Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

WALENTYNKI

W dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski miał pełne ręce roboty. Poczta walentynkowa dosłownie pękała w szwach, trzeba było wszystkie listy posegregować a następnie dostarczyć do adresata. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem i wszyscy obdarowani z wypiekami na twarzy czytali swoje walentynkowe kartki. Najwięcej listów, bo aż 8,  otrzymała ANGELIKA CZARNECKA z 6 A.
Życzenia można było również przekazać wypisując je na przygotowanym w tym celu arkuszu, umieszczonym na gazetce Samorządu Szkolnego "ŚCIANKA" - (ku uciesze wielu).

Więcej…

DYSKOTEKA SZKOLNA

Dnia 31 stycznia Została zorganizowana dyskoteka dla uczniów klas IV - VI. Oto kilka zdjęć z dyskoteki.
Więcej…

MALOWANIE PALCAMI

Dzieci z grupy sześciolatków na zajęciach pracowały w odmienny sposób. Zastosowaliśmy Metodę malowania dziesięcioma palcami. Walorami tej metody są: pomoc w pokonywaniu lęku, uwalnianie się od zahamowań, wzmacnianie wiary we własne siły, pobudzanie ekspresji fantastycznej. Dzieciom bardzo podobała się taka forma zajęć. Z chęcią i dużą ciekawością maczały palce w farbach, łączyły je tworząc nowe kolory. Palcami malowały portrety swoich dziadków. Powstały piękne, kolorowe prace. A ile uśmiechu na twarzach dzieci.

Monika Bordon

 

Więcej…

ANDRZEJKI

 

30 listopada grupa pięciolatków i sześciolatków zebrały się razem w sali i zorganizowały wspólne Andrzejki. Były tańce, śpiewy, słodki poczęstunek oraz co najważniejsze wróżby, np.: lanie wosku, który but pierwszy, wybór zawodu przyszłości, rzut monetą do wody, itp. Dzieci wspólnie się bawiły integrując się ze sobą. Pani Ola wspaniale spisała się przy laniu wosku przez klucz o odczytywaniu wróżb.

Monika Bordon

Więcej…

PRACA KRAWCOWEJ

W listopadzie grupa przedszkolaków 6b poznała pracę krawcowej.  Z tej okazji  Pani Asia, nasza pomoc, która z wykształcenia jest krawcową,  przyniosła z domu maszynę do szycia oraz różne przybory krawieckie. Opowiedziała o tajnikach tego zawodu oraz pokazała nam jak szyć na maszynie przy użyciu kilku ściegów. Największą atrakcją zajęć była możliwość samodzielnego szycia przez dzieci. Każde chciało spróbować. Wspólnie uszyliśmy bluzkę dla krasnala na nasze klasowe przedstawienie. Dziękujemy!

Monika Bordon

Więcej…

Wyniki DBI

W dniach od 4 do 8 lutego 2013 roku w naszej szkole miała miejsce akcja

„NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ W SIEĆ

– CZYLI O BEZPIECZEŃSTWIE W INTERNECIE”.

W tych dniach klasy IV – VI mogły wziąć udział  w quizie pt. ”Serfuję. Respektuję”. Zadania były rozwieszone na terenie szkoły w dniach od 4 do 7 lutego (jedno zadanie – jeden dzień). Dnia 6 lutego na godzinach z wychowawcą klasy IV – V obejrzały film pt. „3…2…1 Internet”.

 

Więcej…

GMINNE MISTRZOSTWA MINI PIŁKI SIATKOWEJ

9.01.2013 r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie Gminne Mistrzostwa  mini piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Uczniowie naszej szkoły rozegrali dwa mecze z zawodnikami z Łochowa, którzy niestety nas pokonali. Mecz przebiegał w miłej atmosferze i gra była fair – play. Oto wyniki:

ŁochowoBiałe Błota: dziewczęta:   2:0 (25: 11, 25: 23)

chłopcy:         2:1 (25: 20, 15: 25, 15:11)

Gratulujemy naszym przeciwnikom!

Ze sportowym pozdrowieniem: I. Kotońska - Mojsiej

 

Więcej…

FERIE ZIMOWE

W dniach od 14.01 – 18.01.2013 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a uczestniczyli w zimowisku zorganizowanym przez naszą szkołę. Dzieci aktywnie spędzały czas oraz znakomicie się integrowały, korzystając z zaproponowanych im rozrywek. Oprócz przedniej zabawy na basenie w Solcu Kujawskim, graliśmy w kręgle (a niektóre dzieci zorganizowały sobie w kręgielni  „prywatną dyskotekę”) – co sprawiło wszystkim ogromną frajdę, a także wybraliśmy się na seans filmowy pt. „Strażnicy marzeń” w bydgoskim Multikinie.

 

Więcej…

CHRISTMAS CARD

Na początku grudnia został ogłoszony konkurs "Christmas Card" na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim dla klas pierwszych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Oto wyniki:


Więcej…

WIGILIA KOMBATANTÓW W SP im. J. VERNE’A w BIAŁYCH BŁOTACH

15 grudnia, 2012r w murach szkoły podstawowej gościli członkowie ZKRP i BWP oraz ich podopieczni.

