIE W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH :

I i II TYDZIEŃ Poniedziałek- Piątek 10:00 –16:00

OBOWIĄZUJE OBUWIE SPORTOWE !!! WEJŚCIE „ NIEBIESKIE DRZWI”

Opiekę sprawują: M.Czeleń I tydzień

B. Pawłowski II tydzień

DOJAZDY NA ZIMOWISKO 2019

Więcej…

„Zimowisko 2019”

W poniedziałek 14 stycznia rozpoczynamy zimowisko zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. J. Verne’a w Białych Błotach. Dla 134 dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe, warsztaty ceramiczne. Będzie wyjazd do Parku Zabaw w Bydgoszczy, na basen w Barcinie oraz seanse filmowe w Multikinie. Młodsze dzieci pojadą na Wycieczkę Zimową do Koronowa, starsze odwiedzą Niewidzialny Dom w Toruniu. Mamy nadzieję na zabawy na śniegu. Codziennie na zakończenie dnia polecamy smaczny obiad. Mam nadzieję, że te 5 dni, spędzone w szkole będą przyjemne i miłe. I bezpieczne.

Do poniedziałku. Danuta Ferenstain

 

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIIELSKIEGO- ENGLISH HIGH FLIER

28.11.2018 roku 38 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego- ENGLISH HIGH FLIER. Uczestnicy konkursu z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników, które właśnie zostały wysłane do naszej placówki oświatowej. Łącznie w konkursie brało udział 8491 uczniów z 339 szkół z całej Polski.

 

Więcej…

FILHARMONIA GRUDZIEŃ

19 grudnia muzycy z Filharmonii Pomorskiej zagrali uczniom naszej szkoły świąteczny koncert.

Repertuar składał się z największych, amerykańskich, świątecznych hitów:

  • "Let It Snow"
  • "Do they know it's Christmas"
  • "Shake Up Christmas"
  • "Merry Christmas Everyone" .
  • "White Christmas"
  • „Rudolf czerwonosy”
Więcej…

W miniony piątek klasa 5a nocowała w szkole. Spotkaliśmy się, aby wspólnie się bawić, tym razem to  uczniowie zorganizowali zabawy, które sprawdzały, jak dobrze się znamy. Był więc quiz o klasie, potyczki w grupach, bitwa na taniec oraz memory. Uczniowie otrzymali także drobne upominki od rodziców.

Spotkanie upłynęło nam w znakomitej atmosferze.

Wychowawca klasy 5a

 

Więcej…

KONSTRUKTOR F1

30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu „Konstruktor F1”. W zawodach na najdłuższy przejazd pojazdu napędzanego balonem (powietrzem) wzięło udział dwunastu uczniów. Wygrał uczeń, którego pojazd pojechał na odległość 8,60m. Uczniowie wykonywali pojazdy samodzielnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zwycięzca oraz uczniowie, którzy zajęli 2 i 3 miejsce otrzymali również inne nagrody rzeczowe.

 

Więcej…

WYJAZD KLASY IV B NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY DO TORUNIA

14 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV B wybrali się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Torunia.  Dla dzieci  organizatorzy  przygotowali  moc  atrakcji. Razem ze skrzatami uczniowie mieli możliwość  wzięcia udziału w warsztatach wypieku i zdobienia pierników choinkowych,  tworzenia wyjątkowych ozdób świątecznych- kartek  z życzeniami. Wysłuchaliśmy również  opowieści i bajek o świętach Bożego  Narodzenia.

 

Więcej…

,,PACZKA DLA BOHATERA " -  PODSUMOWANIE

Do 10 grudnia 2018 roku trwała naszej szkole bożonarodzeniową zbiórka „Paczka dla Bohatera”. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się przygotować kilka kartonów z żywnością o długim terminie ważności oraz artykułami chemicznymi, a także  własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami skierowanymi do Kombatantów. Zebrane artykuły przekazaliśmy koordynatorom akcji w gminie Białe Błota - stowarzyszeniu ,,Pokolenie".

Więcej…

CZAS MAGII, CUDÓW I ANIOŁÓW!

W grudniu do naszej szkoły przybyły cudowne, ceramiczne Anioły.

Ich pozytywna energia, czułość i radość witają każdego, kto do nas przyjdzie. Wykonane zostały przez grupę uczniów podczas sobotnich warsztatów ceramicznych. Na początku było lepienie, później dwa wypały na biskwit, no i ten ostatni- najważniejszy ze szkliwieniem.

A oto efekty naszej pracy.

Tekst-Karolina Siadak

Więcej…

INFORMACJA

Drodzy Rodzice!

Prosimy o dokonywanie wpłat za udział dzieci w półkoloniach zimowych gotówką w sekretariacie lub na konto szkoły - nr rachunku: 10 8142 1020 0406 3416 2000 0006. Wpłaty na konto dopiero po 1 stycznia 2019 roku.

