Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BYDGOSZCZ W JEDEN DZIEŃ

Jak wiele można dowiedzieć się o Bydgoszczy w jeden dzień? Czy możliwe jest aby zwiedzić ją z lotu ptaka, wpław i z okien autobusów miejskich w przeciągu zaledwie paru godzin?

 

Klasy 5a i 5e udowodniły, że to wszystko i również dużo więcej jest możliwe jeśli się tylko chce.

19 maja wcześnie rano wyruszyliśmy na spotkanie z naszą przewodniczką pod gmach Opery Novej, która poprowadziła zwiedzanie miasta w formie wciągającej gry miejskiej z zagadkami.

Kolejnym punktem wyprawy był relaksujący rejs tramwajem wodnym, który pozwolił spojrzeć na Bydgoszcz z zupełnie innej perspektywy. Zaraz potem udaliśmy się do Muzeum Okręgowego na wystawę poświęconą historii polskiego komiksu, gdzie uczniowie mogli przeczytać i obejrzeć takie pozycje jak, między innymi: ,,Tytus, Romek i Atomek”, ,,Kapitan Żbik” czy ,,Kajko i Kokosz”.

Zupełnie odmienna, ale jakże fascynująca, okazała się ekspozycja znajdująca się w Muzeum Archeologicznym, gdzie można było przymierzyć kolczugę, potrzymać tarczę i miecz. Uczniowie wyczerpani tą mocą atrakcji posilili się smacznym obiadem w restauracji znajdującej się w budynku opery i stamtąd ruszyli do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wykonali tam własnoręcznie mydła i poznali tajniki higieny osobistej na przestrzeni wieków. Ostatnim punktem zwiedzania było wejście na Wieżę Ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego, skąd roztacza się piękny panoramiczny widok na Bydgoszcz.

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}