Kombatanci, jak co roku spotkali się przy wigilijnym stole, na którym znalazło się dużo smakołyków. Na uroczystości obecna była także pani wójt Katarzyna Kirstein-Piotrowska,  pani dyrektor  Danuta Ferenstain, pan Ryszard Gołąb oraz główna inicjatorka spotkania pani sołtys Maria Płotkowska.


Więcej…

CHÓRY „ŚPIEWAJĄCEJ POLSKI” KOLĘDOWAŁY W BYDGOSZCZY

10 stycznia 2013 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy swój półroczny dorobek artystyczny zaprezentowało czternaście chórów uczestniczących i będących sympatykami ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych Śpiewająca Polska pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.


 

Więcej…

ZŁOTA DLA NASZYCH CHÓRÓW W XIV WOJEWÓDZKIM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

5 stycznia 2013 r. szkolne chóry Nutki i Chanson z akompaniamentem w wykonaniu Zespołu Instrumentalnego Allegretto odniosły znaczące sukcesy w XIV Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek pn. Graj dudka, graj Panu, którego organizatorem jest MDK nr 2 w Bydgoszczy. Prezentacje konkursowe odbyły się w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy. Oba chóry, w swoich kategoriach wiekowych, zdobyły I miejsca – tzw. Złote Pasma. Jako nagrodę uczniowie otrzymali statuetkę anioła i choinkę. Gratulujemy !

Więcej…

APEL

APEL DO RODZICÓW!

Szkoła Podstawowa w Białych Błotach pragnie poinformować rodziców o niepokojących zachowaniach uczniów, szczególnie z klas VI, którzy za pomocą portali społecznościowych, typu facebook przejawiają zachowania agresywne i nieakceptowane społecznie. Uczniowie na głównych stronach portalu facebook obrażają się wzajemnie, używają bardzo wulgarnego słownictwa, wyśmiewają się ,poniżają, a nawet stosują groźby. Pragniemy przestrzec rodziców i zwrócić szczególną uwagę na treści zamieszczane przez Państwa dzieci w Internecie.

Więcej…

ZIMA W LESIE

Tradycyjnie, jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły pana leśniczego, aby opowiedział nam parę słów o pracy leśnika w lesie w okresie zimowym.

W tym roku odwiedził nas pan mgr inż. Jarosław Chłąd. W barwny i bardzo interesujący sposób opowiadał nam o życiu zwierząt w okresie zimowym. Podpowiedział jak prawidłowo dokarmiać je zimą. Wyjaśnił na czym polega praca leśniczego, który zarządza całym ekosystemem leśnym.


 

Więcej…

II ZAWODY PŁYWACKIE O WIGILIJNEGO KARPIA 18.12.2012R SOLEC KUJAWSKI

Dnia 21.12.2012 roku odbyły się II zawody pływackie o „Wigilijnego karpia”. Organizatorem zawodów był p.Maciej Gołata SP Białe Błota i OSIR Solec Kujawski. Dzieci startowały w kategoriach wiekowych od pierwszej do szóstej klasy z podziałem na chłopcy - dziewczęta.

w ogólnej klasyfikacji medalowej SP Białe Błota zdobyła 27 medali.

W zawodach brały udział szkoły podstawowe z Solca Kujawskiego i

SP Białe Błota. Dziękujemy wszystkim za pomoc i opiekę - p. I. Kotońska -Mojsiej- jak i wsparcie nagrodami- p. dyretkor SP Białe Błota  D. Ferenstain.

Więcej…

PODZIĘKOWANIA

W tym roku tradycyjnie już po raz dwunasty pedagodzy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a Białych Błotach przygotowali dla dzieci z rodzin potrzebujących paczki świąteczne, które wypełnione były słodkościami, zabawkami, maskotkami, klockami i pachnidłami. Nie zawiedli nas nasi stali darczyńcy, za sprawą których mogliśmy przygotować ponad 120 paczek dla uczniów najbardziej potrzebujących. Szczególne podziękowania składamy firmom i osobom prywatnym, które pomogły w realizacji akcji:

  1. Bank Spóldzielczy
  2. Pan Wojciech Lewandowski
  3. Państwo Duszyńscy
  4. Pan  Paweł Kania
  5. Pan Paweł Białożyk
  6. Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Białych Błotach
  7. Pani Dyrektor Danuta Ferenstain
Więcej…

Projekt „PTAKI WOKÓŁ NAS – PRZYRODA CZĘŚCIĄ NAS”

W dniu 14.12.2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Katedrze Ekologii Instytutu Biologii Środowiska na UKW w Bydgoszczy. W konkursie udział wzięło 12 szkół, wpłynęło 201 prac za sprawą 19 nauczycieli. Trzej uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody. Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy!!!

Koordynator  -  Katarzyna Ślefarska

(tekst i zdjęcia)

 


Więcej…

WYNIKI KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM DLA KLAS II-III

WYNIKI KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM DLA KLAS II-III


Więcej…

DRZWI DO ŚWIĄT

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs przedświąteczny -

"Drzwi do świąt".

Polegał on na najciekawszym świątecznym przystrojeniu drzwi do sal lekcyjnych. Wyniki konkursu są następujące:

Więcej…

Strona 72 z 78

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.