Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

DZIEŃ DZIECKA 2017

1 czerwca nasza szkoła zmieniła się nie do poznania. Uczniowie nie przynieśli ze sobą książek, zeszytów. W dniu swojego święta dzieci zawitały do miejsca, które przypominało raczej plac zabawy, gwarny piknik i w żadnym stopniu nie kojarzyło się z nauką.

 

Już przy wejściu na szkolne boisko, czekał kramik ze zdrową żywnością oraz stanowiska do rozgrywek turniejowych w planszówki –  „Jengę”, „Dobble” oraz „5 sekund”. Kto nie najadł się owoców, warzyw oraz innych pysznych  przekąsek, mógł spróbować naleśników robionych na miejscu i popić sokiem wyciśniętym prosto z sokowirówki. A jeśli w swe święto zapragnęliśmy słodkości – można było dostać i watę cukrową. Następnie  sprawdzaliśmy, ile ważymy. Profesjonalnego pomiaru dokonywała pani pielęgniarka.Kto miał ochotę, mógł skorzystać z „udekorowania” twarzy barwnymi malowidłami. Plastyczne cuda pomagała także stworzyć na ceramice pani od plastyki. Nie zabrakło i sztuki orgiami.

Całą imprezę zainaugurowała pani dyrektor, przybywając na boisko na jednym z motorów, które mieliśmy możliwość podziwiać w ramach pokazu – było głośno i hucznie!

Nie lada atrakcjami okazały się także paintball, dmuchany basen, „suchy basen” z piłeczkami, rozgrywki w Darta, piłkarzyki, tor przeszkód, mecz piłki nożnej z nauczycielami,  koło fortuny „zakręć z biblioteką” oraz karaoke.

Swą obecnością zaszczycił nas także pracownik PZU, który przygotował dla dzieci pamiątkowe gadżety i był sponsorem naszego pikniku, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Całą radosną i magiczną atmosferę dopełniało  stoisko z zabawkami, przelatujące gdzieniegdzie olbrzymie ,kolorowe bańki mydlane oraz świetnie dobrana oprawa muzyczna. Sympatycznie było także spotykać kolorowe postaci z bajek, za które przebrały się dzieci, biorąc udział w konkursie na najlepsze przebranie.

Nie pozostaje nic innego, jak całą niezapomnianą przygodę utrwalić na zdjęciu. I tu – niespodzianka. Dzieci mogły uwiecznić siebie na zabawnych fotografiach w fotobudce.  My też zapraszamy do przypomnienia sobie, jak świetnie się bawiliśmy. Poniżej – fotorelacja.

 

 

Składamy ogromne podziękowania wszystkim tym, bez których impreza z okazji Dnia Dziecka by się nie odbyła. To dzięki Waszemu zaangażowaniu bawiliśmy się wspaniale!

Anna Wiśniewska, Weronika Graf

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}