Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji biblioteka szkolna (budynek A) przygotowała wystawę autorskich zdjęć z podróży Pani Moniki Rzońcy, która pokazuje na przykładzie takich państw jak np. Birma, Indie, Etiopia, Kambodża, Uganda, Indonezja  i wiele innych, jak łamane są prawa dzieci. Konwencja  Praw Dziecka obowiązuje we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA.

 

Więcej…

WARSZTATY CERAMICZNE

W sobotę 18 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie miłośników gliny. Na całym świecie warsztaty ceramiczne są niezwykle cenioną formą spędzania czasu wolnego, także w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem. Zajęcia te pozwalają fantastycznie zrelaksować się i pobudzić własną kreatywność. To już trzecie warsztaty w tym roku szkolnym, na których towarzyszyła nam tematyka świąteczna. Dzieci lepiły choinki, sowy i świeczniki.
Więcej…

„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

Pod takim tytułem 16 listopada 2017 roku w Kinoteatrze przy ulicy  Dwernickiego w Bydgoszczy odbył się koncert w wykonaniu wybranych chórów programu Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna, w ramach zadania publicznego: Realizacja projektów z zakresu edukacji i animacji kulturalnej, pod patronatem Urzędu Miasta i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Nasz Chór Chanson, w składzie:

Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

W tym roku szkolnym obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach drugich i trzecich trwały aż dwa dni! Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w uroczystym koncercie, podczas którego wykonywane były pieśni narodowe i patriotyczne. Wcześniej przygotowaliśmy przepiękne kotyliony. Drugiego dnia wzięliśmy udział w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy, która wiązała się z poznawaniem historii naszego kraju. Każda klasa miała do wykonania 12 zadań zarówno w szkole, jak i na powietrzu.
Więcej…

RODZICE KLASY III H CZYTAJĄ DZIECIOM

Miało być inaczej i ciekawiej – i tak było. 22 listopada 2017 roku gościliśmy w naszej klasie Panią Joannę Hennig – mamę Maxa. Pani Joasia czytała uczniom przygody Karolci, bohaterki lektury Marii Krüger.  Dla dzieci była to nie tylko możliwość poznania treści książki, ale również nowe doświadczenie. Chcemy, aby nasze dzieci chętnie czytały. Każdy sposób, aby ich do tego zachęcić, jest dobry.

Dzieci z III H

z wychowawczynią E. Radkiewicz

Więcej…

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

21 października 2017 był ważnym dniem dla rzeszy 130 uczniów klas pierwszych.W obecności dyrekcji szkoły, rodziców, licznie zgromadzonych gości  i nauczycieli zostali oni uroczyście przyjęci w poczet uczniów. Pani dyrektor Danuta Ferenstain wygłosiła  przemówienie, w którym w ciepłych słowach wyrażała się na temat dzieci i ich funkcjonowania w nowe


Więcej…

WYJAZD DO TEATRU

15 listopada 2017 roku klasy III H i III G wybrały się do kinoteatru Adria.  Aktorzy wprowadzili uczniów w świat „Teatru lalek”. Dzieci poznały jego historię  zarówno w Europie, jak i w krajach azjatyckich. Dowiedziały się, jakie są rodzaje lalek i czym się różnią w animacji. Pobyt w teatrze zakończył się wspólnym oglądaniem filmu „Ups, Arka odpłynęła”.

Więcej…

1/2 MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJA

Po wygranych zawodach powiatowych 17 listopada 2017 roku  reprezentacja Szkoły Podstawowej im Juliusza Verne’a rozegrała kolejny turniej ½  o Mistrzostwo Województwa Kujawsko - Pomorskiego w unihokeja. Zajęliśmy III miejsce w turnieju, a w całym województwie  VIII miejsce. Gratulujemy!
Więcej…

WYCIECZKA KLAS V B I V G DO SPALARNI ODPADÓW

31 października 2017 roku klasy V b i V g wybrały się na do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych Pro Natura w Bydgoszczy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej i rozmowy z Panią z Pro Natury na temat odpadów, ich przetwarzania i oczywiście spalania. Następnie zostaliśmy wyposażeni w kamizelki odblaskowe i kaski ochronne, aby móc się udać do serca spalani, czyli olbrzymiego pieca.
Więcej…

ORNITOLOGICZNE WARSZTATY DLA KLAS PIĄTYCH

W dniach 07-09.10.2017 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli dwugodzinnych warsztatach na temat ptaków.

