Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

ARTYSTYCZNE BRZÓZKI

21marca 2014 roku uczniowie z klas 3b, 3d, 3g w ramach programu „Szkoła w Ruchu” wyruszyli na wycieczkę do malowniczych  Brzózek. Na miejscu zostaliśmy przywitani symbolicznym koszem warzyw przez panią Katarzynę Baszak. Po przedstawieniu programu i ustaleniu zasad pobytu  odbyliśmy wyprawę do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny. Podczas spaceru natknęliśmy się na ślady zwierząt. Spotkaliśmy tropy między innymi saren i lisów. Przez chwilę mogliśmy poczuć się nie tylko tropicielami, ale również żołnierzami, którzy na polu walki oblegają okopy.

Poznaliśmy też historię miejscowości oraz mieliśmy okazję zobaczyć kapliczkę maryjną  „Świetoszówkę” z 1926 roku. Potem wspólnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. W drodze powrotnej  natknęliśmy się na drewniane rzeźby przedstawiające mieszkańców i ich pasje. Następnie, jak na artystów przystało, wykonywaliśmy własne dzieła plastyczne związane tematycznie z wiosną w lesie. Po  prezentacji zrobionych przez nas  prac, odpoczywaliśmy przy ognisku. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak kucharze piekąc kiełbaski na kijach. Po zregenerowaniu sił, wzięliśmy udział w zawodach sportowych. Odbyła się zaciekła rywalizacja chłopców w piłkę nożną, a dziewcząt w siatkówkę i frisbee.

Na koniec wczuliśmy się w rolę rzeźbiarzy tworząc dzieła z gliny, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. W artystycznych Brzózkach spotkało nas tyle atrakcji, że aż żal było wyjeżdżać. Zadowoleni z wyprawy i pełni natchnienia wróciliśmy do szkoły.

 

Robert Olszowiec

 


{ppgallery}

 

{/ppgallery}