Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

ŚWIATOWY DZIEŃ CZYSTYCH RĄK

15 października to Światowy Dzień Czystych Rąk. Z tej okazji klasa 1f postanowiła odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Poznaliśmy zwyczaje dbania o higienę już w starożytnej Grecji oraz historię powstawania mydła. Mogliśmy powąchać mydełka, które są starsze od nas. Testowaliśmy pierwszy wymyślony prysznic i toaletę oraz suszarkę do włosów z lat 50-tych. Niektórzy z nas zmierzyli się z bardzo trudnym zadaniem, jakim było pranie ręczne na starej tarce.


Więcej…

DYKTANDO DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ O PIÓRO WÓJTA GMINY BIAŁE BŁOTA

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, dnia 16 października 2012 roku odbyło się po raz drugi w naszej szkole, Międzyszkolne Dyktando dla Uczniów z Dysleksją o Pióra Wójta Gminy Białe Błota. Tekst odczytała Pani Dyrektor Danuta Ferenstain – przewodnicząca jury.

Mistrzem ortografii została uczennica naszej szkoły Adrianna Nowicka z klasy VI a, która popełniła najmniej błędów orograficznych.


Więcej…

WYPRAWA PO SKARB

Mimo nienajlepiej zapowiadającej się pogody, bardzo liczna grupa poszukiwaczy przybyła na miejsce zbiórki.

Wszyscy byli doskonale wyposażeni w potrzebny na tą okazję sprzęt- poczynając od sznurka , rękawic, młotka po oczywiście łopatę, szkło powiększające a kończąc na lornetce!

Najważniejsze i najciekawsze jednak było to, że dzieci wcale nie oczekiwały, iż skarb "spadnie im z nieba".


Więcej…

„ZBIÓRKA MAKULATURY”.


AKCJA

„ZBIÓRKA MAKULATURY”

ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

POSZCZEGÓLNE KLASY IV – VI ZEBRAŁY NASTĘPUJĄCĄ ILOŚĆ MAKULATURY:

Klasa IV a – 8,8 kg

Klasa IV b – 11,6 kg

Klasa IV d – 12,4 kg

Klasa V b - 5,5 kg

Klasa V c – 54,2 kg

Klasa V d – 28,47 kg

Klasa V f – 18,9 kg

Klasa VI a – 25,4 kg

Klasa VI b – 6,5 kg

Klasa VI c – 16,8 kg

Klasa VI d – 227,6 kg

WYNIKI KONKURSU "CHROŃMY WARSTWĘ OZONOWĄ"

WYNIKI:

I MIEJSCE - Eliza Brett VB

II MIEJSCE - Agata Trzaskowska VC

III MIEJSCE - Karolina Wójt VIB, Aleksandra Czerwińska VID

 

 

 

 

Więcej…

WYCIECZKA DO SOLCA KUJAWSKIEGO

Nadszedł dzień oczekiwanej wycieczki. 11 października dzieci ze wszystkich grup oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji m.in. ścieżka edukacyjna śladami prehistorycznych stworzeń, oglądanie filmu w 5D, karuzele i zabawy na placu zabaw.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń z nadzieją, że jeszcze raz w to miejsce powrócą.

 

Więcej…

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW DZIECI KLASY IV D

Serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy IV d za pomoc w malowaniu sali 319 – składa: Dyrekcja Szkoły wraz z wychowawcą klasy IVd.

 

Tekst i zdjęcia: Anna Owedyk

 

Więcej…

PIĘKNA PRZYRODA I JEJ DARY!

Uczniowie kółek: plastycznego i fotograficznego wraz z opiekunami – Ireną Gniazdowską i Anną Olkowską wybrali się na pobliską Ścieżkę Dydaktyczną w celu pozbierania materiałów do prac plastycznych oraz sfotografowania piękna jesiennego krajobrazu. Wyjście zaowocowało przemoczonymi nogami od zbierania nie tylko szyszek i fotografowania roślinek, ale przede wszystkim od uzbieranych w siatkach, kieszeniach i kapturach grzybów, których tego dnia było niemało.

Więcej…

SPOTKANIE Z KULTURĄ WSCHODU

Podczas październikowego spotkania z filharmonią dzieci miały okazję poznać tym razem kulturę Wschodu. Koncert rozpoczął się od przepięknych dźwięków cymbałów wygrywających melodię poloneza. Między muzyką  znanych wschodnich kompozytorów, uczniowie także podziwiali hafty na ubraniach pochodzących z  Ukrainy, poznali nowy instrument, jakim jest bałałajka, wysłuchali dziecięcej wyliczanki w języku rosyjskim, a nawet nauczyli się kilku liter alfabetu rosyjskiego zwanego cyrylicą oraz zwrotów grzecznościowych w tym właśnie języku.

 

Więcej…

CYRKOWE AKROBACJE I POKAZY SZTUCZEK, CZYLI CLOWNADA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 15.10 w naszej szkole odbył się pokaz cyrkowy „Clownada”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję podziwiać parę cyrkową- Clowna Maxa i jego piękną asystentkę , którzy zabawiali nie tylko swoimi umiejętnościami, ale także śmiesznym wyglądem. Podczas występu sporo śmiechu wywołały wirujące krążki, czy jajka, jednak największe oklaski zebrały pokazy akrobatyczne- kręcenie na głowie, pokazy na równoważni oraz figury akrobatyczne na jednej ręce. Dodatkowy dreszczyk emocji dodały dzieciom pokazy żonglerki ogniem!


 

Więcej…

BIAŁE BŁOTA MISTRZAMI POWIATU BYDGOSKIEGO W PIĄTKACH PIŁKARSKICH

9 X 2012r odbyły się mistrzostwa powiatu bydgoskiego w piątkach piłkarskich w Solcu Kujawskim. Udział wzięło 8 drużyn. Rozgrywki podzielone były na dwie grupy A i B.

Chłopcy z Białych Błot  rozegrali następujące mecze:

BIAŁE BŁOTA- NOWA WIEŚ WIELKA 1:1

BIAŁE BŁOTA- MAKSYMILIANOWO 2:1

BIAŁE BŁOTA – KRUSZYN 5:0


Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października odbyła się akademia z okazji rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.  Na uroczystości zgromadzili się wszyscy pracownicy naszej szkoły, byli nauczyciele, oraz przedstawiciele gminy.

 

 

Więcej…

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: BIBLIOTEKI SZKOLNE - KLUCZ DO PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI".

 

Więcej…

Strona 76 z 78

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.