Szkoła Podstawowa w Białych Błotach

Z życia szkoły

„DZIEŃ CHŁOPAKA” W 6 A

Jak co roku, dziewczyny z kl.6 a na zajęciach z wychowawcą przygotowały szereg niespodzianek dla chłopców z okazji ich święta. Na początku wręczyły im upominki i poczęstowały czekoladowymi babeczkami i ciastem. Potem  zorganizowały zabawę   „ Zadanie albo wyzwanie”, w wyniku której wyłoniły zwycięzców. Otrzymali oni dyplomy i medale. Wszystkim towarzyszyły świetne nastroje, co widać na zdjęciach.

Więcej…

6 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Białych Błotach im. J. Verne`a  wzięli udział w  Otwartych Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych rocznik 2003-2005.

Słoneczna pogoda oraz znakomite humory dopisywały naszym biegaczom. Na otwartych Mistrzostwach Gminy stawili się również  reprezentanci ze szkół z Łochowa, Gąsawy i Przyłęk.


Więcej…

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „ŁOWCY TALENTÓW”

Dnia 4 października w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny "Łowcy talentów", którego celem było znalezienie talentów matematycznych wśród uczniów klas czwartych. W konkursie wzięło udział 49  wspaniałych matematyków, z czego piątka z nich uzyskała najwyższy wynik. Oto oni:

I miejsce - Bartek Michalik 4 f

II miejsce - Tymoteusz Czapkowski 4 b

II miejsce - Karolina Jóźwiak 4 c

III miejsce - Dorota Turowska 4 b

IV miejsce – Borys Sobota 4 g

V miejsce – Natalia Kowalska 4 f

Gratulujemy!!!

E. Rohde, A. Lewandowska

ŚWIĘTO LATAWCA

W sobotę 22 września  w Przyłękach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Święto Latawca”. Każdy z uczestników miał okazję puszczać własnoręcznie zrobione latawce.  Zdobyliśmy wiele cennych nagród i wyróżnień. Po konkursie każdy z uczestników przy ognisku mógł poczęstować się  kiełbaską. Oto kilka zdjęć z konkursu.

Tekst, foto:  Paweł Zabrzeński

 

Więcej…

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej  im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, jest przyjęcie w poczet członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.

Dnia 29 września 2018r. - 164 uczniów szczególnie przeżywało ten dzień. Fakt obecności rodziców, ich wychowawców i zaproszonych gości dodawał wagi tej uroczystości. Gorące słowa skierowała do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli p. dyrektor Danuta Ferenstain.

Więcej…

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 27.09.2018r. w świetlicy szkolnej odchodziliśmy „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Na dobry początek przywitano dzieci, które przybyły do świetlicy na Święto Ziemniaka wierszem:

„Święto dziś ziemniaka mamy.

Tak więc wszystkich zapraszamy.

Na konkursy i zawody,

Na zagadki i podchody.

Uśmiech, humor i zabawa

To jest najważniejsza sprawa”!


Więcej…

OBLICZA PRZYRODY

26 września 2018 roku miałam przyjemność uczestniczyć wraz z laureatem w rozdaniu nagród Starostwa Bydgoskiego. Iga Jakóbowska, uczennica klasy 6 A, otrzymała wyróżnienie  w konkursie pt. „Oblicza przyrody” i odebrała nagrodę z rąk Starosty Bydgoskiego – pana Wojciecha Porzycha.

Katarzyna Ślefarska

 

Więcej…

Drodzy Rodzice!

W zakładce „Dla Rodziców” przedstawiamy informacje o warunkach ubezpieczenia dzieci w firmie PZU. Wszystkich rodziców, którzy przystąpią do ubezpieczenia prosimy o wypełnienie i przekazanie wychowawcom klas deklaracji NNW. Druki deklaracji można pobrać również od wychowawców lub w sekretariatach szkoły. Deklaracje prosimy wypełnić do 19 października.

W dniu 25 września uczennice naszej szkoły uczestniczyły w programie telewizyjnym nagrywanym na żywo w bydgoskiej "Dolinie Śmierci".

W dniu 25 września uczennice naszej szkoły uczestniczyły w programie telewizyjnym nagrywanym na żywo w bydgoskiej "Dolinie Śmierci".

1 WRZEŚNIA

1 września to w historii naszego kraju wyjątkowy dzień.

W całej Polsce, odbywają się uroczystości upamiętniające rozpoczęcie II Wojny Światowej.

Także w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, przedstawicielami władz lokalnych i zaproszonymi gośćmi upamiętnili pamięć zamordowanych 79 lat temu.

Więcej…

GMINNY SAMOCHODOWY RAJD PAMIĘCI

17 września już po raz VI ulicami naszej gminy przejechali uczestnicy Gminnego Samochodowego Rajdu Pamięci. Uroczysty start rajdu miał miejsce na placu przy Szkole Podstawowej im. J. Verne’a , gdzie delegacje złożyły kwiaty pod

-Tablicą Dębów Pamięci „Katyń1940-2009”


Więcej…

TEATR W LOTNICZYM HANGARZE

W ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował spektakl, który wystawiono w niecodziennej scenerii Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy.

Któż z nas nie marzył o lataniu… klasy 4 rozmarzyły się o nim na przedstawieniu pt. „Motyle”.


 

Więcej…

W dniach od 12 do 16 września 2018r., 32 uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie szkoleniowym EUROWEEK w Stroniu Śląskim. Byli to uczniowie klasy IV B, VA, VG oraz III B. Wszystkie zajęcia w których uczniowie brali udział były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów. Pochodzą oni  z Malezji, Hondurasu, Meksyku oraz  Hondurasu. Dla dzieci przygotowano moc  atrakcji. Były to zabawy integracyjne- oczywiście wszystkie prowadzone  były w języku angielskim.

Więcej…

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W ostatni wtorek Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Białych Błotach realizowali w naszej szkole działania profilaktyczne, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych poznali podstawowe zasady poruszania się po drodze, spotkali się z Polfinem (policyjną maskotką) oraz mieli możliwość zwiedzania radiowozów.

Spotkanie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji oraz usystematyzowało wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Więcej…

WRZESIEŃ

Jesienią 1939 roku, w blisko 400 miejscowościach, na terenie przedwojennego województwa pomorskiego, zostało zamordowanych 30 tysięcy Polaków. Zginęli najczęściej z rąk swych dotychczasowych sąsiadów – Niemców.


Więcej…

„JURASSIC PARK” W KLASIE 3F

W ramach realizacji projektu realizowanego przez uczniów klasy IId gimnazjum zorganizowana została lekcja w języku angielskim o dinozaurach.

Na początku uczniowie zaprezentowali film pt. ,,Jurassic Park” opowiadający o życiu dinozaurów w różnych okresach geologicznych.

Następnie Jan Kępiński zaprezentował uczniom swoje zbiory archeologiczne , np. skamieniałości z muszli, które wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie.


 

Więcej…

Strona 4 z 78

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.