Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI

22 września w sobotnie przedpołudnie wymaszerowaliśmy ze szkoły i leśną drogą skierowaliśmy się  do leśniczówki w Trzcińcu.

Tam, przy ognisku, rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie u schyłku lata.

Fachowych wskazówek udzielił nam, jak zwykle życzliwy, Ryszard Bieniaszewski.

 


Więcej…

WSPOMNIENIA Z WAKACJI

W sobotę 22 września dzieci z  klasy IIa i IIb oraz dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w zajęciach plastyczno - technicznych pt. "Wspomnienia z wakacji".
Z pamiątek przywiezionych z wakacyjnych podróży dzieci wykonały kolorowe ramki i obrazki, a wśród nich przepiękne ozdoby z muszelek, kamyków i piasku. Sobotnie przedpołudnie upłynęło w miłej i jeszcze wakacyjnej atmosferze.

tekst i foto: Dorota Kowalewska
Kinga Czarniak - Leśniarek

Więcej…

Został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany dla uczniów klas VI - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANUSZA KORCZAKA

Został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany dla uczniów klas VI - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANUSZA KORCZAKA

- prezentacja multimedialna:

I MIEJSCE MICHAŁ KOLASSA
II MIEJSCE BARTOSZ OWCZAREK
III MIEJSCE ANNA GĘSIŃSKA
KATARZYNA DUSZYŃSKA

Więcej…

ŚWIĘTO LATAWCA

15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ŚWIĘTO  LATAWCA, które odbyło się w Przyłękach. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Zdobyliśmy puchar, wyróżnienia i wiele atrakcyjnych nagród.

Więcej…

AUQA PARK - SOLEC KUJAWSKI

Dnia 15 września 2012 r odbyła się wycieczka klasowa do Auqa Parku w Solcu Kujawskim klas 5f i 5c. Zabawa była przednia, woda mokra, a rura szybka. Do zobaczenia w krótce pod wodą ... W Auqa Parku. Chętnych zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Opiekun M.Gołata, J.Dyczko, A.Olkowska.

Tekst, fot. M. Gołata

 

Więcej…

KULTURA ROMSKA

Dnia 18.09.2012 r. w naszej szkole zawitała, po raz pierwszy po wakacjach, Filiharmonia. W  swoim koncercie  muzycy przybliżyli nam kulturę romską. Opowiadania o życiu i zwyczajach romskich przeplatały się z piękną muzyką graną na skrzypcach, organach oraz tamburynie. Ponadto gościem specjalnym była pani Maja i pan Marco- romowie, którzy w barwnych i świecących strojach odtańczyli swój rodowity taniec.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejny występ. Ciekawe, gdzie następnym razem wybierzemy się w podróż, by poznać kolejne kultury świata…

 

Więcej…

POKAZ SZERMIERKI

Dnia 18 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć krótki pokaz szermierki - sportu dla walecznych serc, sportu, który uczy, bawi i rozwija.
Więcej…

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, wyposażeni w foliowe worki oraz ochronne rękawice, wyruszyli na akcję Sprzątania Świata. W ciągu godziny lekcyjnej zebrali góry śmieci rozrzuconych po tej malowniczo położonej miejscowości. Nie było dla nich zaskoczeniem, że w przepięknym lesie można znaleźć nie tylko takie dary natury jak grzyby, ale niestety także odpadki, które powinny znajdować się w odpowiednich pojemnikach na śmieci.
Więcej…

PAMIĘCI WYKLĘTYCH BOHATERÓW

10 września 2012 roku o godzinie 12:00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej akcję rozbrojenia posterunku Milicji Obywatelskiej
w Białych Błotach 10 -09-1945 roku.

Oto treść napisu na tablicy pamiątkowej, która znajduje się na froncie budynku po byłym posterunku Milicji Obywatelskiej :


W tym budynku 10 września 1945 roku sześciu
miejscowych Powstańców Antykomunistycznych
z "Oddziału Bojowego Armii Krajowej"
przeprowadziło akcję rozbrojenia
posterunku Milicji Obywatelskiej
Cześć i Chwała Bohaterom

Więcej…

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września 2012 roku to wyjątkowy dzień dla Szkoły Podstawowej im. J. Verene’a w Białych Błotach. Otwarty został nowy budynek przy ul. Czerskiej 10, budynek B, który jest częścią naszej szkoły.

Już od lat nasza szkoła borykała się z trudnymi warunkami lokalowymi. Budynek przeznaczony dla 600 uczniów, musiał pomieścić ponad 800 dzieci. Ciasnota i tłok panujący na korytarzach, w świetlicy i w szatniach, utrudniał naukę i stwarzał wiele zagrożeń. Nauczyciele pełnili dodatkowe dyżury, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Lekcje kończyły się popołudniu, późne powroty dzieci budziły niepokój rodziców. Na szczęście te kłopoty mamy już za sobą. Nasze władze samorządowe, Rada Gminy i Pani Wójt Katarzyna Kirstein-Piotrowska wykazali zrozumienie i podjęli odważną i na pewno trudną decyzję, o przekazaniu szkole nowego budynku.

Więcej…

PÓŁKOLONIE LETNIE

W dniach od 30 lipca do 10 sierpnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białych Błotach brali udział w półkoloniach letnich zorganizowanych przez naszą szkołę. Dzieci korzystały z wielu atrakcji – zwiedziły Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, podziwiali widoki pływając tramwajem wodnym po Brdzie, uczestniczyli w warsztatach „Tkactwo” i „Paciorki” w Biskupinie. Wielką frajdą były zabawy w basenach w Solcu Kujawskim oraz na Astorii, a także jazda konna w stadninie w Mochlu. Dzieci zwiedziły również Muzeum Sportu na stadionie „Zawiszy”.
Więcej…

Strona 78 z 78

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.