TRENING CHARYTATYWNY DLA MAI BIELSKIEJ

5 grudnia  w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Trening Charytatywny dla Mai Bielskiej, która walczy z białaczką. Maja ma 8 lat i jest pogodną dziewczynką, ale niestety wymaga leczenia. To już 3. edycja charytatywnego treningu organizowanego przez nauczyciela wychowania fizycznego Rafała Kensika oraz grupy Run Pasja. W treningu brali udział mieszkańcy Bydgoszczy Białych Błot oraz okolic.

 

Więcej…

SPEKTAKL TEATRU „MASKA”

W ostatni wtorek w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatru „Maska”  dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków. Dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego, który dotyczył bardzo ważnych wartości - przyjaźń i tolerancji.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Białe Błota za zorganizowanie spotkania dla naszych uczniów.

Pedagodzy

Więcej…

DO 5 PODAŃ

DO 5 PODAŃ

1 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a odbyły się zawody sportowe w grze „do 5 podań”. Zawody te były przygotowaniem do gry w koszykówkę, w której zawodnicy mieli za zadanie podać piłkę między sobą 5 razy. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, na mecz składały się dwie połowy trwające po 5 minut każda. W zawodach udział brali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej.

Więcej…

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY BUDYNEK A

25.11.2018 r.

„MI SIĘ CHCE MISIE”.

Mały, duży, kolorowy lub bury -każdy przecież kocha swojego MISIA!!!

W Dzień Pluszowego Misia w świetlicy każdy mógł opowiedzieć o swoim najlepszym przyjacielu, zaprezentować go, a także własnoręcznie wykonać nowego Misia.

 

Nauczyciele świetlicy

Więcej…

Andrzejki na Kujawach

budynek B

Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię uczniów, pozwalają oderwać się od rzeczywistości, przenieść w świat marzeń i fantazji.  Z tej okazji tradycyjnie , jak co roku,  30 listopada w czytelni szkolnej w budynku B nauczyciele bibliotekarze wraz z wychowawcą świetlicy zorganizowali „Andrzejki na Kujawach”.

 

Więcej…

KONFERENCJA „NIE MIJAMY SIĘ”

28 listopada 2018 roku w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach odbyła się konferencja „Nie mijamy się – skutecznie dogaduj się ze sobą i innymi”. Konferencja została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach oraz Stowarzyszenie „Nie mijamy się”.
Więcej…

SENSOPLASTYKA

BARDZO AKTYWNA SOBOTA W ŚWIETLICY  BUDYNEK A

24.11.2018r

Z połączenia wyłącznie naturalnych produktów, zmysłów dzieci i  własnej miski, można było w świetlicy ugniatać, mieszać , kleić, przelewać , dolewać, wąchać i oczywiście brudzić się, brudzić!!!

A to wszystko dla dobrej zabawy, własnego działania, relaksu i miło spędzonego czasu ;_)

 

NA NASTĘPNE ZAJĘCIA Z SENSOPLASTYKI ZAPRASZJĄ

MAGDA TULIBACKA I KINGA CZARNIAK-LEŚNIAREK

 

Więcej…

MISTRZOSTWA GMINY O PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada odbyły się w naszej szkole “Mistrzostwa Gminy o Pluszowego misia”. Dzieci ze szkoły z Łochowa im. J. Pawła II i ze szkoły z Białych Błotach im J. Verne’a rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych. Łącznie uczestniczyło ponad 70 dzieci z klas I, II i III. Walka była zacięta, zwyciężyli zawodnicy ze szkoły z Łochowa. Gratulujemy! Nagrody ufundowała pani Dyrektor Danuta Ferenstain, za co serdecznie dziękujemy.

 

Więcej…

GMINNE KOLĘDOWANIE

Białe Błota, 30.11.2018 r.

Drodzy Sympatycy Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek!

Z przykrością informujemy, że XI edycja naszego Konkursu Kolęd i Pastorałek pn. Hej kolęda, kolęda! zostaje przełożona na kolejny rok szkolny.

Decyzja spowodowana jest brakiem dogodnego terminu – jedyny możliwy, tj. 4 -5 stycznia przypada zbyt szybko po świątecznej przerwie i w tzw. gorącym okresie wystawiania ocen i semestralnych rozliczeń.

Drugim powodem jest prowadzenie czasochłonnych działań muzycznych przygotowujących naszych uczniów do wyjątkowego Koncertu Kolęd w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, przypadającego na 21 grudnia 2018 r.

Jednocześnie pragniemy zaproponować wspólne spotkanie dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i rodzicami w formie Koncertu Ulubionych Kolęd i Pastorałek, na który serdecznie zapraszamy 5 stycznia, o godz. 9.30 do Auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną - Magdaleną Opalińską, tel. 505 285435 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Z poważaniem

Organizatorzy

Strona 1 z 78

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.