Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

WIEDZIEĆ WIĘCEJ - JEŚĆ ZDROWIEJ - ŻYĆ DŁUŻEJ

8 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej ( w budynku C) obchodziliśmy Dzień Zdrowej Żywności, podczas którego odbyła się prelekcja pt."Wiedzieć więcej-jeść zdrowiej-żyć dłużej". Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą i poszerzyć swoje wiadomości o zdrowym odżywianiu. Następnie odbyła się degustacja warzyw i owoców, a po niej dzieci wykonały prace plastyczne z ulubionymi warzywami. Na zakończenie śpiewaliśmy piosenki związane z tematyką zdrowego trybu życia.

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

5 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Zwierząt. Z tej  okazji zagościły u nas: żółw, królik, patyczaki i Pani Natalia ze swoim kameleonem. Nasz gość specjalny opowiadał o swojej pracy w lecznicy zwierząt i opiece nad zwierzętami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt i ich upodobań. Pamiętając, że każde zwierze to obowiązek, od tego dnia troszczymy się o swoich pupili.
Więcej…

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września dzieci z oddziałów przedszkolnych spędziły czas w Leśniczówce. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy na wesoło. Zabawa na świeżym powietrzu i obserwacja przyrody dała nam dużo radości. Dowiedzieliśmy się, jakie ptaki radośnie ćwierkają każdego ranka, poznaliśmy wiele ciekawych roślin. Zapamiętaliśmy, że ogień to największe zagrożenie dla lasu. Obserwowaliśmy także pracę w leśnej szkółce, ucząc się sadzenia żołędzi. Na zakończenie każdy ze smakiem zjadł pieczoną kiełbaskę.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Więcej…

POKAZY ORIGAMI

Od 24 października do 11 listopada obchodzimy Światowe Dni Origami. Kolejny już raz w naszej szkole uczniowie ze Szkolnego Klubu Origami zorganizowali pokazy tej pięknej i wymagającej sztuki składania papieru.

Różnorodne i ciekawe wzory  składane przez naszych origamistów zachwycały publiczność, która zgromadziła się na holu I piętra. Na szczęcie nasi specjaliści rozdali wszystkie swoje prace, ciesząc tym oglądających.


 

Więcej…

„NIEZWYKŁA NOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ” BUDYNEK B

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni szkolnej odbyła się „Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej”, w której  udział wzięli uczniowie z klasy 7d wraz z wychowawcą Adrianną Dublańską oraz nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz. Celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów i popularyzacja literatury młodzieżowej. Podczas nocy w bibliotece szkolnej uczestnicy w grupach pisali własne bajki zawierające morał.
Więcej…

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI - VINCENTY VAN GOGH

W ramach obchodzonego w szkole Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, którego motywem przewodnim w tym roku była postać Vincenta Van Gogha, biblioteka szkolna przygotowała kilka atrakcji. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę związaną ze słynnym malarzem.

Więcej…

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I

3 listopada 2017 roku  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I. Było 18 uczestników.  Jury w osobach- p .Honorata Radkiewicz oraz p. Natalia Grochowska zwracało uwagę na znajomość tekstu na pamięć, artykulację, intonację oraz interpretację tekstu. Dzieci pięknie zaprezentowały poezję z literatury dziecięcej .


 

Więcej…

KODOWANIE NA DYWANIE

W piątek, 03 listopada 2017 r.oku, nauczyciele naszej szkoły uczyli się kodowania :)

Przyjechała do nas pani Anna Świć - trener Mistrzów Kodowania i autorka książki "Kodowanie na dywanie".


Więcej…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Od poniedziałku, 06 listopada 2017 roku do środy 08 listopada 2017 roku będą w naszej szkole trwały obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły :)

Każdy dzień to inne zadanie.

 

Więcej…

CODE WEEK 2017

Zakończył się "Code Week 2017" - to nie koniec jednak naszej przygody z kodowaniem i programowaniem :)

W tym roku uczestniczyliśmy w nim po raz pierwszy, ale jak widać zabawy było mnóstwo i za rok ponownie dołączymy świętując już 6. urodziny Code Week :)

 

Więcej…

PAMIĘTAMY

Początek listopada to czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli. Pamiętamy o nauczycielach, o uczniach i pracownikach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a oraz tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Samorząd Uczniowski, harcerze z drużyny Białe Czaple i Włóczykije, Gromada Zuchowa „Tuptusie”.

