Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

CENTRUM GIER PLANSZOWYCH „PIONEK” NA GLOBAL GAME JAM W BYDGOSZCZY!!!

Klubowicze Centrum Gier Planszowych „Pionek” mieli jedyną w swoim rodzaju okazję uczestniczenia w imprezie Global Game Jam , czyli największym na świecie wydarzeniu mającym na celu tworzenie gier. Lokalna edycja międzynarodowej imprezy GGJ odbyła się w dniach 23-25 stycznia 2015 roku na terenie Biblioteki Głównej UKW w Bydgoszczy.

Zaproszono również i nas. 24 stycznia uczestniczyliśmy w spotkaniu z twórcami gier komputerowych,  ale także gier planszowych, mogliśmy przyjrzeć się procesowi tworzenia gier i poznaliśmy osobiście pasjonatów i wspaniałych twórców najróżniejszych gier . Dodatkowo zwiedziliśmy Bibliotekę Główną UKW , która jest ciekawym i nowoczesnym obiektem. Następnie przy pomocy studentów Humanistyki 2.0 z UKW przez ponad dwie godziny tworzyliśmy własne „planszówki”. Powstały nowe inspiracje i fantastyczne gry. Na zakończenie otrzymaliśmy nagrodę i podziękowania oraz otworzyliśmy się na nową współpracę i zadania. A tak opisano spotkanie z nami  na stronie Gamedec- badanie i projektowanie gier:

„Wyjątkowym punktem naszego programu na Global Game Jam był Mini Game Jam dla drużyny reprezentującej szkolne Centrum Gier Planszowych Pionek w Białych Błotach. Podstawówkowi designerzy są jeszcze za młodzi na 48-godzinne maratony, ale w sam raz na warsztat tworzenia planszówek ze studentami Gamedec – badanie i projektowanie gier. I już teraz, będąc w szkole podstawowej, wiedzą, na jakim kierunku chcą studiować.

Podczas niemal czterogodzinnego spotkania powstało kilka gier, a kreatywność młodych twórców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Inspiracje czerpano z ulubionych tytułów, takich jak Minecraft, World of Tanks czy Mafia, filmów: Pingwiny z Madagaskaru.

Mieliśmy okazję poznać wcześniejszą twórczość młodych fanów planszówek. Filip przywiózł ze sobą własną grę – Wyścig Potworów, którą zaprezentował jednemu z naszych jurorów: Łukaszowi Juszczakowi z bloga Przystanek Planszówka. Wygląda na to, że będzie to początek dłuższej współpracy pomiędzy Przystankiem Planszówka a Centrum Gier „Pionek”. A Gamedec.UKW będzie trzymać rękę na pulsie.”

Żródła: http://gamedec.ukw.edu.pl/ggj-mini-game-jam/

Tekst :Danuta Wilczarska-Szafarczyk

{ppgallery}{/ppgallery}