Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

FESTIWAL NAUKI 2018 Z KOŁEM PRZYRODNICZYM

W dniach 24-25.05.2018 roku uczestniczyliśmy w Bydgoskim Festiwalu Nauki.

Pierwszego dnia festiwalu zdecydowaliśmy się na ścieżkę przyrodniczą i nauk o zdrowiu na UKW w Bydgoszczy. Swoją podróż rozpoczęliśmy od spotkania z botaniką na warsztatach pt. „Pachnąca podróż – co kryją kwiaty?” Oglądaliśmy pod binokularami narządy płciowe kwiatów tzn. pręciki –męskie i słupki – żeńskie. Bo jeśli ktoś jeszcze nie wie, rośliny mogą rozmnażać się płciowo i bezpłciowo.

 

 

Kolejne zajęcia odbyły się w laboratorium mikrobiologicznym, gdzie oprócz mikroskopowania wyhodowaliśmy własne bakterie i grzyby żyjące na naszych dłoniach. Dlatego prosimy -MYJCIE RĘCE!!!

Na koniec dnia wyprodukowaliśmy własne jogurty na zajęciach pt. „Probiotyka ze słoika” prowadzone przez Fundację Profesora Ciekawskiego.

W drugim dniu postawiliśmy na naukę ze ścieżką przyrodniczą UKW i Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku. Na terenie naszego bydgoskiego zoo uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Głośny las, czyli o ptakach polskich lasów”. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji o ptakach, które podziwialiśmy . Usłyszeliśmy, że sowy mają uszy z przodu twarzy, a widoczne uszka z piór są tylko ich imitacją. Po zajęciach odwiedziliśmy oczywiście tygrysa i niedźwiedzia 

Było naprawdę super. Już czekamy na kolejny festiwal w przyszłym roku.

Dziękujemy za wsparcie pani K. Bagnerowskiej i pani. N. Dąbrowskiej.

 

Członkowie koła przyrodniczego

wraz z opiekunem p. Katarzyną Ślefarską

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}