Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

DZIEŃ CHŁOPCA U SZEŚCIOLATKÓW

30 wrzesień to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi  mają wtedy swoje wielkie święto!

Nie inaczej było też w oddziale przedszkolnym. 1 października dało się wyczuć odświętną atmosferę! Po przybyciu do szkoły dziewczynki wraz z wychowawczynią odśpiewały uroczyste „Sto lat", złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły upominki. Następnie zaproszono chłopców do wspólnej zabawy i konkurencji.  W nagrodę każda dziewczynka mianowała chłopca „królewiczem”. Nie brakowało też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopca na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach.

Agnieszka Chodur

 

Więcej…

BIAŁE BŁOTA MISTRZAMI POWIATU BYDGOSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH !

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się  4 października w Białych Błotach. Sztafety rywalizowały na dystansach : dziewczęta szkoły podstawowej 8x800m. a dziewczęta gimnazjum 10x800m., chłopcy szkoły podstawowej 8x 1000m. a chłopcy gimnazjum 10x1000m. Uczniowie naszej szkoły pokonując reprezentantów  z czterech szkół podstawowych uzyskali I miejsce i złote medale. Organizatorem imprezy był UKS „Czapla” z Białych Błót.

organizatorzy: I.Kotońska - Mojsiej, A.Kieroński, M.Jabłońska.

Więcej…

PRZYSIĘGA PRZEDSZKOLAKA

Na początku września dzieci  w grupie 6 – latków nauczyły się „Przysięgi przedszkolaka.”

W nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, który ma przypominać o ustalonych zasadach.

Ta przysięga codziennie towarzyszy dzieciom.

Agnieszka Chodur

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE V D

Zaczęliśmy świętowanie od wizyty w Multikinie. Obejrzeliśmy film pt. „Na tropie Marsupilami” – był naprawdę zabawny. Potem pobawiliśmy się na placu zabaw i zagraliśmy w piłkę. Dzień zakończaliśmy na grach i zabawach w naszej sali. Wybraliśmy trzech najlepszych chłopaków klasy V D. Objedliśmy się rogalikami domowej roboty i w szampańskich nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Ślefarska

 

Więcej…

WYCIECZKA KLASY VC DO OPERY

Dnia 2 października 2012 roku odbyła się wycieczka klasy V c do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Uczniowie z zapartym tchem  śledzili losy królewny i jej przyjaciół. Chętnie dali się też porwać do zabawy z rozbrykanymi krasnoludkami, które pojawiły się również na widowni.

Więcej…

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

19 września 2012 roku na terenie Białych Błot odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w  Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wśród zawodników było 61 dziewcząt - I miejsce zajęła Katarzyna Karnas, III miejsce zajęła Weronika Nowacka. Oraz 62 chłopców - V miejsce zajął Leszek Korzeb. Uczniowie naszej szkoły awansowali tym sposobem do wojewódzkich mistrzostw w indywidualnych biegach przełajowych.
Więcej…

WYCIECZKA ROWEROWA - 29.09 20012

Tradycją stały się już jesienne wycieczki rowerowe białobłocką przyrodniczą ścieżką ekologiczną. Ruszyliśmy zwyczajowo dużą grupą, ponieważ takie imprezy są bardzo popularne wśród naszych dzieci.

Tym razem naszym celem była obserwacja przyrody, szukanie materiałów jakie proponuje nam las i łąka. Zbieraliśmy kasztany, żołędzie, liście trawy i kwiaty.


Więcej…

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

27 września 2012 roku odbył się  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Wzięli w nim udział uczniowie klas II-III.

