Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„British Days”

Dni Brytyjskie to już w naszej szkole tradycja. Z roku na rok impreza coraz bardziej się rozrasta. Tym razem zaproponowaliśmy nowe atrakcje. A było to tak:

 

16 maja ogłosiliśmy konkurs na najmniejszą i największą flagę Anglii oraz konkurs na kartkę z życzeniami urodzinowymi dla królowej Elżbiety II.

W konkursie na kartkę zwyciężyła Wiktoria Brett z kl. IIg, a wyróżnienie otrzymują Martyna Kwiatkowska z kl. 1a oraz Nicola Konowalska z kl. 4d

17 maja nasi „anglomaniacy” mieli okazję sprawdzić się w szkolnym konkursie języka angielskiego „BEST AT ENGLISH”.

Uczniowie klas II i III mogli wykazać się swoją wiedzą w Konkursie Wiedzy o Krajach Brytyjskich. Zwycięzców podamy wkrótce.

 

 

18 maja przygotowaliśmy potyczki lingwistyczne w poziomach klas 4-6, na których 3 reprezentantów z każdej klasy rywalizowało między sobą, wykonując zadania związane z kulturą krajów brytyjskich. I choć walka była zacięta i wyrównana, udało nam się wyłonić zwycięzców:

w poziomie klas 4:

I miejsce  – klasa 4c

II miejsce –  klasa 4a

III miejsce – klasa 4b

 

w poziomie klas 5:

I miejsce – klasa 5f

II miejsce  – klasa 5e

III miejsce – klasa 5c

 

w poziomie klas 6:

I miejsce – klasa 6e

II miejsce – klasa 6c

III miejsce – klasa 6a

 

 

19 maja odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii – tym razem pod hasłem „Anglia”. W tym roku gościem szczególnym była pani Jolanta Wydrzyńska – ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej, wieloletni wykładowca UKW i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, która przyjęła nasze zaproszenie i zasiadła w jury konkursu. Imprezę uświetniła również sama królowa Elżbieta II, w którą wcielił się Mikołaj Grewling z klasy 6c. Zaproszono czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych w Łochowie, Przyłękach i Szubinie. Po intensywnych zmaganiach, do których należało zaprezentowanie plakatu na temat Anglii, quiz dotyczący tego regionu Wielkiej Brytanii, oraz zaśpiewanie piosenki w angielskiej wersji językowej, wyłoniliśmy zwycięzców. Tym razem niepokonana w konkursie okazała się drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowali  Agata Borkowska, Nina Bumażnik, Ola Korzeb oraz Kamil Wasielewski. Równie świetnie spisała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach zajmując II m-ce. III miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, a  nagroda pocieszenia drużynie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie. Zaprzyjaźnionym szkołom serdecznie dziękujemy za przybycie i świetne przygotowanie. Szczególne wrażenie na wszystkich zrobiła uczestniczka ze Szkoły podstawowej w Szubinie, Sonia Ataya, która mistrzowsko zaśpiewała piosenkę zespołu Years&Years, wprawiając w zachwyt jury.

 

Na ten dzień przewidzieliśmy również konkurs na przebranie za monarchę Anglii (króla lub królową). Specjalne wyróżnienie przekazujemy Mikołajowi Grewlingowi z klasy 6c.

20 maja zaprosiliśmy chętnych na „tea time”, czyli ciepłą herbatkę w angielskim stylu (z mlekiem) oraz chrupiące, angielskie herbatniki. Uczniowie klasy 4b, pod kierunkiem pani Joanny Kęsickiej,  przygotowali dla klas 4 i 5 przedstawienie pt. „Benjamin the bear bakes a cake”.

Podsumowaliśmy również konkurs na plakaty o tematyce związanej z Anglią, które uczniowie wykonywali na godz. z wychowawcą (w klasach IV-VI) oraz ukazujące angielską rodzinę królewską (w klasach I-III).

 

w poziomie klas 4, za plakat „królowa angielska Elżbieta II”:

I m-ce klasa 4d i 4f,

II m-ce kl. 4c

III m-ce kl. 4e

w poziomie klas 5, za plakat „śniadanie angielskie”

I m-ce kl. 5c, 5e, 5f

II m-ce kl. 5a, 5d

III m-ce kl. 5b

w poziomie klas 6, za plakat „William Shakespeare”

I m-ce kl. 6e

II m-ce kl. 6b

III m-ce kl. 6a, 6d

 

W poziomie klas I-III:

I miejsce         –  klasa 1b

II miejsce        –  klasa 1d

III miejsce      –  klasa 2c

 

Dziękujemy sponsorom nagród – wydawnictwom OXFORD, PEARSON oraz MACMILLAN.

Wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie na największą, najmniejszą i najciekawiej wykonaną flagę Anglii. Zostali nimi:

 

największa flaga:

I m-ce Hanna i Zofia Adamskie IIb

II m-ce Zuzanna Szymczak IIb

III m-ce Amelia Ciewierska III

 

Precyzyjne wykonanie flagi brytyjskiej:

Karolina Zielińska i Zuzia Surdy 4c

 

najmniejsza flaga:

I m-ce Krystian Mikołajczyk5g

Kacper Walaszczyk 5e

Monika Sobiechowska 3c

Julita Kurz 3c

ciekawa technika wykonania:

Zofia Kowalewska 4d

Aleksandra Jabłońska 2b

Zofia Opalińska 4b

Na zakończenie porwaliśmy wszystkich do zabawy „TROPEM WILLIAMA SHAKESPEARE’A”, której celem było wybranie prawidłowych odpowiedzi na pytania z życia tego wybitnego pisarza literatury angielskiej.

Wszystkim nagrodzonym w konkursach gratulujemy i zapraszamy za rok…

 

 

{ppgallery}{/ppgallery}