Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BIBLIOTEKA SZKLONA

domyślna zaślepka

Znalezione obrazy dla zapytania: BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Drodzy Rodzice!

                Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego biblioteka szkolna nie może służyć pomocą Państwu i Państwa dzieciom w taki sposób, jak to dotychczas czyniła. Pragnęlibyśmy jednak w jakiejś mierze wspomóc Państwa trud związany z nauką Waszych dzieci w domu. Wiemy, że zamknięcie bibliotek szkolnych i publicznych w znaczącym stopniu utrudnia dostęp do potrzebnych lektur i innych książek niezbędnych dla edukacji Waszych dzieci. Postaramy się zatem wskazać Państwu strony, na których można znaleźć e-booki i audiobooki oraz inne ciekawe informacje, z których będą mogły skorzystać Państwa dzieci.

  1. https://lektury.gov.pl/

 To jest platforma, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, a także ci, którzy chcą przypomnieć sobie teksty lektur. To wybór nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające – od dzieł Homera, Fredry, Mickiewicza, Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka.

  1. https://wolnelektury.pl/

Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół Wolne Lektury stały się serwisem o fundamentalnym znaczeniu – codziennie korzysta z nich ok. 85 000 (!) czytelników.

  1. https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

Warta uwagi darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci. Jej autorzy piszą:

„Kochani! Bardzo miło oddać w Wasze ręce darmową książkę elektroniczną, którą stworzyło wiele wspaniałych osób całkowicie za darmo. Nie myli Was wzrok – zilustrowała ją Ewa Podleś, którą znacie z naszych książeczek. My także wsparliśmy to przedsięwzięcie i teraz przekazujemy jego owoc Wam.

Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Jednocześnie mamy do Was prośbę, drodzy Czytelnicy, Rodzice, Nauczyciele, Ciocie, Wujkowie, Bracia, Siostry – wszyscy! Zależy nam, by książka poszła w świat i by absolutnie każda osoba, która jej potrzebuje, miała świadomość, że istnieje taka inicjatywa.

Pobierzcie PDF i czytajcie, gdzie tylko lubicie i gdzie dzieci czują się bezpieczne. Wyślijcie plik do kogo tylko chcecie. Niech się wieść niesie i szerokim strumieniem płynie do tych, którzy takiej książki potrzebują. Pomyślcie o paniach przedszkolankach z Waszego środowiska, o koleżankach i kolegach, którzy mają wokół siebie małe dzieci.”

 

To na początek. Postaramy się z czasem przedstawić Państwu kolejne warte uwagi miejsca w sieci z darmowym dostępem do kultury słowa i obrazu. Informacje te będziemy przesyłać Państwu poprzez e-dziennik oraz szkolny fanpage na Facebooku.

BIBLIOTEKA POLECA

Z poważaniem

Nauczyciele bibliotekarze