 

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VI D

Z okazji Dnia chłopca dziewczęta z klasy VI d dla swoich kolegów z klasy przygotowały przedstawienie w którym parodiowały w przebraniach typowe zachowania chłopców na lekcjach. Później każdy chłopiec musiał zjeść plasterek cytryny a następnie się uśmiechnąć, ale chyba najzabawniejszy dla chłopców był lizak w kształcie smoczka.
Więcej…

ROZDANIE NAGRÓD W STAROSTWIE POWIATOWYM

W dniu 26.09.2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Starostę bydgoskiego za konkursy przyrodnicze: „Piękno zjawisk atmosferycznych” – konkurs fotograficzny oraz „Zielona energia, energią przyszłości” – konkurs plastyczny.

Nasze dwie uczennice zostały laureatkami tych konkursów.


Więcej…

POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI

22 września w sobotnie przedpołudnie wymaszerowaliśmy ze szkoły i leśną drogą skierowaliśmy się  do leśniczówki w Trzcińcu.

Tam, przy ognisku, rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie u schyłku lata.

Fachowych wskazówek udzielił nam, jak zwykle życzliwy, Ryszard Bieniaszewski.

 


Więcej…

WSPOMNIENIA Z WAKACJI

W sobotę 22 września dzieci z  klasy IIa i IIb oraz dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w zajęciach plastyczno - technicznych pt. "Wspomnienia z wakacji".
Z pamiątek przywiezionych z wakacyjnych podróży dzieci wykonały kolorowe ramki i obrazki, a wśród nich przepiękne ozdoby z muszelek, kamyków i piasku. Sobotnie przedpołudnie upłynęło w miłej i jeszcze wakacyjnej atmosferze.

tekst i foto: Dorota Kowalewska
Kinga Czarniak - Leśniarek

Więcej…

Został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany dla uczniów klas VI - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANUSZA KORCZAKA

Został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany dla uczniów klas VI - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANUSZA KORCZAKA

- prezentacja multimedialna:

I MIEJSCE MICHAŁ KOLASSA
II MIEJSCE BARTOSZ OWCZAREK
III MIEJSCE ANNA GĘSIŃSKA
KATARZYNA DUSZYŃSKA

Więcej…

ŚWIĘTO LATAWCA

15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ŚWIĘTO  LATAWCA, które odbyło się w Przyłękach. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Zdobyliśmy puchar, wyróżnienia i wiele atrakcyjnych nagród.

Więcej…

AUQA PARK - SOLEC KUJAWSKI

Dnia 15 września 2012 r odbyła się wycieczka klasowa do Auqa Parku w Solcu Kujawskim klas 5f i 5c. Zabawa była przednia, woda mokra, a rura szybka. Do zobaczenia w krótce pod wodą ... W Auqa Parku. Chętnych zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Opiekun M.Gołata, J.Dyczko, A.Olkowska.

Tekst, fot. M. Gołata

 

Więcej…

KULTURA ROMSKA

Dnia 18.09.2012 r. w naszej szkole zawitała, po raz pierwszy po wakacjach, Filiharmonia. W  swoim koncercie  muzycy przybliżyli nam kulturę romską. Opowiadania o życiu i zwyczajach romskich przeplatały się z piękną muzyką graną na skrzypcach, organach oraz tamburynie. Ponadto gościem specjalnym była pani Maja i pan Marco- romowie, którzy w barwnych i świecących strojach odtańczyli swój rodowity taniec.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejny występ. Ciekawe, gdzie następnym razem wybierzemy się w podróż, by poznać kolejne kultury świata…

 

Więcej…

POKAZ SZERMIERKI

Dnia 18 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć krótki pokaz szermierki - sportu dla walecznych serc, sportu, który uczy, bawi i rozwija.
Więcej…

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, wyposażeni w foliowe worki oraz ochronne rękawice, wyruszyli na akcję Sprzątania Świata. W ciągu godziny lekcyjnej zebrali góry śmieci rozrzuconych po tej malowniczo położonej miejscowości. Nie było dla nich zaskoczeniem, że w przepięknym lesie można znaleźć nie tylko takie dary natury jak grzyby, ale niestety także odpadki, które powinny znajdować się w odpowiednich pojemnikach na śmieci.
Więcej…

Strona 76 z 77

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.