Zajęcia  poprowadził energiczny i pełen pasji pan Dawid Kilon. Najpierw opowiedział nam trochę na temat jego pasji – ptaków. Pokazał również swoje niezwykle zdjęcia „lotników”. Wspólnie z prowadzącym sprawdziliśmy wodoodporność ptasich piór. W drugiej części zajęć malowaliśmy suchymi pastelami pióra ptaków.

Więcej…

11 LISTOPADA 2017 ROKU

W piątek uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Tegoroczne obchody upłynęły pod hasłem „ Koncert dla Ojczyzny”.

Obchody Święta Niepodległości połączone były z wystawą prac uczniów prezentujących polskie symbole narodowe.


Więcej…

MUZYKOWANIE ZESPOŁU NUTKI


21 października odbyło się muzyczne spotkanie zeszłorocznego zespołu Nutki. Dzieci są już w czwartej klasie i nie są już w zespole, ale czeka je jeszcze jedno zadanie. Bardzo miłe. W czerwcu, tydzień przed zakończeniem roku szkolnego,  Nutki otrzymały pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie „W drodze na estradę”. Nagrodą było profesjonalne nagranie dowolnego utworu w profesjonalnym studio.

Więcej…

KONCERT MUZYKÓW Z BYDGOSKIEJ FILHARMONII

7 listopada w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyków z bydgoskiej filharmonii, który był poświęcony zbliżającej się 99. rocznicy wyzwolenia Polski.

Usłyszeliśmy utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu:

Więcej…

SOBOTNIE SPOTKANIE Z WYOBRAŹNIĄ

W sobotę 4 listopada uczniowie klasy Ie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Celem spotkania było rozwijanie kreatywności, wyobraźni i zdolności manualnych oraz doskonalenie umiejętności warsztatu plastycznego. Zajęcia artystyczne minęły w przyjemnej atmosferze, rozbudzając nasze zmysły estetyczne. Dzieci były bardzo aktywne i zaangażowane w swoją pracę.

N. Połowinczak i A. Końpa

Więcej…

IGRZYSKA DZIECI ORAZ MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJA – POWIATY 8.11.2017

W dniu 8.11.2017 odbyły się zawody w unihokeja na szczeblu powiatowym w Wojnowie. Najlepsze drużyny z gmin rozegrały turniej o to by zagrać na zawodach wojewódzkich.

Drużyna chłopców z naszej szkoły rocznik 2004-3005 zajęli mistrzostwo powiatu Bydgoskiego.

Więcej…

4A W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

Czym się zajmuje archeolog? Jak wyglądają wykopaliska? Jakie eksponaty znaleziono na terenie Bydgoszczy i okolic? Na te i inne pytania uczniowie klasy 4a znaleźli odpowiedzi w Muzeum Archeologicznym w Bydgoszczy.

Serdecznie dziękujemy Pani Edycie Ramian za zorganizowanie tego wyjazdu. W takich lekcjach historii chcemy uczestniczyć zdecydowanie częściej.

Uczniowie klasy 4a z wychowawcą

 

Więcej…

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY " STRACH NA WRÓBLE"

Dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych zaproszone zostały do udziału w konkursie plastycznym.

Należało rodzinnie wykonać stracha na wróble wykorzystując dowolną technikę.Mogła to być forma płaska lub przestrzenna. Dzieci przez cały tydzień przynosiły swoje prace.


 

 

Więcej…

WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI.

W grupie Ob obchodziliśmy Dzień Zielonego Ogórka. Tego dnia nie tylko ubraliśmy się na zielono , ale nucąc słowa piosenki "Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek i czapkę i sandały,  zielony, zielony jest cały....." podjadaliśmy cały dzień ogórki. Wspólnie jako pierwszą przygotowaliśmy przepyszną zupę ogórkową. Zapach gotującej się zupy w naszej sali powodował, że czekaliśmy na nią z niecierpliwością. Aby zaspokoić narastający apetyt podjadaliśmy świeże i kiszone ogórki, przygotowując równie pyszną mizerię. Na koniec dnia kisiliśmy ogórki w dużym kamionkowym garnku, po których nie ma już śladu :)

Więcej…

CAPSTRZYK HARCERSKI

10 listopada o godzinie 18.45 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się na capstrzyk harcerski, podczas którego harcerze otrzymali Ognień Niepodległości. Ważnym elementem capstrzyku było również odczytanie odezwy do harcerzy i instruktorów o rozpoczęciu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego. W uroczystości uczestniczyli harcerze z naszej szkoły.

 

Więcej…

30 września chłopcy z grupy Ob z okazji swojego święta mieli specjalne przywileje. Każdy jak król zasiadł na tronie, a koleżanki obdarowały ich słodkim, piernikowym medalem.

Danuta Gapińska

 

Więcej…

Strona 10 z 74

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.