 

Więcej…

!UWAGA! Ogłoszenie wyników konkursu na lampion z dyni

1 miejsce – Zofia Chojnacka,    kl. 6d    (dynia nr 4)

2 miejsce – Inez Sławińska,     kl. 4b   (dynia nr 15)

3 miejsce – Malwina Jasiecka,   kl. 5c   (dynia nr 12)

Więcej…

BIWAK 4A I 4J

Noc z piątku na sobotę klasy 4a i 4j spędziły w szkole. Gry i zabawy integracyjne, emocjonujące rozgrywki w planszówki oraz nocne kino w pełni usatysfakcjonowały naszych uczniów, którzy mimo krótkiego snu wyszli ze szkoły zadowoleni i zupełnie bez oznak zmęczenia.

Mamy nadzieję, że wszyscy będą to spotkanie mile wspominać.

Dorota Lipińska

Kamila Pulcyn

 

Więcej…

ZNICZ PAMIĘCI 2017 ROK

Także w tym roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o zmarłych kombatantach, ich rodzinach oraz pedagogach. Dziewczęta z klasy V g wraz z wychowawczynią panią Edyta Ramian  zapaliły znicze na mogiłach  i uczciły ich pamięć.

 

 

Więcej…

DZIEŃ SPÓDNICY

30 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy. Wszystkie młode Panie z budynku C, które wystroily się w spódniczki, dostały słodki upominek

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 25.10. 2017 r odbyły się  w Bydgoszczy Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Startowało 21 najlepszych szkół i walka była zacięta, a pogoda nie dopisała. Dziewczęta startowały na dystansie 800 m. a chłopcy na 1000 m. Wyniki były następujące:


 

Więcej…

KLASY IB I IC W TEATRZE.

25 października 2017r klasy Ib i Ic wybrały się do Multikina na spektakl teatralny pt. „ Czarodziejski ołówek”. Przedstawienie opowiadało o sile przyjaźni i wiary we własne siły. Czarodziejski ołówek był tylko środkiem do poznania siebie. Była to piękna opowieść przygotowana przez  wrocławskich artystów, ciekawa sceneria i efekty specjalne oraz wspaniała gra aktorska sprawiły, że wszyscy  długo będą  pamiętać ten spektakl.

Uczniowie klas Ib, Ic z paniami.

Iwona Kościelska, Maria Łukiewska

JESIENNY CUDACZEK – WARZYWNIACZEK

11 października 2017 roku dzieci z klasy 3h podczas zajęć wykonywały prace z owoców, warzyw oraz „darów jesieni”. Pomysłów było tyle, ilu uczniów w klasie. Gdy wszystkie prace były już gotowe, umieszczone zostały na wystawie.  Każda praca była jedyna w swoim rodzaju, tak jak „twórca”.

Emilia Radkiewicz

Więcej…

ZAJĘCIA EDUKACYJNE KLAS 3H I 3G W BALCZEWIE

10 października 2017 roku dzieci z klas 3h i 3g wybrały się do zakładu PLAST- MAR w Balczewie , gdzie uczestniczyły w zajęciach  edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Tematem zajęć był proces recyklingu. Uczniowie na konkretnych przykładach mogli zobaczyć przedmioty poddawane recyklingowi.
Więcej…

BabaLuda

Klasy Ia i Id wspólnie wybrały się na wycieczkę do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego -  BabaLuda na wiejskie wykopki - Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci zapoznały się ze specyficznym charakterem gospodarstwa, karmieniem, pojeniem i dojeniem zwierząt (doiły kozę). Poznały prace gospodarskie jesienią na wsi. Odbyło się tradycyjne kiszenie kapusty z udziałem dzieci. Uczniowie zapoznali się ze starymi narzędziami rolniczymi używanymi niegdyś do uprawy ziemniaków i innych roślin okopowych.

 

Więcej…

Strona 9 z 72

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.