Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

21 maja 2015 roku  uczniowie z klasy III a i III f wzięli udział w BYDGOSKIM FESTIWALU NAUKI. Udaliśmy się na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, który otworzył swoje sale wykładowe, pracownie i laboratoria zapraszając wszystkich zainteresowanych na spotkanie z nauką.

 

Korzystając z bogatej oferty Uniwersytetu,  wybraliśmy dwie ścieżki  poszerzania naszej wiedzy: techniczną i przyrodniczą.  Na pokazie „Antek, podaj cegłę!”, mogliśmy  się dowiedzieć, jak powstaje cegła,  do czego służy zaprawa itp. Na kolejnym wykładzie   „Co kryje w środku mój Przyjaciel Zwierzak?” bydgoski weterynarz z Centrum Rehabilitacji Małych Zwierząt, pokazał nam i opowiedział w przystępny sposób o najważniejszych organach naszych pupili.

Między zajęciami na terenie swoich kampusów uczelnia przygotowała jeszcze wiele atrakcji adresowanych do najmłodszych uczestników szkół podstawowych, z których z chęcią skorzystaliśmy.

Zarażeni bakcylem nauki, pełni entuzjazmu i zapału do pracy, obdarowani książkami i innymi upominkami, wróciliśmy do naszej szkoły, aby ostatni  przed wakacjami miesiąc nauki w pełni wykorzystać na zdobycie wiedzy. Festiwal Nauki zainspirował nas do przemyśleń i otworzył  nowe perspektywy na nasz dziecięcy świat.

Uczniowie i wychowawcy klasy III a i III f

{ppgallery}{/ppgallery}