Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

CHÓR CHANSON W FILHARMONII POMORSKIEJ

CHÓR CHANSON W FILHARMONII POMORSKIEJ

Niezwykłym Koncertem Kolęd pt.” Z Narodzenia Pana” 21 grudnia 2018 roku w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy członkowie Chóru Chanson Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach wprowadzili swoich bliskich i obecnych na widowni w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Na scenie jednej z czołowych instytucji muzycznych kraju, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, pod batutą Bernarda Chmielarza – polskiego kompozytora, aranżera, dyrygenta i kontrabasisty, pośród 196 młodych śpiewaków z ośmiu chórów zrzeszonych w ogólnopolskim programie Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska w regionie Bydgoszcz, wystąpiły uczennice naszej szkoły:

Hanna Adamska 5b,  Zofia Adamska 5b, Maria Bogusz 5h, Zuzanna Bujewska 5h, Patrycja Chrzanowska 6b, Nikola Danielewicz 6f, Iga Jakóbowska 6a, Zuzanna Kropidłowska 4b, Agnieszka Mazur 6b, Anna Mazur 4j, Zofia Opalińska 7d, Julia Sarnowska 6d, Emilia Słowińska 6b, Emilia Swietlik 6f, Wiktoria Ślefarska 4j, Wiktoria Testka 5d, Julia Tomaszewska 4b, Karolina Tomaszewska 6a, Dorota Turowska 4b, Zuzanna Wolna 6d, Dagmara Woszczyńska 5a oraz Zuzanna Załęgowska 7d.

Praca nad repertuarem kolędowym trwała miesiąc, a tak duży skład wykonawczy spotkał się wspólnie na dwóch próbach przed koncertem.

Na koncert składało się 17 utworów- w tym piękne, polskie kolędy: „Bóg się rodzi”, „Do szopy, hej pasterze”, „Lulajże, Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Z Narodzenia Pana” i mało znana pastorałka „A spis Bartek”. W języku rosyjskim wybrzmiały kolędy „Szczo to za predywo” i „Radujtiesja”, a w ukraińskim – „Spy Isuse, Spy”. Na koniec zaprezentowano piosenki w języku angielskim:” When Mary sang” i „Immanuel, Immanuel” oraz radosne „Jingle bells”.

Choć zmęczeni, to jednak szczęśliwi chórzyści, z uśmiechem na twarzy opuszczali gmach Filharmonii Pomorskiej, bo takie koncerty zostają w pamięci bardzo długo.

A jakie wrażenia odnieśli organizatorzy? Proszę przeczytać (post pochodzi ze strony: Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy na Facebooku z 21.12.2018 r.)

 

„Wieczór pt. Z narodzenia Pana piękną, muzyczną klamrą zamknął nasze przedświąteczne spotkania z kolędami i Melomanami. Jesteśmy pod wrażeniem i pełni podziwu dla wszystkich Chórów – 196 dziecięcych głosików, które właśnie dla nas zaśpiewały. Serce rośnie, że ten entuzjazm i miłość do śpiewu, zaszczepione w Uczniach przez ich pełnych pasji zawodu Pedagogów, dają takie wspaniałe rezultaty i niezbite wartości wychowawcze, które będą przynosić jeszcze większą radość i satysfakcję ze wspólnego śpiewania i pozwolą pokonywać coraz wyższe poziomy wykonawcze. Składamy wyrazy wdzięczności za cały trud i tak niezawodną, znakomitą pracę z dziećmi. Na finał nastąpiły miłe i uroczyste chwile – dyrektor Maciej Puto wręczył pamiątkowe dyplomy Dyrygentom Chórów 🙂
Brawo! Pięknie dziękujemy wszystkim Wykonawcom za magiczny koncert. Już w pełni duchowo przygotowani do powitania Bożego Narodzenia, zauroczeni wołamy donośnie

WESOŁYCH ŚWIĄT”.

Chóry Programu Śpiewająca Polska Regionu Kujawsko- Pomorskiego uczestniczące w koncercie:
Chór Cantabile Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy
przygotowanie -pan Jacek Szacho-Głuchowicz 
Chór Chanson Szkoły Podstawowej w Białych Błotach
przygotowanie- pani Magdalena Opalińska
Chór PRO ARTE Szkoły Podstawowej nr 57 w Bydgoszczy
przygotowanie- pani Beata Zych
Chór Sereno Szkoły Podstawowej w Łochowie
przygotowanie- pani Izabela Wiśniewska
Chór Ojejku Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy
przygotowanie- pani  Roksana Ptasznik
Chór To i Owo Szkoły Podstawowej nr 18 w Bydgoszczy
przygotowanie- pani Lilianna Pawlak-Kozłowska
Chór Słoneczne Nutki Szkoły Podstawowej nr 13 w Bydgoszczy

przygotowanie-pani Jagna Polus
Chór Dominanta z II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy

przygotowanie- pani Ewelina Boesche- Kopczyńska

 

Serdeczne podziękowania za pomoc organizacyjną dla pani Dyrektor Danuty Ferenstain i opiekunów: pani Mirosławy Bucek, pani Magdaleny Wolnej, pani Magdaleny Kropidłowskiej i pana Zbigniewa Makowskiego.

{ppgallery}

{/ppgallery}