Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BIWAK ZIMOWY „100 WYCZYNÓW NA 100 LECIE ZHP” ZAKOŃCZONY.

W miniony weekend zuchy i harcerze ze Szczepu 7 Bydgoskich Drużyn Harcerskich „Zielona Siódemka” uczestniczyli w biwaku w Osielsku.
Biwak był inauguracją szczepowych obchodów jubileuszu setnej  rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego.
Biwak rozpoczął się kominkiem harcerskim z udziałem 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich, który przybliżył historię sprzed 100 lat. Ułani rozpalili ogień w pamiątkowym zniczu łusce, którą harcerze z Zielonej Siódemki przywieźli z Warszawy 10 listopada 2017 z Capstrzyku Wojskowego na Pl. Piłsudskiego.

Jak przystało na klimat lat dwudziestych minionego wieku, spotkaliśmy się ze „starym kinem” szpulowym oraz zwiedziliśmy Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Odbyła się również gra historyczna o polskich bohaterach historii.
Nie zabrakło także wyczynów sportowych: gry wiejskiej w lasach Osielska, udziału w zajęciach na ściankach wspinaczkowych w Spider w Bydgoszczy, zawodów pływackich na basenie w Osielsku.
Na koniec czekała na nas niespodzianka – warsztaty cukiernicze – tort dla niepodległej oraz wizyta „po złoto” w Banku Narodowym w Bydgoszczy.
Dziękuję wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, dzięki którym mogliśmy ciekawie zorganizować czas zuchom i harcerzom.
Beata Kobus

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}