Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

EUROWEEK 2015

W pierwszym tygodniu po feriach anglomaniacy ze Szkoły Podstawowej w Białych Błotach uczestniczyli w obozie szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów w malowniczo położonej  górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej – Długopolu Dolnym.

Program EuroWeek polega na uczestniczeniu w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z różnych krajów świata.

Organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

 

Program wyjazdu obfitował w mnóstwo atrakcji, które wypełniały dzieciom czas od rana do wieczora, nie pozwalając na nudę. Uczestnicy obozu podczas ciekawych prezentacji poznawali kultury odległych, egzotycznych krajów takich jak: Filipiny, Indie, Wietnam, Indonezja, Kolumbia, Tajlandia. Dzieciom najbardziej przypadły do gustu gry i zabawy językowe, prowadzone przez wolontariuszy: Mirnizami – tzw. „Mr Masakra” (Azerbejdżan), Cilia (Rumunia), Nguyen Quang Duc (Wietnam), Yui (Filipiny), „Basię” (Tajlandia) oraz Indra (Indonezja).

Jednym ze sposobów „szlifowania” języka była międzykulturowa wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka, wspólne zwiedzanie okolic Długopola Zdrój oraz Multicultural Parties przy muzyce.

Koniecznie obejrzyjcie naszą galerię zdjęć i zobaczcie sami, jak znakomicie się bawiliśmy!

wychowawcy: Joanna Kęsicka, Anna Wiśniewska, Anna Bujarkiewicz, Joanna Żmudzka-Kruszyńsk

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}