Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„AGENCJA RYNKU ROLNEGO TO FAJNA SPRAWA, BO SĄ OWOCE I JEST ZABAWA!”

Takie hasło towarzyszyło uczniom klas: III b i III d w spotkaniu z Panem Zdrówko, które odbyło się w poniedziałek 20 października 2014roku.

Przedstawiciele Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy gościli w naszej szkole w ramach cyklu spotkań edukacyjnych z Panem Zdrówko. Zajęcia takie są prowadzone w szkołach podstawowych, uczestniczących w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia oraz racjonalnego odżywiania.

 

Każdy uczestnik wcielił się w postać jednej z witaminek i tym samym przynależał do odpowiedniej brygady. A brygad było wiele: brygada budowniczych, stylistek i kosmetyczek, strażników, zadań specjalnych, bodyguards, krewniaków i przyjaciół. Dzieci dowiedziały się, w jakich warzywach i owocach występują witaminy i jak przygotowywać surówki i owocowe sałatki.

Bardzo dziękujemy OT ARR za przygotowanie zajęć, a kucharzowi za pyszne surówki i wspaniały owocowo-jogurtowy deser. Będziemy korzystać z otrzymanych upominków i pamiętać o tym, jak ważne są warzywa i owoce w naszej diecie.

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}