Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

„Nasze mocne strony. Pamiętaj, każdy je ma! – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach w budynku A i B.

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji na uczniów czekały ciekawe konkursy, quizy m.in.: Turniej Ortograficzny  „Jeden z Dziesięciu”, Gra Terenowa, Trening Pamięci, konkurs plastyczny „Jestem Superbohaterem”, konkurs kreatywny na wykonanie gry planszowej. Odbyło się również Międzyszkolne Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach, na które przybyli uczniowie ze szkół podstawowych  nr 63,nr 31,  z Łochowa oraz z  Przyłęk. Dodatkową atrakcją dla uczniów były łamańce językowe.

W ciągu trzech dni można było także zagłosować na swojego ulubionego Superbohatera Literackiego w bibliotece w budynku A i B.

Po zakończonym głosowaniu wysłuchano głośnego czytania fragmentów „Akademii Pana Kleksa”  i „Harrego Pottera i Więźnia Azkabanu” z udziałem uczniów z dysleksją i nauczycieli.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a uczestnicy drobne upominki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

Wszystkim uczniom, biorącym aktywny udział w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji, serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy: Danuta Wilczarska, Weronika Graf, Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz, Władysława Krzyżanowska.

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}