Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

WYNIKI KONKURSU "KROPKA, KRESKA, PLAMA BARWNA - JAK U VAN GOGHA"

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym „Kropka, kreska, plama barwna- jak u Van Gogha”. Do pani M. Grewling nadeszło mnóstwo ciekawych i przepięknych prac. Komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców oraz wyróżniła aż 20 prac. Wszystkim uczniom dziękujemy za tak duże zaangażowanie.

 

Więcej…

KOLEJNA WYCIECZKA KOŁA PRZYRODNICZEGO W PAŹDZIERNIKU

W dniu 20.10.2017r. uczestniczyliśmy w trzecich i zarazem ostatnich z cyklu zajęciach projektu Ogrodu Botanicznego UKW pt. „ Drzewa wokół nas”.

Tym razem pogoda nie była pokrzyżowała nam szyków i  udało się nam udać w teren.  Najpierw odbyły się zajęcia teoretyczne w sali domku Ogrodu Botanicznego UKW.

Więcej…

LASERY NIE DLA LESERÓW

Dnia 18.10.2017 uczniowie klasy 5e wybrali się na wycieczkę klasową do Laser Fight w Bydgoszczy. Głównym celem zajęć było doskonalenie współpracy w grupie oraz szybkości i precyzyjności.

Zabawa polegała na strzelaniu do siebie z pistoletów laserowych. Jeśli trafiło się w specjalną zbroję umieszczoną na ciele przeciwnika, otrzymywało się punkty. Na arenę wchodziły dwie cztero lub trzy osobowe grupy, które rozgrywały pomiędzy sobą bitwę.

Więcej…

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych klasa 2 e gimnazjum wraz z opiekunami: Małgorzatą Piecuch i Aliną Janowicz wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im. W. Bełzy w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zbiorami i pracą Biblioteki Głównej.

Więcej…

WYCIECZKA KLAS V B I V G

19 października 2017 roku klasy V b i V g wybrały się na kręgle do Olimpic Bowling Center w Bydgoszczy. Najpierw podzieliliśmy się na 7 drużyn, a potem to już czas popłynął jak woda. Zabawa, jak widać na załączonych zdjęciach, była udana. Na pewno jeszcze tu wrócimy i jeszcze trochę na parkiecie przed torami kręglowymi potańczymy.


Więcej…

WARSZTATY

„Jesień zawitała do świetlicy szkolnej” - 18 października w świetlicy szkolnej w budynku B odbyły się warsztaty artystyczne dla siódmoklasistów.
„ Nie tylko wychowanie ma służyć sztuce,
ale to właśnie sztuka ma służyć wychowaniu”
B. Suchodolski


Więcej…

24.10. 2017 r. ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

Według badań z 2016 roku Polacy są już w pierwszej piątce najbardziej otyłych
narodów w Europie. Już co piąte dziecko w naszym kraju ma problem z nadmierną masą
ciała. Statystyki biją na alarm i trzeba za wszelką cenę odwrócić niekorzystny trend.
W związku z tym w świetlicy szkolnej budynku B w dniu 24. 10. br. obchodziliśmy

Więcej…

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

23.10.2017r. (poniedziałek) odbył się ostatni etap obchodów

XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją”

konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

przeprowadzony w Szkole Podstawowej im. J. Verne’a budynek B w Białych Błotach.

W konkursie udział wzięli chętni  uczniowie z klasy 7 oraz 2 i 3 klasy gimnazjum.

Więcej…

 

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

18.10.2017 r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w Białych Błotach. Startowało kilka najlepszych szkół z całego powiatu. Rywalizacja była zacięta, ale zwyciężyć mogła tylko jedna szkoła!

Więcej…

DYKTANDO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. J. VERNE’A W BIAŁYCH BŁOTACH

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji - jak co roku -w naszej szkole odbyło się Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach.

Oprócz Gospodarzy na to wydarzenie przybyło do naszej szkoły aż pięć drużyn reprezentujących:

Więcej…

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Uczeń z dysleksją też czyta książki"- pod takim hasłem odbył się tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej im. J. Verne'a w Białych Błotach budynek B.

Uczniowie z klas 7 wysłuchali baśni H.Ch. Andersena czytanych przez nauczycieli i uczniów z klasy 4 f.

Więcej…

EXPLOSEUM

21 października harcerze i zuchy z naszej szkoły wyruszyli na wędrówkę żółtym szlakiem z Exploseum do Łęgnowa. Wśród uczestników byli tacy, którzy zdobyli popularną odznakę turystyki pieszej oraz odznakę "100 na 100". Szczególne uznanie należy się Marysi Korzeniewskiej, która jako pierwszy zuch przeszła wymagane 60 kilometrów, by zdobyć odznakę.

hm. Beata Kobus

 

Więcej…

ROZWIĄZANIE KONKURSU ŚWIETICOWEGO (BUDYNEK C) "CUDACZEK - WARZYWNIACZEK"

Dziękujemy wszystkim uczniom klas pierwszych za udział w jesiennym konkursie na najpiękniejszego „Cudaczka- Warzywniaczka” - wasza wyobraźnia jest niezwykła!

Spośród 21 prac siedmioosobowe jury wyłoniło zwycięzców, a są nimi :

Więcej…

KONKURS MATEMATYCZNY - "ŁOWCY TALENTÓW"

W czwartek 5 października 2017 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny „Łowcy Talentów”. Do konkursu przystąpiło 52 uczniów klas czwartych. Zadania konkursowe sprawdzały umiejętność logicznego myślenia i niesztampowego rozwiązywania zadań.

Oto wyniki najlepszych uczniów:

Więcej…

EKOLOGICZNE PIERWSZAKI NA ZAJĘCIACH O RECYKLINGU

12 października 2017 roku klasa Ie i If wzięły udział w lekcji ekologii, która odbyła się w punkcie edukacyjnym firmy Plast-Mar w Balczewie.  Celem odbytych zajęć było pogłębienie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnej środowiska człowieka, a także praktyczne poznanie procesu recyklingu. Bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę właścicielom firmy.

Uczniowie klasy Ie i If
oraz wychowawcy

Więcej…

GRZYBY

Uczniowie klasy 3g pamiętają o tym, żeby grzyby zbierać tylko pod opieką dorosłych.

 

Więcej…

Strona 10 z 72

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.