Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BIWAK ZESPOŁU WOKALNEGO NUTKI

5 i 6 maja Nutki spotkały się na szkolnym biwaku. Pod opieką pani Doroty Górskiej i pani Basi Tomczak dzieci przeżyły wiele niezapomnianych chwil. Wszyscy zebraliśmy się o 17.00 w piątek. Rozpakowywanie i urządzanie pomieszczeń świetlicy na sypialnie zajęło nam godzinę.  Po zajęciach wokalnych, kolacji i czasie wolnym, „pałeczkę” przejął nasz gość: pani Karolina Tomczak, która poprowadziła zabawy taneczno – ruchowe. Dzieci bawiły się doskonale, a zabawy z chustą Klanzy były jak zwykle źródłem śmiechu i radości. Zabawy z piłką spotkały się z wielkim uznaniem!

Dzieci z wielkim przejęciem czekały na obiecany nocny spacer po szkole. Uzbrojeni w latarki około godziny 23.00 udaliśmy się na ciemne korytarze szkoły, które jakoś inaczej wyglądały i niepokoiły odrobinę nas wszystkich. Na drugim piętrze zatrzymaliśmy się przy oknach, podziwiając ładnie oświetlone Białe Błota. Niedługo zespół opuszczą Nutki z trzecich klas, dlatego zatrzymaliśmy się przy kąciku chóru Chanson. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały kącik i przeczytały informacje chóru. Pani Magdo (wiadomość dla pani Opalińskiej) –  to my, na zdjęciu pod kącikiem,  przyjdziemy do Chanson we wrześniuJ.Nocne rozmowy i śmiechy najbardziej wytrwałych Nutek trwały do trzeciej nad ranem. Pozostałe dzieci już sobie spały, a ja (D. G.) ponoć chrapałam, ale to nieprawda…

Do godziny 9.00 dzieci zjadły śniadanie i posprzątały wszystko szybko i sprawnie. Na pożegnanie Nutki otrzymały piłeczki ufundowane przez dyrektora naszej szkoły, panią Danutę Ferenstain, której serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w ustawianiu ławek i krzeseł oraz  pani Karolinie, która nocą bawiła nasze Nutki. Pani Basi dziękujemy za wszystkoJ, jak zwykle była kochana i opiekuńcza.

Do godziny 10.00 w sobotę wszyscy opuściliśmy przyjazne mury naszej szkoły, życząc sobie miłej niedzieli.

P.S. Zdaniem Nutek:

Ania: „Na biwaku podobały mi się historyjki, które opowiadała Ola.”

Dorota: „Podobały mi się zabawy na sali gimnastycznej.”

Kornelia: „Biwak był cudowny, szkoda, że tak krótko.”

Zuzia: „Biwak był świetny, wszystko mi się podobało.”

Ola: „Fajnie było, gdy dostaliśmy piłki.”

Karolina: „Biwak był fajny, dlatego, że opowiadałyśmy sobie śmieszne historie!!!”

Nicola: „Najbardziej podobało mi się, że mogliśmy oglądać Białe Błota nocą.”

Ala: „Biwak był fajny! Ponieważ był w-f z Panią Karoliną.”

Luiza: „Najlepszy biwak na świecie!!!”

Oliwer: „Ogólnie było fajnie! Tylko dziewczyny mnie biły.” Hmmm…., kto się czubi, ten się lubi Oliwerku (D. G)

 

 

Tekst i zdjęcia: Dorota Górska

{ppgallery}{/ppgallery}