Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI 2015

W dniach 21 – 22 maja 2015 roku członkowie koła przyrodniczego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie UKW w Bydgoszczy. Wszystkie wybrane przez nas zajęcia związane były ze ścieżką przyrodniczą.

 

W czwartek 21.05.15 roku uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Owady zapylające”. Oglądaliśmy liczne okazy pszczół i trzmieli. Dowiedzieliśmy się,  że nie wszyscy „zapylacze” produkują miód. Podczas zajęć odbył się konkurs na plakat. Wszyscy otrzymaliśmy dyplomy oraz słodkie nagrody.

Uczestniczyliśmy również w „Pikniku nauk ścisłych”, podczas których tłumaczono nam prawa fizyki i nie tylko… Zobaczyliśmy na własne oczy, jak działa ciekły azot.

Następnie udaliśmy się na warsztaty terenowe pt. „Mali botaniczni detektywi”. Podzielono nas na 3 grupy. Każda drużyna miała do rozwiązania zagadki botaniczne, za które otrzymywało się puzzle. Po ułożeniu obrazka czekała na nas krzyżówka. Wszyscy szybko i bez błędów wykonali zadanie, dlatego otrzymaliśmy nagrody w postaci balonów.

W piątek 22.05.15 roku  rozpoczęliśmy od wizyty w laboratorium. Zwiedziliśmy je oraz uczestniczyliśmy w warsztatach „Wyścig drożdży”. „Nakarmiliśmy” drożdże cukrem i umieściliśmy je w cieplarce. Po około 20 minutach sprawdziliśmy, który zespół najlepiej wykonał zadanie i wyprodukował najwięcej dwutlenku węgla. Oczywiście były nagrody

Potem bawiliśmy się w „Gry bez prądu”. Wspaniała chwila relaksu dla naszych zmęczonych umysłów.

Festiwal zakończyliśmy warsztatami „Jak zdrowo się energetyzować?”.  Wszystkie produkty typu Fast-food, energetyczne drinki, chipsy należy odstawić. Za to jemy zdrową żywność. Uprawiamy sport oraz wysypiamy się. Pamiętamy również o masażu, którego podczas zajęć doświadczył jeden z naszych kolegów.

 

Tekst i zdjęcia Katarzyna Ślefarska

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}